Szwajcarski bank ukrywał ponad 38 tys. kont należących do Francuzów

Francuski fiskus odkrył 38 tys. tajnych kont w banku UBS. Na rachunkach należących do obywateli tego kraju zdeponowanych było ponad 12 mld euro.
Informację o tajnych kontach francuskie organa podatkowe otrzymały od swoich odpowiedników z Niemiec, którzy na listę rachunków należących do obywateli Francji wpadli przypadkiem podczas śledztwa prowadzonego przeciwko szwajcarskiemu bankowi na terenie Niemiec.

Od 1 tys. do 1 mld euro

Na 38 tys. kont znajduje się ponad 12 mld euro, jednak rachunki znacznie różnią się wielkością - na sporej części z nich znajduje się mniej niż tysiąc euro, jednak rekordzista zgromadził na swoim koncie ponad miliard euro. Najstarsze konta zostały założone w 2008 r.

UBS będzie współpracował

Szwajcarski bank już zapowiedział, że będzie współpracował z francuskimi śledczymi, aby jak najszybciej doprowadzić tę sprawę do końca.

"Jeśli popełniliśmy jakieś błędy, przyznamy się do nich i zapłacimy za nie. W naszym interesie leży rozwiązanie sprawy i jak najszybsze zamknięcie jej" - napisali przedstawiciele banku w oświadczeniu.

Rekordowa kara

To nie są pierwsze problemy tego banku we Francji - UBS znajduje się pod lupą śledczych od 2012 r. i grozi mu rekordowa kara ponad 4,8 mld euro z powodu pomocy przy unikaniu płacenia podatków przez francuskich obywateli i prania pieniędzy. W 2014 r. szwajcarski bank musiał także zapłacić 1,1 mld euro kaucji, aby móc dalej prowadzić swoją działalność nad Sekwaną.

Więcej o:
Komentarze (9)
Szwajcarski bank ukrywał ponad 38 tys. kont należących do Francuzów
Zaloguj się
 • thegreatmongo

  Oceniono 4 razy 4

  Polski urzad skarbowy nigdy sie nie dowie czy Polacy maja konta w Szwajcarii bo Pani Halinka jak dostanie maila po angielsku to kasuje.

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 4 razy 2

  Szwajcaria - kraj zbudowany na brudnej kasie, oportunizmie i hipokryzji. Wielce inwestują w armię i przywiązują wielką wagę do służby wojskowej - każdy mężczyzna między 20 a 30 rokiem jest powoływany do wojska. Co z tego jeśli w razie czego z nikim walczyć nie będą, jak to pokazali w II WŚ.

 • kamila3345

  Oceniono 3 razy 1

  Potwierdza to tezę, że szwajcarski bankier to oszust mający prawo głęboko gdzieś. A największy przekręt odbył się na frankowych kredytach, czas pokaże kto za tym wszystkim stoi.

 • byly-kadi

  Oceniono 1 raz -1

  Nie rozumiem. W Eurokolchozie obywatelowi nie wolno miec konta w obcym banku z wkladem 1 000 euro?
  A dupe wolno tam jeszcze podcierac ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX