Łukoil znika z Polski. Austriacy kupują wszystkie stacje sieci

Łukoil poinformował dziś, że wycofuje się z polskiego rynku. Jego stacje w Polsce, na Litwie i Łotwie przejmie austriacka firma.
ŁUKOIL Europe Holdings BV podpisał umowę z AMIC Energy Management GmbH na sprzedaż w sumie 230 stacji na Litwie, Łotwie i w Polsce. Transakcja ma zostać zamknięta w drugim kwartale bieżącego roku, a warunkiem tego jest uzyskanie zgody od urzędów antymonopolowych z tych trzech krajów.

Sieć stacji na Litwie i Łotwie będzie zarządzana przez spółki UAB Luktarna i AS VIADA Baltija i przez 5 kolejnych lat będzie funkcjonowała pod niezmienioną nazwą, natomiast w Polsce nazwa stacji zostanie najprawdopodobniej zmieniona na "Amic Energy".

W ubiegłym roku AMIC Energy Management GmbH zakupiła wszystkie 240 stacji Łukoil na Ukrainie. W 2014 r. sieć sprzedała swoje stacje w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, a w ub. r. w Estonii.

W dzisiejszym komunikacie czytamy o optymalizacji struktury firmy, jako przyczynie przeprowadzenia transakcji. W praktyce oznacza to, że Łukoil sprzedaje stacje, na których nie zarabia. W Polsce obecnie posiada ich 116.

Komunikat Łukoil znajduje się tutaj, a Amic Energy tutaj.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (328)
Łukoil znika z Polski. Austriacy kupują wszystkie stacje sieci
Zaloguj się
 • ppo

  Oceniono 93 razy 53

  Nie tankowałem u nich, chociaż mieli tanio. Liczyłem, że wyniosą się z Polski. Widać nie byłem sam :)

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 58 razy 26

  Raz musiałem kupić płyn do chłodnicy. W życiu się tak nie wstydziłem.

 • kkes

  Oceniono 27 razy 21

  KAcapy mają baze wypadową na zachód WE Wiedniu. Nadal proponuje tam nie tankować

 • 7rybek

  Oceniono 25 razy 19

  A czy właścicielem tej austriackiej firmy jest synek kolesia Putina? My się nigdy nie poniżyłyśmy by na tej stacji zatankować za nasze jabłka i kierowców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX