Euronet dwa razy sprawdza kartę, żeby specjalnie wyświetlić ci reklamę? Firma wyjaśnia

"Wypłacałam kasę z bankomatu Euronetu. Zanim w ogóle wpisałam PIN, dwa razy zdążyłam obejrzeć reklamę jakichś batonów. Pytanie: czy drugie sprawdzanie karty jest fejkiem i służy tylko temu, żeby pokazać mi reklamę?" - pisze do nas czytelniczka Agnieszka. Jak to jest z tą "autoryzacją karty"? Euronet wyjaśnia.
Nasza czytelniczka Agnieszka nie wytrzymała. "Wypłacałam kasę z Euronetu. Zauważyłam, że na wstępie jest coś, co nazywa się sprawdzaniem karty. Przy tym ekran jest niebieski. Potem się wybiera język. A potem znowu jest sprawdzanie karty. Czeka się chwilę, ale wtedy już ekran nie jest niebieski, tylko jest na nim reklama czegoś tam." - tłumaczy w wiadomości do nas Agnieszka.

I pyta: "Czy drugie sprawdzanie karty jest fejkiem i służy tylko temu, żeby pokazać mi reklamę? Zastanowiło mnie to dzisiaj, bo akurat stała za mną ewidentnie zniecierpliwiona kolejna osoba, wkurzona, że dwa razy wypłacam pieniądze (bo wypłacałam). Ona cmokała, a ja patrzyłam w reklamę batonów." - denerwuje się.

Euronet wyjaśnia

No właśnie, jak to jest z tą autoryzacją karty? Czy sieć bankomatów Euronet specjalnie kilka razy sprawdza nasze dane, żeby móc wyświetlić nam reklamę? Okazuje się, że to zupełnie standardowa procedura.

"Reklamy, które emitowane są w bankomatach należących do sieci Euronet Polska podczas dokonywania transakcji są wyświetlane w czasie trwania zapytań autoryzacyjnych - czyli w momencie, w którym klient oczekuje na potwierdzenie prawidłowości np. numeru karty, wpisanego kodu PIN czy dostępności żądanej kwoty. Innymi słowy, znane klientom ekrany z podpisem <> są dziś zastępowane reklamami." - tłumaczy Ewa Miziołek, dyrektorka marketingu i wsparcia sprzedaży sieci bankomatów.

Miziołek zapewnia również, że taka reklama nie ma wpływu na długość całego procesu. "Reklamy nie powodują wydłużenia czasu transakcji. Ich emisja każdorazowo zostaje wstrzymana w momencie ukończenia autoryzacji przez system transakcyjny." - mówi nam dyrektorka marketingu.

Reklama dźwignią nie tylko handlu

To brzmi jak truizm, ale trzeba sobie powiedzieć jasno - sieci bankomatów na całym świecie nie zarabiają tylko na umowach z bankami, ale również na reklamie. Oto fragment raportu rocznego sieci Euronet:Firma, której bankomaty znajdziemy w całej Europie, nie ukrywa, że obok doładowań na kartę, przesyłania pieniędzy czy zamiany obcych walut to właśnie reklamy stanowią dodatkowe źródło przychodu. Jak duże? Tego nie wiemy. Szczegółowe finanse sieci nie są podane do publicznej wiadomości. Pomyślcie o tym następnym razem, stojąc w kolejce do bankomatu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (73)
Euronet dwa razy sprawdza kartę, żeby specjalnie wyświetlić ci reklamę? Firma wyjaśnia
Zaloguj się
 • zalobanarodowa

  Oceniono 28 razy 26

  To to jeszcze nic, ale dlaczego jak podchodzę do bankomatu muszę przez pięć sekund oglądać podziękowania za skorzystanie z bankomatu skierowane do osoby korzystającej przede mną, która jest już dziesięć metrów dalej, to tego nie rozumiem.

 • habib78

  Oceniono 20 razy 20

  też się nad tym zsatnawiałem, ciekawe, że oczekiwanie na autoryzacje trwa zawsze tyle, że mieści się pełna reklama. Nigdy nie ucina tej reklamy i nigdy nie zaczyna się wyświetlac po raz drugii...

 • nienoto

  Oceniono 11 razy 11

  A ja się nie zastanawiałem. przecież to oczywiste. Jeżeli ktoś wpadł na genialny pomysł żeby puszczać reklamę i tak postanowiono, to po to żeby puszczać się ją każdemu a nie w przypadku realnej konieczności oczekiwania. Jak zobaczyłem pierwszy raz reklamę to się nawet uśmiechnąłem ; "sprytne sku.synki"
  Ale teraz gdy od stycznia mój bank wprowadził dodatkową opłatę za wypłatę z bankomatów Euronetu, choć i tak pobiera w opłaty za kartę itd. no to już za dużo tego wszystkiego!
  Dziękuję, nie zobaczycie mnie

 • menel13

  Oceniono 7 razy 7

  Wszelakie operacje na pieniądzach, szczególnie własnych, wymagają skupienia więc wszelka reklama w bankomatach powinna być zakazana.

 • antykonformista

  Oceniono 8 razy 6

  najbardziej lubię bankomaty Banków Spółdzielczych. są w fajnych miejscach (a nie tam, gdzie jest zagęszczenie 10 bankomatów na kilometr kwadratowy) i mają 10zł. czasem nawet trzy razy dziennie wypłacam po dyszkę dwie, mojemu zasranemu bankowi na złość.

 • part_of_the_game

  Oceniono 5 razy 5

  Właśnie przez reklamy przestałem korzystać z Euronetu

 • wyciety

  Oceniono 4 razy 4

  Zupelnie ja gw.Zanim cokolwiek przeczytasz lub obejrzysz jestes skazany na reklame.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX