Volkswagen sprzedał więcej kiełbasy niż samochodów

Niewielu o tym wie, że w zakładach produkcyjnych Volkswagena w Wolfsburgu powstają nie tylko części i samochody, ale także kiełbaski. W tym roku koncern wyprodukował ich zresztą więcej niż samochodów.
Volkswagen produkuje własne wursty od 1973 r. i sprzedaje je w swoich stołówkach. To już kolejny rok z rzędu kiedy kiełbaski z marką VW biją auta.

Currywurst najlepsze

Koncern chwali się, że w jego kiełbaskach nie ma konserwantów, ani sztucznych dodatków. Flagowym produktem masarni VW jest currywurst, który pracownicy szczególnie lubią zjeść z frytkami lub makaronem i pikantnym sosem. Stołówki koncernu serwują ten przysmak już od ósmej rano. VW produkuje także własny keczup.

W 2015 roku spółka sprzedała łącznie 7,3 mln kiełbasek i 6,3 mln samochodów.

"Niekontrowersyjne kiełbaski"

Chwilowo kiełbaski i keczup to zresztą jedne z nielicznych niekontrowersyjnych produktów Volkswagena. Władze środowiskowe w USA odkryły, że gigant oszukiwał w sprawie emisji spali w samochodach wyposażonych w wysokoprężne silniki. Skandal rozlał się na cały świat. Parlament Europejski stworzył nawet w styczniu 2016 r. komisję śledczą mającą zbadać naruszenia stosowania prawa UE oraz brak odpowiednich działań ze strony KE i państw członkowskich ws. manipulacji pomiarem emisji spalin. Dzięki temu procederowi przepisy omijał Volkswagen.

Wśród 45 członków komisji śledczej ds. pomiarów emisji w sektorze motoryzacyjnym znalazła się dwójka Polaków: Róża Thun z PO oraz Kosma Złotowski z PiS.

Więcej o:
Komentarze (26)
Volkswagen sprzedał więcej kiełbasy niż samochodów
Zaloguj się
 • sunim

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś przebadał te Wursty czy wierzą im na słowo?

 • noel24

  Oceniono 4 razy 2

  Przepraszam, te kiełbaski pieczone na LPG czy na węglu drzewnym, bo ten ostatni truje i jest zabroniony w Ameryce do grilla?

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  u nas na żeraniu produkuje się salceson pasztetowa i konserwy rybne ---zatkało kakało????

 • endriuuu2

  Oceniono 3 razy 1

  To tak jak PO. Na więcej zadłużyli Polaków niż na nich wydali.

 • dupajasi0

  Oceniono 3 razy 1

  To może fałwej niech obniży cenę ich flagowego produktu czyli Golfa do ceny kiełbaski i zobaczymy czego się będzie więcej sprzedawać. ;-)

 • mocno_kwasny

  0

  Sie ma gimbusy
  Napiszcie coś o zwiększonym zużyciu paliwa u Amaroka po naprawie przez VW :-) KBA chce wstrzymać update Passata a wy bzdety o wurstach puszczacie sprzedawczyki ?

 • chamsolo

  0

  Mam nadzieję że bez wieprzowiny ? Bo to by było niezgodne z linią parti i państwa ,jeszcze by dżumahedinom zaszkodziło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX