Biedronka stawia na chińszczyznę. Portugalczycy tworzą nową spółkę - Asia Style

Jeronimo Martins Polska (JMP), właściciel Biedronki, będzie miał nową specjalność - gotowe azjatyckie dania. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się właśnie na stworzenie przez Portugalczyków spółki Asia Style.
Asia Style zajmie się importem dań gotowych z Azji oraz - być może - ich produkcją. To będzie wspólny biznes z Chińczykami z Hongkongu, firmą Vershold.

Dokładnie, według wniosku złożonego do UOKiK, razem z Jeronimo Martins, czyli właścicielem marki Biedronka, firma Asia Style zajmować ma się "świadczeniem usług sprzedaży hurtowej oraz obsługi importu produktów oraz półproduktów spożywczych, jak również produkcją azjatyckich dań gotowych oraz ich dystrybucją".

Vershold jest częścią Vershold Holding. Na zlecenie sieci handlowych zajmuje się importem do Polski produktów z Chin czy Wietnamu. W mniejszym zakresie eksportuje towary powstałe w naszym kraju do sieci działających w innych państwach: Portugalii, Rosji, USA i krajów nadbałtyckich.

JMP należy do Grupy Jeronimo Martins, której działalność w Polsce koncentruje się na detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w sieci placówek handlowych pod nazwą "Biedronka". Jeronimo Martins ma także sklepy m.in. w Portugalii.

Więcej o:
Komentarze (22)
Biedronka stawia na chińszczyznę. Portugalczycy tworzą nową spółkę - Asia Style
Zaloguj się
 • duza_pyra

  Oceniono 8 razy 6

  Skoro już pracujemy za miseczkę ryżu, to czas wreszcie zarobić i na niej.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 3

  Wielkie fascynacje wypisujecie a to tymczasem biznesowy myk, żeby stosować ceny transferowe i nie zapłacić podatku w PL.Z pewnością coś pokręcą, żeby wykazać, że sprzedają bez zysku i tylko obrót zanotują w PL, a zysk po drodze zginie w Monako czy Luxembourgu, a finalnie na Kajmanach albo jeszcze gdzieś:P

 • niezalany

  Oceniono 1 raz 1

  wiecie już czemu tak mało zarabiacie? bo chcecie tanio kupować!
  a teraz będzie jeszcze "taniej", szczególnie dal biedronki...

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  wolicie "dobre, bo polskie" ?
  Smacznego.

 • guraf

  Oceniono 1 raz 1

  ja dziekuje za takie jedzenie ...... psinaka w sosie

 • 141288bs

  Oceniono 1 raz 1

  Chinskie jest tanie bo na radioaktywnych odpadach szybciej rosnie.

 • nikalaj

  Oceniono 1 raz 1

  To ważna wiadomość. Bardzo ważna. Jak będę w swoim sklepie wprowadzał nowe produkty to się z wami skontaktuję, żebyście mogli o tym napisać na głównej jako pierwsi.

 • zb5u

  Oceniono 1 raz 1

  Nie "być może" a na pewno. Budowa wytwórni właśnie się kończy, obok centrum dystrybucyjnego w Parzniewie koło Pruszkowa. Chociaż, może należałoby już mówić Proszkowa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX