Imigranci muszą bardzo uważać, wysyłając pieniądze rodzinie. Na zwykłej transakcji można stracić nawet 400 euro

Jedna z organizacji konsumenckich prześledziła transfer pieniędzy za granicę za pomocą różnych pośredników. Różnice w uzyskanych kwotach są bardzo duże.
Przeprowadzka za granicę wiąże się z wieloma zmianami; trzeba znaleźć mieszkanie, nową pracę, dobrą szkołę. Dalej pojawiają się rzeczy mniejsze, które jednak w dłuższej perspektywie mogą zrobić dużą różnicę. Przykładem jest wysyłanie pieniędzy do rodzimego kraju.

Wskutek złego wyboru możesz stracić setki euro

Badania brytyjskiej organizacji konsumenckiej "Which?" pokazały, że wysyłając za granicę pieniądze o wartości 10 tys. funtów możemy stracić 400 euro, jeśli wybierzemy niewłaściwego dostawcę usług.

"Which?" zbadała 16 różnych firm, w tym osiem dużych banków, a także platformy internetowe umożliwiające transfer pieniędzy za granicę. Prześledziła transfer 10 tys. funtów z Wielkiej Brytanii na konto bankowe w euro we Francji.

Okazało się, że różnice są bardzo duże. Ostatnie miejsca w rankingu "Which?" zajęły banki, to one okazały się najdroższe przy okazji pieniężnych transferów za granicę.

Kto najlepszy w badaniu?

Najlepszą ocenę zdobył irlandzki internetowy rynek wymiany walut, założony przez imigrantów dla imigrantów, CurrencyFair. W porównaniu do ostatniego w zestawieniu banku Santander, CurrencyFair przy wymianie 10 tys. funtów zapewnia użytkownikom 400 euro więcej.

Przelewając 10 tys. euro za pośrednictwem Santander klient otrzymał 13 292 euro, bank pobrał 25 funtów opłaty. Kwota uzyskana przy pomocy transferu w CurrencyFair to 13 696 euro (3 funty opłaty). Drugim najkorzystniejszym pośrednikiem okazał się TransferWise (0,5% prowizji, 13 683 euro), a trzecim -HiFx (brak prowizji, 13 664).

Pierwszą dziesiątkę zestawienia uzupełniają platformy: World First, World Remit, TransferGo, Moneycorp, Post Office, RBS/NatWest a także The Co-op.

Więcej o:
Komentarze (45)
Imigranci muszą bardzo uważać, wysyłając pieniądze rodzinie. Na zwykłej transakcji można stracić nawet 400 euro
Zaloguj się
 • bemeta

  Oceniono 30 razy 30

  "Przelewając 10 tys. euro za pośrednictwem Santander klient otrzymał 13 292 euro" natychmiast otwieram tam konto, w tydzien bede milionerem.
  Przy tym oscyator Art-B to maly pikus.

 • jasmil82

  Oceniono 15 razy 15

  Rozumiem że należy wspierać niepełnosprawnych, tak żeby mogli prowadzić normalne życie, pracować, itp. Ale czy naprawdę upośledzeni umysłowo muszą pracować jako dziennikarze ?

 • antykwarium

  Oceniono 10 razy 10

  "...CurrencyFair przy wymianie 10 tys. funtów..."
  "Przelewając 10 tys. euro za pośrednictwem Santander..."
  "Przelewając 10 tys. euro za pośrednictwem Santander klient otrzymał 13 292 euro, bank pobrał 25 funtów opłaty."
  Zanim nauczycie sie tlumoczyc... ech, chcialem zasugerowac, zebyscie strzelili sobie w leb, ale to niebezpieczna rada, moglibyscie postrzelic psa sasiadki, przez pomylke przykladajac lufe do jablka w szufladzie...

 • jan3211

  Oceniono 10 razy 10

  Przelewając 10 tys. euro za pośrednictwem Santander klient otrzymał 13 292 euro, ???

 • macborys

  Oceniono 8 razy 8

  Cenisz dobre dziennikarstwo, opuść jak najszybciej gazeta.pl !!!

 • bemeta

  Oceniono 7 razy 7

  Smutne jest to ze mamy polewke od dwoch godzin na forum, te wypociny na glownej a nawet autor sie nie pofatygowal przeczytac komentow zeby poprawic swojego babola.
  Smutne to gazeto, Bardzo smutne.

 • sztucznamgla

  Oceniono 6 razy 6

  Przelewając 10 tys. euro za pośrednictwem Santander klient otrzymał 13 292 euro

  to ja tez poproszę

  niestety banki w UK ciagną - najmniej płaci się 9 funtów - 25 życzy sobie wiele znanych - przy okazji w UK pobierają opłaty za PRZYchodzące kwoty z zagranicy (i to jest już 25 wszedzie)

  niemniej radzę chętnym do transferowania policzenie dokładne - bo co z tego że transfer jest za darmo, jesli wymiana nastepuje po wyjątkowo niekorzystnym kursie...?

  przy okazji dla tych co uważają prymitywny system bankowy w UK za 8 cud swiata - w Polsce jest parę banków, z których przelew za granicę kosztuje ZERO

 • drdr2

  Oceniono 4 razy 4

  tak średnio obchodzi czytelnika w Polsce zamienianie funtów na euro. Napiszcie (bez błędów) o przelewach do Polski, o prowizjach i kursach na różnych cinkciarzach. Będzie przydatniejsze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX