Bilety na mundial wciąż dostępne. Wejście na finał - 60 tys. zł

Największe święto kibiców rozpoczyna się już za kilka dni. Do Brazylii zjadą setki tysięcy fanów z całego świata. Wciąż można jeszcze kupić bilety, zarówno w oficjalnej dystrybucji, jak i na rynku wtórnym. Jednak ceny wejściówek na niektóre spotkania porażają.
Już za parę dni Thiago Silva lub Darijo Srna wykona pierwsze podanie na mundialu w Brazylii. Najważniejsze wydarzenie dla fanów futbolu będzie trwało miesiąc - od 12 czerwca do 13 lipca, a 64 mecze rozegrane zostaną w dwunastu miastach - otwarcie w Sao Paolo, a finał - oczywiście na legendarnej Maracanie. Organizatorzy przygotowali w sumie ok. trzech milionów biletów, z których 700 tysięcy mogło trafić do kibiców spoza Brazylii, 400 tysięcy zostało zarezerwowanych dla brazylijskich VIP-ów, a ponad 50 tysięcy dostali budowlańcy, którzy pracowali przy budowie stadionów.

FIFA biletów na finał już nie ma

FIFA wyprzedała online wszystkie bilety na mecz otwarcia, finałowy i oba półfinały zaraz po rozpoczęciu sprzedaży. Na początku czerwca na rynek trafiła dodatkowa pula 180 tys. biletów, jednak jest niemal pewne, że te na najważniejsze mecze rozeszły się jak świeże bułeczki. Czy jest więc jeszcze szansa na realizację marzeń i obejrzenie finałowego meczu na najsłynniejszym stadionie świata?

Bilet z drugiej ręki

Z pomocą przychodzą nam internetowe platformy wymiany, pozwalające kupować i sprzedawać bilety na imprezy sportowe i rozrywkowe. Jedna z najpopularniejszych - Viagogo - oferuje jeszcze całkiem pokaźną liczbę biletów na mistrzostwa świata. Ceny - od 90 zł do ponad 60 tys. zł. Portal zapewnia, że gwarantuje legalność i bezpieczeństwo każdej transakcji. Jeśli zdarzy się, że nie dostaniemy biletu na czas - otrzymamy zwrot gotówki lub, o ile to będzie możliwe, bliźniaczą wejściówkę.Jakie ceny?

Najtańsze bilety na portalu kosztują mniej niż w oficjalnej dystrybucji FIFA. Odkupując od innego użytkownika wejściówkę trzeciej kategorii na mecz Algieria - Rosja na Baixada Arena, zapłacimy 90 zł, podczas gdy organizator kasował za nią 90 dol. (ok. 270 zł). Bilet na ćwierćfinał w Salvador to już wydatek 1013 zł (FIFA - 495 zł). Największy koszt to oczywiście możliwość podziwiania na żywo gwiazd futbolu podczas finału w Rio. FIFA oferowała tę przyjemność za niecałe 3 tys. zł (bilet pierwszej kategorii), natomiast na portalu Viagogo wejściówka kosztuje rekordowe 53 712 zł, a z przepustką VIP - aż 60 461 zł.

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: