W Chinach w godzinę wykupili złote zegarki Apple Watch. Każdy kosztował 20 tys. dol.

Chińczycy w ciągu godziny wykupili w przedsprzedaży cały zapas Apple Watch Edition. Wersja pokryta 18-karatowym złotem kosztuje 20 tys. dol.
W piątek Apple wprowadził do przedsprzedaży swój najnowszy gadżet. Na razie Apple Watch zamawiać można jedynie do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Francji, Niemiec, Hongkongu, Japonii i Chin.

Termin dostawy pierwszych zamówionych egzemplarzy szacowany jest na 24 kwietnia - dzień, w którym ma nastąpić oficjalna premiera sklepowa zegarka.

W Chinach Apple Watch Edition rozszedł się jak świeże bułeczki. Zaledwie godzinę po pojawieniu się w ofercie wszystkie egzemplarze luksusowej wersji pokrytej złotem zostały wykupione. Taki model kosztuje ok. 20 tys. dolarów.Mimo że zegarka Apple nie można jeszcze kupić w sklepie stacjonarnym, salony Apple Store we wspomnianych krajach prezentują go wszystkim zainteresowanym, którzy mogą go przymierzyć i wybrać odpowiedni dla siebie model. W wielu miastach w kolejkach do salonów ustawiły się tłumy ludzi.

Jednocześnie, jak zauważa Business Insider, premiera Apple Watch wywołuje dużo mniejsze zainteresowanie od premiery jakiegokolwiek wcześniejszego produktu Apple. Powołując się na dane opublikowane przez firmę finansową UBS, portal informuje ponadto, że informacje na temat Apple Watch są wyszukiwane w internecie dużo rzadziej niż na temat Kindle Fire 2, PS Vita czy Wii Fit trzy tygodnie przed ich premierą.

O ludziach, którzy tworzyli sukces Apple'a, przeczytaj w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?
Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (50)
W Chinach w godzinę wykupili złote zegarki Apple Watch. Każdy kosztował 20 tys. dol.
Zaloguj się
 • liberau

  Oceniono 112 razy 72

  Niestety potwierdza się przykra prawda - im ktoś jest biedniejszy tym bardziej podatny na kit wciskany przez sprzedawców roztaczających przez ludźmi miraże luksusu i wysokiego statusu. Tylko kompletny kretyn albo desperat może wyłożyć takie pieniądze za takie gó.... Chińczycy należą moim zdaniem do tej drugiej kategorii, usiłując nadgonić na siłę zaległości w statusie majątkowym i osobistym prestiżu. I cwaniacy marketingowcy na tym korzystają.

 • e50504

  Oceniono 73 razy 33

  Zamiast kupić sobie za 1/3 tej ceny przepiękny szwajcarski zegarek, ludzie kupują to chińskie badziewie co się po dwóch latach rozpadnie. No ale można odczytać maila z łapy:D:D:D

  Kapitalizm - ostateczne stadium zgnilizny.

 • fakit.pl

  Oceniono 36 razy 28

  I my zwiemy siebie inteligentnym gatunkiem...

 • hejadmin1

  Oceniono 25 razy 19

  Chińczycy wykupili wszystkie 3 egzemplarze :)

 • kudlatynaklacie

  Oceniono 18 razy 14

  Poważne dziennikarstwo - ile było tych zegarków, jaki był ten cały wykupiony zapas? 30 sztuk czy dwa miliony?

 • piszedoosla

  Oceniono 21 razy 13

  zabawne, że składane są również w Chinach i wartość "fabryczna" nie przekracza zapewne 100USD...

 • sobrius

  Oceniono 19 razy 13

  Bezsens.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 14 razy 10

  Jestem posiadaczem kolejnego iPhone (bo lubię i przyzwyczaiłem się) , córka ma iPad, ale wyjaśnijcie mi, w jakim celu mam mieć zegarek za kilkaset euro, jeśli wszystko to samo mam na większym ekranie, wyciągając telefon z kieszeni? No próbuję i za nic nie potrafię odgadnąć sensu tego pseudo-zegarka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX