Kto stoi za Vita Slim Proactive? Prokuratura sprawdza Piotra K. - "najmłodszego polskiego milionera"

Kto stoi za odchudzającym suplementem diety Vita Slim Proactive? Warszawska spółka z siedzibą w wirtualnym biurze, amerykańska firma czy przedsiębiorstwo zarejestrowane na Wyspach Marshalla? Przypuszczalnie Piotr K. - "najmłodszy polski milioner" z zarzutami prokuratorskimi.
"Jak bardzo pragniesz schudnąć?" - niejeden telewidz słyszy to pytanie kilka razy dziennie. Reklama specyfiku na odchudzanie Vita Slim Proactive od pewnego czasu atakuje nas z każdej strony - długie, trzyminutowe telewizyjne spoty i spore reklamy w najbardziej poczytnych dziennikach, tygodnikach i portalach.

Kosztujący 96 złotych odchudzający suplement diety można zamówić przez telefon lub internet. Końcowa plansza reklamy telewizyjnej mikroskopijną czcionką informuje, że zamówienia obsługuje spółka Beauty Invest z siedzibą w jednym ze stołecznych wirtualnych biur. Z kolei właścicielem strony i sklepu internetowego Odchudzanieroku.pl, oferującego wspomniany suplement, jest tajemnicza firma Biocare. Na próżno jednak szukać informacji o jej adresie czy innych kluczowych danych.

Faktem braku dostatecznego sprecyzowania podmiotu oferującego suplement zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który postanowił sprawdzić, kto w rzeczywistości stoi za sprzedażą preparatu. - Zwróciliśmy się do nadawców telewizyjnych z prośbą o przekazanie informacji o podmiocie, który jest odpowiedzialny za zlecenie emisji reklam Vita Slim Proactive - informuje Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.

Główny inspektor sanitarny też zna sprawę

Sprawą tajemniczej spółki oferującej preparat w internecie zainteresował się również Główny Inspektorat Sanitarny. - Powiadomienie o wprowadzeniu do obrotu produktu o takiej nazwie złożyła do nas firma numer jeden. W regulaminie strony, na której jest on reklamowany, wymieniony jest podmiot numer dwa, a domena internetowa jest zarejestrowana na firmę numer trzy, z siedzibą na Wyspach Marshalla - wymienia Jan Bondar, rzecznik prasowy GIS. Dodaje również, że w opinii inspektoratu reklama internetowa Vita Slim Proactive narusza obowiązujące prawo. Suplementy diety są bowiem według przepisów środkami spożywczymi i w ich reklamach zabronione jest sugerowanie właściwości dedykowanych środkom farmakologicznym.

- W kwietniu wystosowaliśmy pismo do wydziału walki z przestępczością gospodarczą policji, w którym prosimy o pomoc w ustaleniu danych firmy, która wymieniona jest na stronie Odchudzanieroku.pl. Oprócz tego wysłaliśmy również zawiadomienie do warszawskiej prokuratury. Na podstawie dokumentacji, którą mamy, możemy bowiem powiedzieć, że ta reklama narusza przepisy unijne i krajowe dotyczące żywności - dodaje Jan Bondar.

"Najmłodszy polski milioner" zamieszany?

W reklamach telewizyjnych i w internecie preparat Vita Slim Proactive polecają zadowolone klientki oraz "ekspert analizy dietetycznej" Zbigniew Michalak, siedzący na tle tablic medycznych, który - jak zauważyli autorzy portalu Vitwoman.pl - jest bliźniaczo podobny do statysty o tym samym nazwisku występującego w bazie jednej z agencji aktorskich.

Próba zakupu na stronie Odchudzanieroku.pl preparatu Vita Slim Proactive i zapłaty szybkim transferem online pokazuje, kto jest odbiorcą pieniędzy - zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych firma MPM Entertainment LLC. Ta sama, do której płyną pieniądze kupujących reklamowaną w tabloidach maść na żylaki VaricoVain. Kto za nią stoi? Warszawska prokuratura potwierdza, że bada powiązania tej i dwóch innych spółek z Piotrem K. - byłym celebrytą, znanym opinii publicznej jako "najmłodszy polski milioner".

Pojawiając się swego czasu w mediach, Piotr K. opowiadał rzewne historie o tym, jak sam zapracował na swój sukces i odmawiając sobie drożdżówek czy wywożąc gnój ze stajni, zarobił na uruchomienie własnej kliniki estetycznej w Warszawie. Płynąc na fali chwilowej popularności, 20-latek wprowadził na rynek promowany swym nazwiskiem żel do wybielania zębów Whitetime, a później maść na żylaki, preparat na usuwanie zmarszczek i szereg innych paraleków sprzedawanych przez internet i telefon.

Wszystkie te produkty łączył zbliżony pomysł na promocję - niemal identyczne sklepy internetowe z kradzionymi z innych stron zdjęciami lekarzy i pacjentów. Wspólnym mianownikiem produktów wprowadzanych na rynek przez Piotra K. były również zazwyczaj negatywne opinie niezadowolonych klientów.

Piotr K. na zagranicznych występach

Młody biznesmen próbował swych sił również za granicami Polski, gdzie niestety także pozostawił po sobie niemiłe wrażenie. W ubiegłym roku brytyjski "Daily Mirror" opisywał problemy klientów, którzy skusili się na bezpłatne próbki Whitetime. Jedyny koszt, jaki mieli ponieść, to symboliczna opłata za wysyłkę produktu w wysokości 1 funta. Jednak zaakceptowanie regulaminu promocji oznaczało zgodę na comiesięczną dostawę tego produktu, ale już w cenie 99 funtów plus 19 funtów za przesyłkę.

W lutym 2015 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów postawiła Piotrowi K. zarzut wprowadzenia do obrotu kosmetyków bez zezwolenia. W związku z tym wydano zakaz opuszczania kraju i odebrano mu paszport. Sprawa dotyczy produktu Whitetime, którego sprzedaży w Polsce zakazał w ubiegłym roku główny inspektor sanitarny.

Kontakt z redakcją: pieniadze@agora.pl

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (84)
Kto stoi za Vita Slim Proactive? Prokuratura sprawdza Piotra K. - "najmłodszego polskiego milionera"
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 490 razy 484

  To jest Kur.... zwykły słup i oszust, a nie żaden milioner!!!
  Chyba , że "polski" milioner dbający o dobre tradycje polskiego " byznesu" .
  Przed nim był Gąsiorowski i "kupa" innych" dbających o dobre tradycje
  polskich złodziei.

 • gazeciarz.gazetowy

  Oceniono 407 razy 401

  Ten chłopak sam się nie wykreował w mediach na milionera. Pomogli mu niedouczeni dziennikarze, którzy zamiast sprawdzić kto to jest, woleli łykać wszystko, co mówił.

 • xxx-111

  Oceniono 226 razy 226

  Z 20- letniego przygłupa, cwana grupa zrobiła sobie słupa i kręcą lody.
  A cymbał za wszystko beknie.
  Taki z niego milioner jak z baraniej doopy saksofon.

 • astachanowicz

  Oceniono 224 razy 224

  Jak to na celowniku prokuratury? Taki młody, zdolny... łowca jeleni?

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 183 razy 173

  Jakoś nie chce mi się wierzyć, że cały ten szwindel rozhulał 20-letni chłoptaś o twarzy cherubinka.

 • whiskey188

  Oceniono 173 razy 167

  Ze 2 tyg temu przechodziłem koło sądu na ulicy Ogrodowej i spotkałem tego lalusia. Minę miał mocno nietęgą jak na milionera i gwiazdy DD TVN ( chyba każdy widział z nim ten program).

 • urssula.inc

  Oceniono 126 razy 120

  Pamiętacie Państwo co rzekła pewnego razu kandydatka na prezydenta Pani Magdalena Ogorek?
  "trzeba znieść ograniczenia prawne dla młodzieży i zaproponowała, żeby osoby do 25. roku życia nie odpowiadały za przestępstwa gospodarcze przez pierwsze dwa lata działalności. "
  Chcielibyscie aby takich Piotrów K.namnożyło się bez liku i oszukiwało by bezkarnie przez 2 lata swojej działalności?

 • tacx

  Oceniono 108 razy 90

  LOL....:-)) A leminżyce łykają ten gips czy co tam w tym może być. Gips to w najlepszym wypadku. Nic dziwnego że wieszośc reklam adresowana jest do kretynów i kretynek. Łyknie tabletkę i już odchudzona, zwiewna, usmiechnieta, roztańczona. Łyknie tabletkę a już mu drąg stoi jak na zawołanie a wokół pełno dzierlatek w pończoszkach gotowych na zawołanie. Chpć oczywiście nie ma i nie bedzie żadnych badan klinicznych udowadniających że konkretna tabletka dostępna bez recepty stymuluje wydzielanie testosteronu
  Poziom reklam jest odbiciem skretynienia społeczeństw bo przecież ci którzy je zamawiają i produkują dokładnie badają target. No i potem mamy co mamy. Na wątrobę, na chudniecie, na wirusy rutyna i paracetamol, zespoły niespokojnych nóg.... W żadnym kraju czegoś takiego nei widziałem

 • tinorossi

  Oceniono 74 razy 74

  Suplementy sprzedawane w aptekach tez pewnie niewiele warte. Firmy farmaceutyczne przy wsparciu mediow , nakrecily spirale odchudzania, zeby ciagnac z tego milionowe / miliardowe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX