Kantor internetowy czy stacjonarny? Gdzie najlepiej kupić walutę przed wakacjami? Ekspert odpowiada

Kantor internetowy jest lepszy niż stacjonarny? Kiedy najlepiej kupić obcą walutę, wybierając się na wakacje? - Nie jest ważne, czy kupimy tę walutę już teraz, czy za dwa tygodnie. Wahania będą minimalne. Znajdźmy dobry zaufany kantor stacjonarny - radzi Bartosz Sawicki, analityk TMS Brokers.
Kantor internetowy jest tańszy? Jeśli jedziesz na wakacje za granicę, trzeba zaopatrzyć się w porcję gotówki na wyjazd. Kiedy to zrobić? Już teraz czy poczekać do ostatniego dnia? - Kursy walut są stabilne. Wahania będą minimalne - odpowiada nasz ekspert Bartosz Sawicki z TMS Brokers.

- Jeśli wybieramy się na wakacje do Europy lub Turcji, najlepiej zaopatrzyć się w euro i możemy kupić je już dziś, nie czekając do wyjazdu. Jeśli udajemy się do państw bardziej egzotycznych, najlepszym rozwiązaniem jest dolar amerykański. Wystrzegajmy się jednak lotnisk i dworców, gdzie ceny walut mogą być dla nas bardzo niekorzystne - radzi Sawicki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (32)
Kantor internetowy czy stacjonarny? Gdzie najlepiej kupić walutę przed wakacjami? Ekspert odpowiada
Zaloguj się
 • extrafresh

  Oceniono 60 razy 52

  Jak chcę oglądać filmy, to idę do kina.
  Precz z autostartem!
  gazeta.pl nie nadaje się do czytania, bez kilku pluginów.

 • as-zalogowany

  Oceniono 37 razy 33

  Fajny "artykuł", taki merytoryczny, na poziomie i z udziałem ekspertów...
  Wybierając się za granicę najlepiej kupić na miejscu Euro a potem wymienić jeszcze raz - dzięki temu zapłacimy spread dwa razy co na pewno ucieszy cinkciarzy i w kraju i za granicą.
  Wymiana w e-kantorach? Fajna rzecz, sam korzystam - nie podam w którym bo nie będę reklamował - ale mówimy o wyjeździe turystycznym. Wymienimy walutę w e-kantorze, i co dalej? Trzeba mieć konto walutowe, by gdzieś to przelać - niby nie jakiś wielki problem, ale co dalej? Bank zgodzi się wypłacić nam walutę? Dostaniemy kartę płatniczą w danej walucie, działającą za granicą bez wielkich opłat? Ciekawe co na to ekspert...

 • wit911

  Oceniono 17 razy 15

  Napiszę coś, co coś wniesie do tego "artykułu". W Chorwacji kupimy kuny taniej niż w Polsce. I można wymienić złotówki, choć euro też warto wziąć bo właściciele kwater najczęściej operują właśnie tą walutą.

 • maciekkoz

  Oceniono 10 razy 4

  Ja ZAWSZE wybieram pieniądze z bankomatu na miejscu za granicą. Często wychodzi taniej niż wymiana w polskim kantorze, czasami nieco drożej, ale są to tak małe różnice, że szkoda zachodu.

 • sztucznamgla

  Oceniono 3 razy 3

  przepraszam ale nie pieprzcie, ze kurs jest taki sam w bankomatach jak w kantorach - jesli waluta jest przeliczana, to NIE jest taki sam

  ostatnio sprawdziłem ten system w Alior Kantorze - w Polsce (ale analogicznie byłoby z polska kartą w PLN za granicą)

  gdybym wyciagał kartą do konta w Euro w Alior kantorze np. we Francji - to oczywiscie nie poniósłbym straty (ale w innych bankach sa OPŁATY za bankomaty lub nawet płatności zagraniczne - sprawdxcie tabele, bo pozmieniali je w ostatnich miesiacach)

  ale ze wypłacałem w Polsce (karta do konta w Euro powtarzam), to przeliczyli mi - ale UWGA - nie po kursie kantoru Alior, który jest korzystny, ale po kursie BANKU Alior i do tego jeszcze specjalnym kursie dla kart, który jest totalnie nieopłacalny - w tym dniu Alior Kantor miał ok 4,15 za Euro, ale Alior Bank dla kart tylko 3.82

  to samo bedzie jesli z kartą bankomatową w PLN pojedziecie do Francji - przelicznik bedzie na 100% bardzop zły

  dlatego podawałem opcję - kantor walutowy Alior i bezpłatna karta w Euro (lub Funcie czy Dolarze), za co dostałem 17 minusów :))))

  ale to juz wasz interes czy chcecie przepłacac, ja wam doradzam najlepsze rozwiazanie

 • maratonczyk 100

  Oceniono 4 razy 2

  Zależy to od banku. Mnie opłaca się normalnie wyjmować za granicą z bankomatu. Kurs jest praktycznie taki sam jak w kantorach, a wygoda i bezpieczeństwo większe.

 • historia-historia

  Oceniono 6 razy 2

  Gazeta zmienila dosc szybko tytul artykulu, oto originalny: "Jedziesz za granicę? Sprawdzamy, kiedy wymieniać waluty. W sieci czy w kantorze? A może na miejscu?".....
  Brzmi bardzo smiesznie to ..."na miejscu".... polski zloty praktycznie nigdzie nie jest przyjmowany nigdzie w zachodnich czy amerykanskich itd...kantorach; a jak nawet dochodzi do wymiany to po takim smieciowym "afrykanskim" kursie ze....hej.... Oczywiscie na Slowacji czy Ukrainie to dziala lepiej, ale z dalekimi podrozami to trzeba uwazac i nie brac polsliej gotowki...

 • wudeer

  Oceniono 1 raz 1

  bardzo zależy od banku, obecnie np. mBank totalnie zdziera (euro w kantorze po 4,2 a w mBanku po ~4,4. testowałem i zawsze przed wymieniam w kantorze po kursie hurtowym), żona ma maestro w Pekao i oni dają kurs bardzo dobry, więc kantor się nie opłaca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX