Najlepsze konto bankowe? Zobacz nasz ranking kont osobistych i aktualne promocje

Ranking kont osobistych. Planujesz zmianę konta bankowego? Banki w Polsce - krajowi potentaci, jak PKO BP i mBank, ostatnio nas nie rozpieszczają, za to kilku mniejszych konkurentów przygotowało atrakcyjne bonusy dla nowych klientów. Warto się pospieszyć, bo najciekawsze promocje kończą się w czerwcu. Pamiętajcie jednak, żeby z promocji korzystać uważnie. Każdy z banków obwarował wypłaty premii szeregiem warunków. Jeśli nie będziesz o nich pamiętać, zamiast premii możesz dostać... podniesioną opłatę.
1. Najwyższą premią, w kwocie 1000 zł, kusi nowych posiadaczy kont Credit Agricole. Regulamin tej promocji jest jednak dość zawiły, a bank bardzo sprytnie wymusza, by klient zaczął traktować nowe konto jako swoje podstawowe. Pierwsze 100 zł bonusu można otrzymać za samo otwarcie konta i zasilenie go kwotą minimum 1500 zł, a drugie - za zamknięcie rachunku w innym banku i wydanie dyspozycji przelewania wynagrodzenia do Credit Agricole.

Jednak dalej robi się trudniej. Dostępne jest jeszcze maksymalnie 300 zł nagrody za opłacanie z konta stałych rachunków (bank oddaje 5 proc. wydanych na ten cel kwot) i maksymalnie 500 zł nagrody za płatności wydaną do konta kartą. Obie te premie są wypłacane w transzach przez 18 miesięcy i tylko pod warunkiem, że klient zapewnia regularne wpływy na konto. Jeśli o tym zapomni, nie tylko nie otrzyma nagrody, ale też będzie musiał ponosić wysokie miesięczne koszty prowadzenia rachunku. Na przykład dla Konta Prostooszczędzającego Plus jest to 9,9 zł za rachunek bez stałych wpływów i dodatkowo 7,9 zł za kartę, na której miesięczne obroty bezgotówkowe są niższe niż 500 zł. Promocja w Credit Agricole potrwa do końca czerwca i dotyczy wyłącznie klientów, którzy wniosek o otwarcie konta złożą przez telefon lub internet (zobacz tutaj ). 

2. Nieco mniej, bo 650 zł w całym okresie promocji, oferuje Bank BPH nowym posiadaczom nowych rachunków o zgrabnej nazwie Lubię To! Konto. Tu finansowy bonus otrzymuje się za płatności kartą (zwrot 3 proc. wydanych kwot przez 12 miesięcy, nie więcej niż 50 zł miesięcznie) i za podpisanie umowy o limit w koncie (jednorazowo 50 zł). Co ważne, konto jest bardzo tanie w utrzymaniu: cztery płatności kartą miesięcznie wystarczają, by bank zwolnił jej posiadacza z podstawowych opłat. Jednak by otrzymać premię w pełnej wysokości, należy wydawać kartą aż 1500 zł miesięcznie - a to nie jest łatwe. Zgodnie z zapisem regulaminu promocyjne rachunki można otwierać do końca czerwca. Z promocji można skorzystać pod tym linkiem .

3. Na pierwszy rzut oka atrakcyjnie wygląda też oferta BOŚ, który proponuje 600 zł za otwarcie darmowego konta. Trzeba jednak pamiętać o kilku szczegółach. Bank nie wypłaca gotówki, tylko nagradza klienta bonem do jednej z sieci sklepów sportowych, żąda też zwrotu całości lub części premii, jeśli rachunek zostanie zamknięty przed upływem czterech lat od przystąpienia do promocji. Dodatkowo karta do konta staje się darmowa dopiero po wykonaniu nią transakcji o wartości 900 zł miesięcznie - w przeciwnym razie koszt wynosi 10 zł/mies. (czyli łącznie 480 zł przez cały okres zobowiązania, a więc niewiele mniej niż wartość bonu). Promocja w BOŚ trwa na razie bezterminowo i można z niej skorzystać tutaj.

4. Otwierając do końca czerwca rachunek w BZ WBK, można otrzymać zwrot 150 zł wydanych na zakup biletów komunikacji miejskiej (w usłudze mobilnej) lub na doładowania telefonów komórkowych (w usłudze mobilnej lub przez lekki serwis transakcyjny). Nowi klienci do końca roku są zwolnieni z opłat za konto i za kartę.

5. Warto też pamiętać o dwóch ofertach dostępnych bezterminowo. Nowi posiadacze Konta Tanie Zakupy w Getin Online mogą liczyć na zwrot 10 proc. kwot wydanych w sklepach wybranych branż (do 40 zł miesięcznie, do 300 zł rocznie, z gwarancją udziału w tej promocji przynajmniej przez 12 miesięcy). Z kolei w Getin Banku obowiązuje program lojalnościowy (dla nowych, ale też dotychczasowych klientów). W zamian za aktywne korzystanie z rachunku bankowego można tam otrzymać m.in. zwrot 2 proc. kwot wydanych poleceniem zapłaty na opłacenie domowych rachunków.

Szukasz dobrych produktów bankowych? Zobacz nasze rankingi finansowe.

Więcej o:
Komentarze (53)
Najlepsze konto bankowe? Zobacz nasz ranking kont osobistych i aktualne promocje
Zaloguj się
 • rojberek

  Oceniono 100 razy 100

  Najlepsze konto to takie, którego utrzymanie i przelewy z niego są za darmo, oraz jest do niego dla każdego z właścicieli darmowa karta debetowa (bez haczyków w stylu zrób tyle płatności miesięcznie, żeby nie mieć opłaty itp.)

 • pasikonik_pospolityy

  Oceniono 69 razy 65

  Łamiecie prawo prasowe nie informując, że to (ordynarna) reklama. Czerscy tak mają?

 • blaxy

  Oceniono 70 razy 60

  Zauważcie, że linki do stron prowadzą przez 'polecenie', więc piszący artykuł zgarnie sobie ładną prowizję od każdego, kto zdecyduje się założyć konto poprzez taki link.

 • ryszard_mis_ochodzki

  Oceniono 26 razy 20

  UWAGA na BPH!

  próbowałem tam założyć konto

  w pierwszej kolejności została mi przedstawiona do podpisu 'karta klienta' zawierająca moje szczegółowe dane osobowe, zgodę lub jej brak na wykorzystywanie moich danych w celach marketingowych (nawet bo wygaśnięciu umowy!)

  po wypełnieniu formularza i złożeniu podpisu poprosiłem o wykonanie kopii tego dokumentu, pani udała zdziwiwienie po co mi ta kopia ale jednak ją wykonała,

  następnie wykonała skan dowodu osobistego, ale po chwili konsultacji z inną osobą stwierdziła że nie może mi dać kopii tego dokumentu(karty klienta) który podpisałem! i którego kopię wykonała dla mnie, tłumacząc tym że to jest wewnętrzny dokument banku! który bank traktuje jako wzór podpisu.

  czy jest zgodne z prawem że wymaganie od klienta podpisywania czegokolwiek bez udostępnienia klientowi tego co się podpisuje?

  w końcu za chwilę nie będę pamiętał co to dokładnie był za dokument i będzie można mi próbować wmówić że przecież podpisałem coś tam, czego przed oczami mieć nie będę.

  nie wiem czy intencją banku BPH jest nie udostępnienie wzoru podpisu aby móc go obciążać kosztami zmiany wzoru i odmówić wykonania dyspozycji np zamknięcia konta pod pozorem niezgodności podpisu?

  czy też bardziej trywialnie ukrycie faktu że NIE wyraziłem zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych

  w jednym i drugim przypadku uważam za skrajną nieuczciwość i złamanie litery prawa poprzez ukrywanie przed klientem czegokolwiek czego wymaga się od klienta aby się z tym zapoznał, podpisał i tym samym POŚWIADCZYŁ a następnie odmówieniu udostępnienia mu tych danych.

  wydaje mi się że jeśli byłby to dokument wewnętrzny banku to nie powinno być wymagane poświadczenie podpisem klienta

  moje przekonanie jest podparte także tym że w przypadku zakładania kont w dwóch innych bankach uzyskałem kopię wszelkich podpisywanych przeze mnie dokumentów

  moje oburzenie potęgowane jest także faktem powiązania tego dokumentu ze zgodą na przetwarzanie danych w celach marketingowych nawet PO rozwiązaniu umowy z bankiem co samo w sobie jest pułapką zastawianą na klienta od samego początku, a fakt odmowy wykonania kopii takich postanowień umowy dodatkowo, obciąża bank i wskazuje na jego niecne intencje

  NIE POLECAM. zdecydowanie ODRADZAM.

 • rodak_z_perth

  Oceniono 21 razy 15

  Ten artykul jest dowodem na to, ze nie nalezy ufac pismakom i bank oraz produkty wybierac samemu z glowa po wczesniejszej analizie warunkow.

 • johnywozniak

  Oceniono 53 razy 15

  Najlepsze konto bankowe. Dobry oksymoron :D W kontekście banków nie można mówić o niczym dobrym i najlepszym...
  www.likwidacja-konta.pl
  serdecznie Pozdrawiam

 • lukki69

  Oceniono 16 razy 12

  Znowu jaja od rana.....ranking kont w państwie z najdroższą bankowością..:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX