Biedronka debiutuje w Wielkiej Brytanii? Nie, to Biedronki - podróba stworzona przez Polaka

W angielskim mieście Gloucester pojawił się nowy sklep. Znajoma nazwa, logo i kolorystyka przyciąga polskich klientów. Hasło "Zawsze niskie ceny" wydaje się znajome? Tak, chodzi o Biedronki, czyli podróbę polskiej Biedronki.
Na pomysł otwarcia w angielskim mieście sklepu do złudzenia przypominającego placówki znanej sieci wpadł polski emigrant Grzegorz Matuszewski. - Moja żona i ja zdecydowaliśmy się na emigrację ze względu na złą sytuację gospodarczą w Polsce. Pracowałem 12 godzin dziennie i zarabiałem bardzo mało, stwierdziliśmy więc, że musimy wyjechać - powiedział cytowany przez portal Gloucester Citizen.Matuszewski przyznał, że zauważył niszę na lokalnym rynku, postanowił więc otworzyć polski sklep. Znalazł w mieście pusty lokal i w marcu tego roku pierwsi klienci odwiedzili Biedronki. W sklepie kupić można tradycyjne polskie mięso, wędliny, pieczywo czy słodycze, a także alkohol.

Interes idzie podobno tak dobrze, że jego właściciel już myśli o kolejnym lokalu. We wrześniu planuje otworzyć drugi sklep w pobliskim mieście Stroud, myśli też o następnych lokalizacjach.

Ostatnio nad sklepem Polaka zawisły jednak czarne chmury. Okazało się, że nie każdemu mieszkańcowi Gloucester odpowiada jaskrawożółty kolor ścian budynku. Jak donosi Gloucester Citizen, wielu z nich jest "oburzonych i zszokowanych". Radny miasta Sajid Patel przyznał, że otrzymał wiele skarg od osób, które uważają kolor fasady za zdecydowanie zbyt jasny. Właściciel sklepu nie chciał komentować niepokoju w miasteczku, wywołanego przez wybrany przez niego kolor ścian.

Jeronimo Martins odcina się

Spytaliśmy firmę Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka, czy wie o istnieniu w Gloucester sklepu do złudzenia przypominającego ich placówki. "Nie prowadzimy działalności poza granicami Polski i tym samym nie posiadamy swoich placówek handlowych w Wielkiej Brytanii. Zaznaczamy, że odnotowane przez nas przypadki wykorzystania identyfikacji wizualnej sieci Biedronka są każdorazowo przedmiotem analiz działu prawnego naszej firmy. W razie stwierdzenia nieuprawnionego i szkodliwego używania znaków graficznych powiązanych z naszą firmą, podejmujemy stosowne kroki" - poinformowało nas biuro prasowe spółki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (96)
Biedronka debiutuje w Wielkiej Brytanii? Nie, to Biedronki - podróba stworzona przez Polaka
Zaloguj się
 • joly.roger

  Oceniono 313 razy 301

  No proszę, w Anglii wystarczy, że sąsiedzi są zszokowani "estetyką" i władze pipidówy mogą zmusić gościa do jej zminy. W Warszawie można nasr... wizulnie reklamą 10 pieter na reprezentacyjnym budynku w centrum i "weź mnie teraz zmuś żebym zdjął"...
  I to robi różnicę

 • imw

  Oceniono 218 razy 206

  "Oryginalną" Biedronkę też stworzył Polak, potem ją sprzedał Portugalczykom.

 • galinio

  Oceniono 163 razy 127

  Jaki jest sens podrabiać Biedronke w UK? ilu polaków to tam obchodzi, chodzą do polskiego sklepu i kupują polskie produkty (tanio?) i tyle w tym temacie. Sklep mógłby się nazywać j. kowalski. Oddzielny temat to upodobania Polaków do kolorowych elewacji. Właściciel sklepu nie przypuszczał, że to może wywołać burze bo w Polsce miał dom różowy i był najładniejszy we wsi. Inni mieli zielone, czerwone, seledynowe, niebieskie A ON najładniejszy RÓŻOWY :) TRADYCJA :)

 • student_zebrak

  Oceniono 63 razy 43

  w wersji lagodnej zmusza ich do zmiany, w wersji harcore beda bulic. Negatywny przyklad kombinujacego Polaka.

 • Tadeusz Maciejski

  Oceniono 57 razy 37

  co prawda to prawda - nie dosc ze podroba (inaczej kradziez) to jeszcze słabej marki z wstretnym kolorem - szpeci polskie miasta a teraz w Anglii .M am nadzieje, ze przemulują to badziewie :/

 • lol76

  Oceniono 42 razy 22

  Zaraz sie beda czepoiac ale te polskie sklepy w UK szpeca okolice.
  Od razu je mozna popznac opo glupich kolorach, debnilnej czcionce i wiesniackich logach.
  I tutaj rowniez kolejny polski lump ktory zadecydowal o pomalowaniu budynku na zolto!!!
  Czy wy tam macie jakas obsesje na punkcie tego brzydkiego koloru (lub tej beznadziejnej wiejskej kombinacji - zolty/czerwony)???
  Co za narod!!! ZERO poczucia estetyki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX