Masz te buty z Decathlonu? Mogą być niebezpieczne. Zobacz, jak rozpoznać wadliwy produkt

Decathlon wycofuje z rynku wadliwe buty. Jak podaje producent, mogą być niebezpieczne dla użytkownika. W Polsce kampanią objętych jest 4437 par butów. Pokazujemy, jak rozpoznać te wadliwe.
Decathlon poinformował, że buty Quechua Forclaz 500 High (damskie: 8319662, 8319101, kraj pochodzenia: Rumunia; męskie: 8319097,8319098, kraj pochodzenia: Ukraina) mogą być niebezpieczne dla użytkowników. Haczyk jednego z butów może zaczepić o wstawkę drugiego buta.

Quechua podaje, że otrzymała od swoich klientów informację o tym, że wspomniane buty łatwo ulegają rozdarciu na wysokości wstawki wykonanej z materiału syntetycznego. Badania przeprowadzone przez firmę wykazały, że konstrukcja butów Forclaz 500 High rzeczywiście może w szczególnych okolicznościach spowodować utratę równowagi i przewrócenie się użytkownika.

Jak opisuje firma, może to nastąpić na skutek zaczepienia haczyka od sznurówki o wstawkę drugiego buta, w sytuacji gdy użytkownik stawia stopy bardzo blisko siebie - np. podczas schodzenia w dół.

Zobacz, jak rozpoznać wadliwy but >>>

Quechua wzywa wszystkich posiadaczy wadliwych butów o odniesienie ich do najbliższego sklepu Decathlon w celu wymiany lub zwrotu kosztów. Klienci, którzy nie mają możliwości wybrania się do sklepu, mogą otrzymać zwrot kosztów przelewem, zobowiązując się jednocześnie do zniszczenia butów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas