Masz te buty z Decathlonu? Mogą być niebezpieczne. Zobacz, jak rozpoznać wadliwy produkt

Decathlon wycofuje z rynku wadliwe buty. Jak podaje producent, mogą być niebezpieczne dla użytkownika. W Polsce kampanią objętych jest 4437 par butów. Pokazujemy, jak rozpoznać te wadliwe.
Decathlon poinformował, że buty Quechua Forclaz 500 High (damskie: 8319662, 8319101, kraj pochodzenia: Rumunia; męskie: 8319097,8319098, kraj pochodzenia: Ukraina) mogą być niebezpieczne dla użytkowników. Haczyk jednego z butów może zaczepić o wstawkę drugiego buta.

Quechua podaje, że otrzymała od swoich klientów informację o tym, że wspomniane buty łatwo ulegają rozdarciu na wysokości wstawki wykonanej z materiału syntetycznego. Badania przeprowadzone przez firmę wykazały, że konstrukcja butów Forclaz 500 High rzeczywiście może w szczególnych okolicznościach spowodować utratę równowagi i przewrócenie się użytkownika.

Jak opisuje firma, może to nastąpić na skutek zaczepienia haczyka od sznurówki o wstawkę drugiego buta, w sytuacji gdy użytkownik stawia stopy bardzo blisko siebie - np. podczas schodzenia w dół.

Zobacz, jak rozpoznać wadliwy but >>>

Quechua wzywa wszystkich posiadaczy wadliwych butów o odniesienie ich do najbliższego sklepu Decathlon w celu wymiany lub zwrotu kosztów. Klienci, którzy nie mają możliwości wybrania się do sklepu, mogą otrzymać zwrot kosztów przelewem, zobowiązując się jednocześnie do zniszczenia butów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (58)
Masz te buty z Decathlonu? Mogą być niebezpieczne. Zobacz, jak rozpoznać wadliwy produkt
Zaloguj się
 • melmakianin

  Oceniono 10 razy 4

  " mogą być niebezpieczne dla użytkownika." w nocy budzi się w nich zew natury. Podkradają się do łózka śpiącego właścieciela, zaplatają sznurowki na jego szyji i duszą jednocześnie miażdżac obcasem nos.

 • ultraviolet24

  Oceniono 8 razy 4

  Niby nic ale przy pechowym zbiegu okoliczności wywrotka może okazać się śmiertelna. Np. jak stoisz na krawędzi chodnika przy ruchliwej drodze albo na krawędzi peronu tuż przed nadjeżdzającym pociągiem

 • unapalomablanca

  Oceniono 10 razy 4

  I tak lubię Decathlona. Używam wielu produktów. Mają korzystny stosunek ceny do jakości.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Nalezy nie stapac jednym butem po drugim.

 • 03730t

  Oceniono 4 razy 2

  nauczcie się sznurować buty JEŁOPY !!!

 • emzaprawa

  Oceniono 1 raz 1

  Nie spełniają Euro 6, po nich.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 5 razy 1

  Czy na tych butach można się powiesić? Jeśli tak, to czy możecie je kupić prezesowi?

 • bezkontownik

  Oceniono 11 razy 1

  Dzisiaj jak szedłem rano po bułki to widziałem efekty tych morderczych butów. Zwykle po drodze mijam kilku porannych biegaczy. Dzisiaj wszyscy leżeli i jęczeli z bólu. Niektórzy bez stóp. Wszędzie krew. Świadkowie twierdzili, że te buty później rzucały się na innych przechodniów.
  Gdy przyjechała karetka, to mordercze buty z Decathlonu weszły do niej i przejęły nad nią dowodzenie. Karetka zaczęła skakać po innych samochodach, po czym wjechała w stację benzynową wywołując wybuch. Wszystkie buty spłonęły... lub chcą żebyśmy tak myśleli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX