Komentarze (57)
Wonga umieściła zbyt małe czcionki w reklamach pożyczki. Teraz musi oddać klientom pieniądze
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tymoteusz.a

  0

  UOKIK coś długo bada sprawę Telekomunikacji dla domu. Firma telekomunikacyjna z kapitałem zakładowym 5.000 (pięć tysięcy) zł. Przez telefon panienka z call-center przedstawia się, że jest z dawnej telekomunikacji obecnie z Orange. I proponuje tańszy abonament. Kurier, który szybko przyjeżdża 250 km daje do podpisu "tylko" pokwitowanie dokumentów. I to jeszcze niekompletnych. Nie pozwala przeczytać, bo on ma jeszcze dużo dokumentów do rozwiezienia. I tak naciągają starszych, nieświadomych ludzi na straty. Za rozwiązanie umowy przed terminem przysłali notę obciążeniową na 600 zł. Oddział regionalny federacji konsumentów poza przyjęciem informacji nic nie pomógł. Wysłuchał/przeczytał maile i cicho. Nawet odradza skierowanie sprawy do sądu. Zresztą rolnik 70-letni co sam zrobi? Czy min. Ziobro zajmie się takimi firmami?

 • krunghtep01

  0

  Dlaczego nie ukaral????Mozna im utrudnic prace jak w np. moim miescie w Wlk.Bryt.:Burmistrz zakazal umieszczania reklam takim firmom pozyczkowym jak Wonga czy Prowident.

 • mama_ewelina

  0

  A kiedy UOKiK wreszcie zabierze się za Providenta? Za tych ich "Przedstawicieli", co robią co chcą i za nieuczciwe praktyki wciskania pożyczek z obsługą w domu

 • ia jo

  0

  Jak to zwrot 10 zł? Powinni chyba zwrócic to co klient musiał zapłacić ale ponad te 10 złotych.

 • ia jo

  0

  Jak to zwrot 10 zł? Powinni chyba zwrócic to co klient musiał zapłacić ale ponad te 10 złotych.

 • tsunami1

  0

  hahha urząd ochrony bangsterów nie nakazuje zwrotu odsetek? Przecież czcionka w ich reklamach tv jest nieczytelna nawet przy zatrzymanym obrazie! Kiedy banki zaczną zwracać odsetki?

 • olias

  Oceniono 2 razy 0

  he-he-he
  jest PiS - jest sprawiedliwość. Brawo MY!

 • Or czyk

  Oceniono 4 razy 0

  Spoko, jutro Jarek zlikwiduje UOKiK i wsadzi do niego księdza.

 • smiki48

  Oceniono 6 razy 0

  a w Konstytucji RP w art. 4 zostało napisane, że to Naród jest suwerenem i całą władzę sprawuje pośrednio przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Natomiast w znacznie dalszych artykułach w tym art. 190 - 195 Konstytucji RP Kalisz z Kwaśniewskim dopisali że jednak sądy są niezależne od Narodu i Naród nie dokonuje wyboru sędziów, ani też nie ma prawa oceniac ich pracy.

 • user0001

  Oceniono 2 razy 0

  Rozumiem, gdyby na ekranie pojawiło się wielkie "0%" a drobną czcionką wstawiono sporą prowizję.

  Ale tutaj to co jest napisane wielką czcionką nie zaprzecza temu co napisano maczkiem... więc nie wiem o co UOKiK się czepia.

 • corm

  Oceniono 1 raz -1

  Proponuję aby uokik bliżej przyjrzał się umowom bankowym, które pozwalają bankom w dowolnej chwili zmieniać tabele opłat i prowizji bez konieczności poinformowania o tym klientów.

 • av99

  Oceniono 7 razy -1

  Akurat reguły w WONGA, czy kilku innych, podobnych firmach są WYJĄTKOWO CZYTELNE. Proponuję dzielnym urzędnikom UOKIK zapoznanie się z reklamami, bądź ofertą internetową, na przykład operatorów telefonii komórkowej, gdzie zostaniemy obdarowani 'internetem bez ograniczeń', a jak bardzo ten dostęp będzie NIEOGRANICZONY, zależy od wysokości płaconego abonamentu. Przykłady można mnożyć.
  Cóż, widocznie dostali zlecenie na WONGA :)

 • veritas123

  Oceniono 8 razy -2

  Gdy PiS wprowadzi ustawę zakazujaca lichwy to z pewnością będzie wielu ją krytykowac bezmyślnie, tak jak krytykują np tą o alkoholu czy mwdiach. Syndrom niewolnika.

 • MaT eUsZ

  Oceniono 3 razy -3

  Wonga jest dobra i polecam. Oprocentowanie następnych pożyczek jest duże jeśli pożyczamy więcej niż na 30 dni.
  Potrzebowałem kasy na kilka dni i wystarczyło założyć konto przez internet - zero problemów
  Dla porównania spróbujcie wziąć kasę w vivusie - jest kino - rozmowy telefoniczne - weryfikacja - pierdoły - ja nie dostałem
  Zgodnie z planem odbiłem się i napisałem do wszystkich firm u których starałem się o kasę wniosek o wykasowanie moich danych osobowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX