Komentarze (180)
Myślisz, że podatek bankowy rozejdzie się po kościach? Grubo się mylisz. "Nowe kredyty droższe o 30 tys. zł"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ssaassaa

  Oceniono 28 razy 4

  Dobrze, może w końcu trochę normalności wróci na rynek nieruchomości i ceny nie będą sztucznie zawyżane przez gołodupców którym się marzy apartament a nie są w stanie kilku pensji odłożyć.

 • sztucznamgla

  Oceniono 3 razy 3

  poljaki niczto nie stałos... :)))

  ale PISLamskie LEMINGI nadal uważają, że wprowadzenie podatku to jak manna z nieba - samo się sfinansuje

  :)))

 • 1963mw

  Oceniono 3 razy 3

  Wygonić wrogie banki a utworzyć bank sprawiedliwy bank Moher Bank BP i sprowadzić najuczciwszy bank świata promowany przez matkę boska i Rydzola, Banco Vaticano.

 • leszek.30

  Oceniono 3 razy 3

  Rząd Kaczyńskiego, czyli PiS-komuna, załatwiła kredytobiorców, jeszcze gorzej, niż banki kredytując "Frankowiczów"..! ... Ale to nie wszystko...Emeryci, renciści, ci którzy mają konta w bankach, otrzymali też prezent od Kaczyńskiego i jego rządu...Zwiększone opłaty..!!!

 • lm648

  Oceniono 3 razy 3

  WŁAŚNIE IDZIE TA NOWA JAKOŚĆ wg. PiS-lamu :)

 • fezuj

  Oceniono 5 razy 3

  Kredyty staną się trudno dostępne, ceny nieruchomości trochę spadną. Ale żadne to pocieszenie, gdyż za gotówkę mało kto będzie w stanie je kupić.
  Czyli znowu najlepiej wyjdą na tym zamieszaniu ci, którzy wyjechali na zmywak za granicę.
  Dziękuję pani Beato Sz. To naprawdę dobra zmiana!

 • Rs M

  Oceniono 3 razy 3

  Sprawa jest bardzo prosta według mnie. Eksperci i banki mówią, że spadnie akcja kredytowa w kraju. Ministerstwo finansów twierdzi, że tak się nie stanie.
  Eksperci i banki twierdzą, że w takiej sytuacji nieuniknione są podwyżki kosztów kredytów i w myśl tego banki te podwyżki już wprowadzają. MF w odpowiedzi, twierdzi że to szantaż, i ze banki nie będą mogły utrzymać wysokich cen, bo jest silna konkurencja i odbije się to na ich zyskach.
  Od lutego podatek wchodzi w życie i będziemy mogli naocznie ocenić kto miał rację.
  Odpowiemy sobie na pytanie, czy rząd potrafi nas obronić przed owym szantażem bankierów.
  Odpowiemy na pytanie, czy akcja kredytowa spadnie i czy gospodarka z tego powodu oberwie.
  Nie ma w tym kraju już merytorycznej dyskusji. Z prostej przyczyny - strona rządowa nie uznaje już autorytetów. Jeżeli jakiś ekonomista twierdzi, że rząd popełnia błąd, to dostaje się natychmiast do szufladki sługusów banksterów. Także, rozstrzygnięcie sporu może odbyć się tylko droga tego eksperymentu i oby nie okazał się on zgubny dla kraju. Kiedy za kilka miesięcy będzie można zrobić podsumowanie, mam nadzieję, że ludzie będą pamiętać, co mówili jedni i co mówili drudzy i wyciągną wnioski.

 • ta56

  Oceniono 9 razy 3

  Nie straszcie Czerska bo nawet jak marże wzrosną (na pewno nie we wszystkich bankach) to spadnie popyt na mieszkanie i deweloperzy będą musieli spuścić z ceny żeby sprzedać to co nabudowali. Czyli klient w najgorszym przypadku wyjdzie na zero.

 • exequtar13

  Oceniono 7 razy 3

  Jak podnieśli nam VAT pięć lat temu to dużo bardziej uderzyło w zwykłych obywateli.
  Ale wtedy to zdaniem GW,TVN,PO było koniecznym krokiem ratowanie budżetu.
  Oczywistością jest że analitycy i wszystkie banki krojenie (czytaj podwyżki ) polaków ,zwalą na podatek.

 • korada-1928

  Oceniono 2 razy 2

  Ktos musi te dyrdymaly rzadowe i obietnice zaplacic, no i znaleziono glupiego, bedzie placil obywatel bankowi a bank rzadowi na "spelnienie" obietnic. Tak to nabija sie narod w buteleczke.

 • adalberto3

  Oceniono 2 razy 2

  A propos, patrząc na to zdjęcie powyżej. Nigdy nie kupiłbym mieszkania z anteną przekaźnikową sieci komórkowej na dachu. Nie jestem królikiem doświadczalnym.

 • ch3heg

  Oceniono 4 razy 2

  Polacy zmuszeni do brania kredytów na kilkadziesiąt lat a w zamian dostają klitkę w bloku z wielkiej płyty. I jeszcze się cieszą gdy dostaną możliwość wzięcia kredytu.
  Cholerne kondominium, gdzie płaca jest czterokrotnie niższa niż u sąsiada, towary często droższe i gorszej jakości a granic państwa teoretycznie nie ma. Tak ma to wyglądać?

 • mg_40

  Oceniono 4 razy 2

  Oprocentowanie lokat też w ciągu miesiąca wyraźnie spadło. Jeszcze w grudniu można było założyć lokatę o ok. 0,5% wyżej oprocentowaną.
  Pewnie to też efekt podatku bankowego. Banki jako takie nie mają swoich pieniędzy więc podatek muszą zapłacić klienci

 • marekt15

  Oceniono 2 razy 2

  Ach, kupcież bubliczki,
  Gorące bubliczki,
  Gdy macie rubliczki,
  Nakarmię was!
  Tę prośbę mam jedną:
  Nim gwiazdy w krąg zbledną,
  Wspomóżcie mnie biedną
  Choć jeden raz.

 • kaktus1a

  Oceniono 4 razy 2

  Jak to jest? Jak podnoszą akcyzę na paliwo, to wszyscy psioczą, że ceny wzrosną. Jak podnoszą akcyzę na papierosy i alkohol, to wszyscy psioczą, że ceny wzrosną. Jak wprowadzają podatek od banków, to nikt nie psioczy, bo banksterom zabiorą. Jak wprowadzają podatek od marketów, to też się lud cieszy, że markety dostaną po kieszeni. Naiwniacy! To niczym się nie różni od akcyzy na paliwo. To pan, zapłaci, pani zapłaci i ja zapłacę za to!

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 2

  Widze ze banki walcza, jak nie obnizeniem ratingu to grozba podwyzek :)

 • metaxo

  Oceniono 16 razy 2

  Dzięki "Dupnej zmianie" trwa już drenowanie naszych kieszeni. Dodatkowo w wyniku wywindowania przez PIS kursu euro i dolara do złotówki zapłacimy w dłuższym okresie wszyscy grube miliardy złotych z własnych kieszeni (zapewne więcej niż PIS zbierze z podatków na lumpowe 500+). Dzięki pisowskim lemingom światowa finansjera pozmienia sobie za parę lat jachty na większe.

 • tomtg123

  Oceniono 16 razy 2

  Niestety dokładnie tak to wygląda :(

 • mitochondrium1

  Oceniono 12 razy 2

  Nigdy tak nie myślałem, wrecz przeciwnie. Każdy podatek płasi ostecznie klient a tym samym rząd kłamie jak z nut!!

 • jerzy30

  Oceniono 10 razy 2

  widzialy galy kogo wybieraly

 • taroudant

  Oceniono 1 raz 1

  Pisowski ciemny narodek już rechocze radośnie. Oni nie biorą kredytów ani nie kupują mieszkań. Jedyną radość czerpią z tego ze innym jest gorzej. Bo jak ktoś coś ma to wiadomo że złodziej. Dobrze im tak, bezbożnym lemingom !

 • 1963mw

  Oceniono 1 raz 1

  Ale o co chodzi, ksiądz z dwójką dzieci ma gdzie mieszkać, mieszka sobie na plebanii, molestuje ministrantów, a kasy ma tyle że może kupić za gotówkę mieszkanie

 • wlodzimierz.ilycz

  Oceniono 1 raz 1

  >"Nowe kredyty droższe o 30 tys. zł"

  Z początku banki zawsze próbują przewalić koszty na klientów.
  Ale potem zaczyna działać konkurencja i zarządy dają lepsze oferty.

 • radekstach

  Oceniono 3 razy 1

  Oj wierzycie we wszystko co GW napisze... Wszyscy obwiniają Pis ale nikt nie narzeka na banki które nas łoją równo. Wiadomo podatek wprowadzi Pis ale banki ani myślą zmniejszyć swoje dochody a same podatków nie płacą i transferują zyski za granice. Wszystkiemu winna jest chciwość a nie PiS. Jak by spadło oprocentowanie kredytów to dewloperzy podniosą ceny i tak nas zgolą i tak kwestia kto....

 • Jan Staszic

  Oceniono 1 raz 1

  a kogo to dzis obchodzi?!
  lepiej bylo wkrecac ludziom boom nieruchomosci i sprzedawac kredyty w cenie 180% jej wartosci :)
  urwalo sie koryto hehehhe

 • 1234qwerty

  Oceniono 1 raz 1

  To są jeszcze jelonki na dożywotnie udupienie ? Ja myślałem że banksterzy już wszystkich wyłapali.

 • adalberto3

  Oceniono 5 razy 1

  Organizacje konsumenckie mają nowe zadania. Czuwanie, czy nie ma zmowy między bankami, czy zachowana jest konkurencja. A rząd niech startuje z planem budowy tanich socjalnych mieszkań. Złodziejskie to państwo, w którym dominuje lobby spekulacyjno-mieszkaniowe.

 • duzykaszub

  Oceniono 7 razy 1

  Dziękuję Panu Prezesowi, za "zmianę na lepsze" i oddalenie planów o własnym domu do strefy marzeń.

 • parasol1980

  Oceniono 19 razy 1

  pierolicie hipolicie, gdyby te pojeby z rządu PO nie grzebały w rynku mieszkaniowym (MDMy i inne ch...e) to jak każdy rynek cena jest uzależniona od popytu. Jeżeli klientów nie będzie stać to niestety banki z czystej rywalizacji miedzy sobą zaczną walczyć o klienta. Dziękuję. Zawsze wszystko można przerzucić na klienta i szantażować, ale i tak liczy się klient.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 9 razy 1

  No to wszystko jasne: PiS chce okraść biedaków pragnących się wprowadzić do mieszkania.
  Ale dzięki Bogu w odwodzie jest Petru i niedobitki POkemonów. Jak dojdą do władzy to wszystko bankom rzetelnie oddadzą wraz z odsetkami, a mieszkania będą leżeć na ulicy.

 • james.blond

  Oceniono 5 razy 1

  Rozwalanie panstwa i sektora bankowego w rozkwicie. Stosunki z sasiadami na dnie. Plebs u wladzy, najwiekszy sukces putina w 2015

 • synapson

  Oceniono 11 razy 1

  Dziękuję ci pis! Partia z narodem! Pustym ale jednak.

 • tomizami

  0

  banki powinny mieć zakaz KREACJI kredytów bezgotówkowych głównej przyczyny niskich wynagrodzeń i inflacji . inflacji której przyczyny niektórzy ekonomiczni gamonie szukają od lat. Gdyby nie kreacja już dawno przeciętny robol zarabiałby 5 tyś bo wówczas państwo po prostu drukowało i dawało obywatelom pieniądze do wysokości wartości wytworzonych dóbr. O inflacji wtedy nie byłoby mowy bo ilość wytworzonych dóbr odpowiadałby wartości wyemitowanego pieniądza. Ale banki wpadły na genialny pomysł po co dawać ludziom pieniądze dawajmy im kredyty po operacji KREACJI czyli wytworzone zapisem księgowym. Tych pieniędzy w momencie otrzymania kredytu nie było i nie ma. Nikt mi nie powie że bank chcąc udzielić 5 mln kredytu inwestycyjnego czeka aż taka kwota pojawi się u niego na koncie i te pieniądze przelewa kredytobiorcy. Nie słychać również żeby bank odmówił kredytowania bo nie ma pieniędzy na koncie, co powinno się czasami zdarzać w obrocie gospodarczym . Oczywiście rośnie inflacja bo ilość towarów nie zwiększyła się, więcej jest pieniędzy. Jak na dłoni widać to na przykładzie mieszkań w ciągu 8 lat ceny wzrosły o 30%. Inflacja jest zbijana zwiększaniem wydajności pracy przy niskich wynagrodzeniach. Dlatego nie widzimy na co dzień wzrostu cen. Mamy 50% pkb UE a 25% wynagrodzeń. Wniosek logiczny przeciętny zjadacz chleba powinien zarabiać 2000 zeta więcej JUŻ DZIŚ .Nie zarabiamy ponieważ umożliwiliśmy zachodnim bankom zarabianie na odsetkach okradanie nas i finansowanie zachodniego dobrobytu kosztem nas. Całe tabuny finansistów będą bronić kreacji jak niepodległości bo to wygodna i perfidna forma zarabiania. Wmawiają nam bzdury poprzez prasę, Internet ,telewizję że to ludzie powodują inflację żądając podwyżek pensji. Prawda jest taka że finansiści nie chcą dopuścić do wzrostu wynagrodzeń, ale wmawiają nam potrzebne dobra możemy nabywać udzielając nam kredytu z KREACJI. Wszystkie kredyty powinny być finansowane z oszczędności bez kreacji . Wówczas podaż kredytów by spadła ale również popyt na nie bo jeśli ktoś by miał gotówkę z emisji to na co mu kredyt. Każdy bogaciłby się sukcesywnie wraz ze wzrostem wytwarzanych dóbr. Co ważne kowalski otrzymywałby te pieniądze jako pierwszy, płacąc za towary zwiększałby popyt na towary, firmy gromadziłyby pieniadze ze sprzedaży deponowane w bankach co zwiększałoby pulę na kredyty.Teraz kredyty z kreacji finansują inwestycje kosztem naszych niskich wynagrodzeń .

 • hr.kalashnikoff

  0

  Pewnie, co za problem podwyższyć cenę kredytu czy jakiegokolwiek innego towaru, żeby sobie odbić podatek. Niestety wiśta wio łatwo powiedzieć - jak się pidwyższy cenę to się odstraszy wielu klientów na bank haha - na tym polega tzw. prawo popytu i podaży. Więc trzeba będzie jednak zrezygnować z części kokosów z zysku żeby utrzymać sprzedaż - i oto chodzi.

  Jak mi podwyższą podatek to ja im podwyższę cenę - tak to jest tylko w bajkach. Jak ty mi podwyższysz cenę to ja cię szefuniu oleję i nie kupię, aż ci rura zmięknie - to jest rzeczywistość.

 • krzychu49

  0

  A cóż to za odkrywanie Ameryki? Wszystkie podatki płacą konsumenci, pracownicy, obywatele. Nikogo więcej tu nie ma. Premier, prezydent czy ktokolwiek nie da 500 zł na dziecko, na wcześniejsza emeryturę ze swojego tylko z naszych podatków. I to się nazywa redystrybucja i samo w sobie niczym złym nie jest. Po to jesteśmy społeczeństwem, żeby wspierać potrzebujących, zapewniać ochronę itd. Tylko we wszystkim musi być miara i rozsądek. Na przykład czy sprawiedliwe jest, aby kobieta 60-letnia, zdrowa i sprawna żyła na koszt innych ( a średnio żyła będzie jakieś 25-30 lat i pobierze od nas przeszło 0,5 mln zł, a niektóre i milion)? Albo czy nie lepiej wesprzeć rodziny organizując żłobki, przedszkola i dając większe możliwości pracy rodzicom zamiast 500 zł, które bogatym nie jest potrzebne, a istniejącemu dość szerokiemu marginesowi społecznemu da większe perspektywy rozwoju marginelizacji?

 • 75pk

  0

  widzę że gazeta ostatnio z nową misją pt. obrona interesów pokrzywdzonych banków

 • zb-1920

  0

  PROSZĘ ŻEBY MAFIA - BANKOWA NIE PAJACOWAŁA , BO LUDZIE W POLSCE ZACZNĄ MYŚLEĆ WYBIERAJĄC PIENIĄDZE Z ZACHODNICH BANKÓW I WTEDY panowie BĘDZIE TRZEBA WRACAĆ DO SWOICH KRAJÓW , RADZĘ O SPOKÓJ ...............

 • tastak

  Oceniono 2 razy 0

  "Nawet o blisko 30 tys. zł"

  To jak w reklamie szamponu na wypadanie włosów
  "Nawet DO 50% wypadających włosów mniej ". Czyli od 0 do 50 : )

 • persentation1

  0

  Wykres poniżej jest najlepszym komentarzem, o co walczą banki.

  atlas.qz.com/i /atlas_4yuDm5Hdx@2x.png

 • tastak

  Oceniono 2 razy 0

  Trzeba pamiętać, że kredyty są produktem dla ludzi majętnych. Tak jest w całej Europie. U nas jest na odwrót.

 • elbertson

  0

  a dla wzrostu o 0,15 to juz nie łaska policzyć ?

 • bernays

  Oceniono 4 razy 0

  Ludzie, podatek bankowy to zagadnienie nie na wasze głowy. Odpuście sobie komentowanie i lepiej poczytajcie coś o systemach bankowych, o systemie rezerw cząstkowych itp itd bo ośmieszacie się krytykując coś czego zupełnie nie rozumiecie. Pozdrawiam

 • pysio62

  Oceniono 2 razy 0

  Z tych bajkowych obietnic Dudy, Szydlo i PIS-u niewiele zostanie zrealizowanych, a za te nieliczne ktore dojda do skutku, zaplacimy, i to z nawiazka, tylko i wylacznie my sami, z naszych wlasnych pieniedzy.

 • gregin

  Oceniono 6 razy 0

  W trakcie 4 miesięcy rządów PiS spadły nasze pensje o 15 %! Wszystkim bez wyjątku. To jest konkret!

 • nameko

  Oceniono 4 razy 0

  Kapitalizm:
  Jest 10 przedsiębiorców, zarabiają dobrze więc ===>
  na rynek wchodzi kolejnych 100, żeby zawalczyć o rynek obniżają ceny, marże spadają
  ===>>
  W rezultacie w rozwiniętej gospodarce marże nie są zbyt duże

  Gdy rosną koszty (np podatki) zyski spadają, część wycofuje się z rynku lub upada, reszta podnosi ceny, po prostu, bo inaczej też ma szanse zbankrutować.
  W rezultacie ceny produktów rosną
  A jak jeszcze agresywny rząd narodowy odstraszy wielu przedsiębiorców to pozostaną nieliczni - ale tacy którzy sobie DODATKOWO doliczą premię za ryzyko (na wypadek jakiegoś kolejnego podatku).
  Tak to będzie wyglądało - klienci zapłacą ale nawet więcej niż z samego podatku wynika - bo oprócz kosztu dziś (podatek) wzrosło ryzyko że taki wspaniały rząd za chwilę wprowadzi coś nowego. Mamy zaplanowany kryzys - perspektywa 2 lata (bo to tak od razu nie idzie) chyba że Chińczyk pomoże to i wcześniej.
  Polak lubi odmrażać sobie uszy, ja p...

 • fafarafafafa

  0

  Czyli w ramach obrony maluczkich przed uciskiem banków PiS jednym ruchem ograniczył dostępność i podniósł koszt kredytu, natomiast prawdopodobnie również obniży ceny dla tych, którzy kredytu nie potrzebują. Ole!

 • metaxo

  Oceniono 4 razy 0

  PISowskie lemingi które głosowały za Dupną Zmianą niech płacą. A prawdziwi Polacy tak czy inaczej pokarzą PISowi przy najbliższych wyborach środkowy palec.

 • tsunami1

  Oceniono 24 razy 0

  hahah, podatku nie ma, podnieśli marżę i winny jest podatek..nie droga gazeto. Przez lata była zapaść w kredytach hipotecznych ale przez program MDM sporo się zmieniło, banki teraz chcą to wykorzystać i zarobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX