Masz tę zabawkę z Ikei? Może być niebezpieczna dla dzieci. Firma wycofuje ją ze sklepów

Ikea wycofuje ze sklepów wadliwe zabawki. Pałeczki do perkusji i bębenek mogą być niebezpieczne dla dzieci.
Ikea apeluje do klientów, którzy kupili pałeczki do perkusji lub bębenek Lattjo, by niezwłocznie odebrali je dzieciom i zwrócili w najbliższym sklepie sieci, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Jak informuje firma, akcja ma charakter zapobiegawczy i została podjęta po otrzymaniu sześciu zgłoszeń od pracowników sklepów Ikea ostrzegających o usterce.

Usterka we wspomnianych zabawkach polega na odkręcaniu się lub poluzowaniu gumowej nakładki pałeczek. Element ten może trafić w ręce małych dzieci i w najgorszym wypadku doprowadzić do zadławienia. Ikea przyznaje, że do tej pory nie dotarły do niej żadne informacje o wypadkach spowodowanych przez te zabawki. Firma przypomina, że do zwrotu wadliwych zabawek nie jest wymagany paragon zakupu.

W sierpniu ubiegłego roku Ikea wycofywała z rynku lampkę nocną Patrull, której jeden egzemplarz poraził małe dziecko, a w maju firma przeprowadzała akcję naprawczą rozporowych barierek ochronnych przeznaczonych do montażu w drzwiach pomiędzy pokojami lub u dołu schodów. Okazało się, że tarcie pomiędzy ścianą a barierką było niewystarczające, by utrzymać barierkę we właściwej pozycji.

Z kolei w grudniu z rynku wycofane zostały buty marki Quechua, sprzedawane w sklepach Decathlon. Producent otrzymał od klientów informację o tym, że łatwo ulegają one rozdarciu, a badania wykazały, że ich konstrukcja może spowodować utratę równowagi i przewrócenie się użytkownika na skutek zaczepienia haczyka od sznurówki o wstawkę drugiego buta.

Zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów przedsiębiorca, który uzyskał informację, że wprowadzony przez niego na rynek produkt nie jest bezpieczny, musi niezwłocznie poinformować o tym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli tego nie zrobi, grozi mu kara pieniężna do 100 tys. zł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (23)
Masz tę zabawkę z Ikei? Może być niebezpieczna dla dzieci. Firma wycofuje ją ze sklepów
Zaloguj się
 • templogin

  Oceniono 14 razy 12

  Pamiętacie czasy, jak posiadanie mózgu było obowiązkowe? Teraz panuje amerykańska moda, że jeżeli ktoś sobie wybije widelcem oko, a na opakowaniu nie napisano, żeby tego nie robić, to wina producenta.
  Lampki wycofywano, bo jakiś zdolny rodzic zawiesił ją z kablem dyndającym do łóżeczka. Teraz nagle się okazało, że nakręcaną gałkę da się odkręcić. No kosmos. Jak sobie przypomnę, to zabawki ze spółdzielni mogłyby teraz być potraktowane jako narzędzie masowej zagłady.

 • krzysztofnowak1970

  Oceniono 7 razy 5

  Ikea tylko z daleka pięknie wygląda , że jest tako odpowiedzialna. Pod Łodzią jest fabryka która nie ma zabezpieczeń przed hałasem - są dla koncernu za drogie. Dudnienie , hałas z fabryki Ikea niesie się całymi nocami po Złotnie , Rąbieniu , Antoniewie. Kupując w Ikei , popierasz wyzysk w Bangladeszu , wycinkę w puszczy i hałas pod Łodzią.

 • mistermadmat

  Oceniono 2 razy 2

  Do SrIkei przestałem uczęszczać dawno temu ,bo to market z Chińska tandetą.

 • krzysztofnowak1970

  Oceniono 8 razy 2

  Ikea tylko z daleka pięknie wygląda. Pod Łodzią jest fabryka która nie ma zabezpieczeń przed hałasem - są dla koncernu za drogie. Dudnienie , hałas z fabryki Ikea niesie się całymi nocami po Złotnie , Rąbieniu , Antoniewie. Kupując w Ikei , popierasz wyzysk w Bangladeszu , wycinkę w puszczy i hałas pod Łodzią.

 • kaktus-2

  Oceniono 5 razy -1

  "by niezwłocznie odebrali je dzieciom i zwrócili w najbliższym sklepie sieci, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu."
  Czyli jak rozumiem IKEA także zapłaci za czas i paliwo do samochodu które ludzie zużyli idąc do IKEI na zakupy????
  Redaktorku.... idź do szkoły bo gadasz głupoty. IKEA chce zwrócić tyle kasy ile zabawka kosztowała w sklepie a nie "pełen zwrot kosztów zakupu"

 • szabepio

  Oceniono 5 razy -3

  O ku***a mam te buty. Teraz przypominam sobie ze jak łaziłem po tatrach to zaliczyłem glebę na szlaku. Tak to przez te buty. Juz lecę zwrócic. I ovzywoscie wystąpię o zadośćuczynienie bo moja szkoda powstała na skutek czyjegoś oszustwa. Nieażne czy świadomego czy nie.

 • stanleyowa

  Oceniono 6 razy -4

  IKEA nie Ikei, na Boga!!! IKEA, tego się nie odmienia. Dziennikarzyny po 3 klasach podstawówki.

 • extrafresh

  Oceniono 4 razy -4

  Dajcie numer artykułu, LATJO to duża grupa produktów.

  Dajcie linka do www.

  Dziennikarstwo za 99 groszy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX