Uwaga! Rtęć w rybach z Biedronki. Kupiłeś ten produkt? Zwróć go od razu do sklepu

W steku z marlina firmy FRIME o numerze partii 43701 podejrzewa się zbyt duże stężenie rtęci. Sieć wycofuje nakład i zwraca klientom pieniądze - mówią przedstawiciele sieci Biedronka. Problem skażonej żywności dotyczy całego kraju.
Sieć apeluje, by niebezpieczne produkty zwrócić od razu do sklepu. "Mrożony stek z marlina" z felernej partii trafił do sklepów Biedronka w całym kraju.

"Klienci, którzy kupili w naszej sieci stek z marlina dostarczony przez firmę FRIME, o wskazanym numerze partii, mogą dokonać jego zwrotu w dowolnym sklepie sieci Biedronka. Wystarczy, że zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (co konieczne jest do identyfikacji partii produktu), a otrzymają zwrot należności" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Jeronimo Martins Polska, właściciel dyskontu, zapewnia, że producent steku z marlina został poinformowany o całym zajściu.

Państwowa Inspekcja Sanitarna nie odniosła się jeszcze do całej sprawy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (107)
Uwaga! Rtęć w rybach z Biedronki. Kupiłeś ten produkt? Zwróć go od razu do sklepu
Zaloguj się
 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 28 razy 24

  Spoko. Ja z tej ryby zrobiłem termometr.

 • eintracht75

  Oceniono 16 razy 10

  Przesadzaja. Wczoraj zjadlem i zyje. Tak przy okazji, dzisiaj mamy temp. 3° C.

 • starymysiek

  Oceniono 21 razy 9

  Dopiero niedawno rtęć była w stekach z rekina. To co robi Biedronka z takimi produktami wprowadzając je do obroty to kpiny. Tą sprawą winna zając sie prokuratura. Ziobro, bierz się do roboty. To jest właśnie robota dla Ciebie

 • stuj_halina

  Oceniono 6 razy 6

  duże stężenie rtęci w drapieżnikach ze szczytu łańcucha pokarmowego to raczej normalne. Z wyjątkiem ryb bałtyckich bo one wszystkie ciężkie i łatwopalne ;)))

  Natomiast czymś nienormalnym jest w Polsce że firma ostrzega. Ano tak, przecież Biedra polska nie jest, o ile wiem portugalska czyli europejska

 • dzidka17

  Oceniono 5 razy 5

  rtęć i metale ciężkie w rybach to powszechne zjawisko w cywilizowanych krajach świata.Im wiekszy przemysł w okolicach płowów tym większe zatrucie środowiska.
  Nie radzę lekceważyc bo rtęć uszkadza szpik kostny .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX