PB: "Wiemy, kiedy ropa będzie znów po 100 dol." Skąd? Chodzi o jedną ciekawą zbieżność

- Ceny ropy naftowej ponownie wrócą do pułapu 100 dol. za baryłkę najwcześniej za ćwierć wieku - prognozuje "Puls Biznesu". Skąd oni to wiedzą?
Ostatnio 100 dol. za baryłkę ropy płaciło się w połowie 2014 r. Według "Pulsu Biznesu" ten stan się szybko nie zmieni. Powrót do trzycyfrowych cen "czarnego złota" zobaczymy "nie wcześniej niż w 2042 r.". Dlaczego? Chodzi o jedną ciekawą zbieżność.

"Zgodnie z analizą w ostatnich 30 latach, wyrażone w dolarze ceny ropy przez większą część czasu poruszały się w kanale o nachyleniu dokładnie równym tempu inflacji w USA (tą zbieżność potwierdza także analiza cen w ciągu ostatnich 100 i 150 lat)" - pisze "PB".

Przy założeniu, że w ciągu najbliższych lat nie dojdzie do żadnych gwałtownych wydarzeń, jak np. wojna światowa (wtedy cena ropy od razu poszybuje w górę, choć na krótko), gazeta wyliczyła, że górny pułap cenowy - 100 dol. cena ropy osiągnie dopiero za ponad ćwierć wieku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (64)
PB: "Wiemy, kiedy ropa będzie znów po 100 dol." Skąd? Chodzi o jedną ciekawą zbieżność
Zaloguj się
 • bambaryla63

  Oceniono 18 razy 14

  Rosja zejdzie szybciej nie ze względu na na niskie ceny ale ze względu na prognozowany spadek wydobycia (do 2025 od 50% w dół) i problemy demograficznie ("etniczni" Rosjanie nie rozmnażają się a stanowiąca dziś 20% mniejszość muzułmańska robi to na potęgę) .... najrealniejsza prognoza to gasnąca potęga dla ratowania swych finansów sprzeda (dla niepoznaki da w dzierżawę na 100 lat) Chinom całą wschodnią Syberię .... najniebezpieczniejszy będzie okres gdy zdychający niedźwiedź będzie się miotał - a dysponuje arsenałem atomowych

 • agzum

  Oceniono 13 razy 11

  inflacja + spadek wartości dolara i 100$/barałkę możemy zobaczyć dużo szybciej.

  Za 30 lat samochody będą wykorzystywały inne źródła energii (wodór, prąd, ...???)

 • pedro.666

  Oceniono 8 razy 6

  Ćwierć wieku??? Po ostatnim krachu naftowym (1986) ZSRR zdychał zaledwie 5 lat... (do 1991). Czyli Rosja ma czas do 2019... ot, następna taka "ciekawa zbieżność"... Towarzyszu Putin, czas na pieriestrojkę, głasnost', umiłowanie pokoju, etc. A zespół "Scorpions" niech już zaczyna komponować "Wind of Change Part 2". A Rosiewicz kolejną "Wiosnę ze wschodu"... zegar tyka...

 • tomasz.rze

  Oceniono 3 razy 3

  Przy założeniu, że analiza została robiona na czczo wnioskuję, że na śniadanie musiały być niezłe jaja.

 • nietyp

  Oceniono 3 razy 3

  Idioci... Wykończą Putina, to i ropa wróci do "normy"... Oby Putin rządził 100 lat!!!

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 3

  To bardzo proste dla ciebie DSZ.
  To teraz zagraj na giełdzie na cenę ropy.

 • sztucznamgla

  Oceniono 9 razy 3

  niezłe wróżenie z fusów, rozumiem że parę lat temu była wojna światowa o której NIE wiemy

 • jcholera

  Oceniono 2 razy 2

  Te wszystkie prognozy nie są warte funta kłaków. Jeszcze kilka lat temu największe autorytety z dużą pewnością wyrażały poglądy że era taniej ropy się skończyła i baryłka już nigdy nie zejdzie poniżej 100$.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX