Nie tylko sklepy krytykują podatek obrotowy PiS. Głos zabierają także producenci. Pierwszy jest Mlekpol

Nowy podatek obrotowy rządu krytykowany jest przez sklepy internetowe, sklepy franczyzowe, a teraz także przez producentów. - Podatek handlowy zdecydowanie przełoży się na zwiększone koszty dostawców jak i klientów kupujących produkty mleczne - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Lech Karendys, dyrektor handlowy SM Mlekpol.
- Podatek PiS to zabójstwo dla sklepów internetowych - mówiła kilka tygodni temu Katarzyna Kazior, prezes zarządu Frisco.pl, e-sklepu z produktami spożywczymi. To jeden z wielu głosów sprzeciwu wobec rządowego podatku obrotowego. Padają argumenty o godzeniu w konkurencyjność polskich firm, spadku jakości produktów, a także, co może nas najbardziej niepokoić - wzroście cen na półkach.

Do tej pory larum podnosili najbardziej zainteresowani nową daniną, czyli przedstawiciele sieci handlowych. Teraz do krytyki dołączają także producenci. Przed szereg wyszedł Mlekpol. Według Lecha Karendysa, dyrektora handlowego spółdzielni mleczarskiej, podatek obrotowy pogorszy sytuację rynkową i finansową sklepów, które szybką przerzucą obciążenia na dostawców i klientów.

- Moim zdaniem, z konieczności sprzedawcy przełożą całość podatku na dostawcę produktów oraz klienta docelowego, jakim jest konsument. Przychody dostawców zmniejszą się, a ceny produktów na półce sklepowej wzrosną - mówi dla portaluspozywczego.pl Karendys.

O tym dlaczego cięcia kosztów u dostawców mogą skutkować obniżeniem jakości produktów, czytajcie w artykule Rafała Hirscha "Ceny nie wzrosną ale i tak zapłacimy w inny sposób. Jak sieci handlowe mogą przerzucać nowy podatek sklepowy na innych?"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (52)
Nie tylko sklepy krytykują podatek obrotowy PiS. Głos zabierają także producenci. Pierwszy jest Mlekpol
Zaloguj się
 • equinox1976

  Oceniono 27 razy 19

  Najwięcej dyskontów na prowincji powstało w latach gdy rządził PIS. Pazerne pisowskie samorządy sprzedawały ochoczo grunty bo te osiagały zawrotne ceny. Na głosy sklepikarzy skarżących się na to że pójdą z torbami słyszeli od pisowskiej władzy "nie potrzebujemy waszych sklepów". Teraz dzielna pisowska władza rozwiazuje problemy które sama stworzyła. Zamierza obłożyć handel sieciowy podatkiem. Oczywiście sklepikarz niczego nie zyska bo niby jak? oczywiście sieci przeniosą obciążenia na klienta tudzież producenta. I na tym się skończy pisowska rewolucja. Zadowolony będzi eminister finansów który będzi emiał wiecej kasy w budżecie i tyle.
  Podobnież z podatkiem bankowym i ustawą frankową. Gosiewski słał pisma do KNF żeby nie hamowac akcji udzielana kredytów walutowych. Kredyty więc szły jak ciepłe bułeczki. Traz jak franek po 4zł lament i PIS wyzywa banksterów od złodziei i chce przewalutować kredyty po kursie zaciągnięcia. Kolejny przykład problemu który pIS dzielnie tworzy a potem dzielnie rozwiązuje. Kto za te kredyty zapłaci to wiadomo. na pewno nie bank.

 • qnqn

  Oceniono 14 razy 14

  Normalnie Lenin :) (kto zna historię zsrr wie o czym pisze)... tak samo, płonnymi teoriami zrujnowali i gospodarkę i rolnictwo wprowadzając swoje TEORIE w praktyce. Czeka nas powrót do gospodarki kierowanej centralnie, bo innego wyjścia nie będzie. A najwięcej zapłacą pistrole gimbazowe, bo to im w spadku zostanie ta cała rozpierducha.

 • czechy11

  Oceniono 18 razy 12

  I bardzo dobrze jak mohery i miłośnicy PiS zaczną przymierać głodem to mozezaczna wreszcie myślec. Przy okazji jak spłukana sie na zakup produktów moE beda mieli mniej kasy na wpłaty na roNe PiSowskie szczujnie typu Trwam,Radio Maryja, Niezależna czy Do Rzeczy. Mohery życzę wam ciężkiego zycia w ramach dobrej zmiany,

 • Marek Biały

  Oceniono 10 razy 10

  Dzielny PiS zapisze w ustawie, że podatek obrotowy nie może być podstawą wzrostu cen. Potem podniesie VAT do 25% i wpisze w ustawie, że nowy VAT nie może być podstawą wzrostu cen. To jest cyrk! Czy tam naprawdę nie ma nikogo poważnego? Albo te ckliwe żądania, aby bogaci nie brali 500 zł na dziecko. Naprawdę macie tak fatalnych prawników, którzy nie potrafią odpowiednio skonstruować przepisów?

 • Jacek S Gregorczyk

  Oceniono 8 razy 8

  PiS i jego pomysły zaprzepaszczą dorobek Polski...

  miejscaideepodroze.bloog.pl

 • skandy5

  Oceniono 9 razy 7

  Droga zmiana!

 • tece92a

  Oceniono 7 razy 7

  Dobrą zmianę należy samym nam samym sobie sfinansować.Szwagrowi długu nie oddam,bo przytyje,a i tak gruby.Wszystko dla twego dobra.!

 • dafcioo

  Oceniono 6 razy 6

  Istotą podnoszenia kosztów działalności handlowej jest wywołanie wzrostu inflacji, która w budżecie została założona na 1,7%, podczas gdy na razie mamy deflację.

 • antykaczysta40

  Oceniono 16 razy 6

  A w tych wszystkich firmach pracuje miliony wyborców. I każdy właściciel zwalniając ludzi będzie mówił, że to przez decyzję rządu. PiS teraz dopiero naprawdę zobaczy co to znaczy rządzić. 100 dni już minęło!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX