Jesteś studentem i masz pomysł na biznes? Taka szansa zdarza się bardzo rzadko. Startuje Imagine Cup 2015. Co musisz wiedzieć?

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się finał Imagine Cup 2015, jednego z największych konkursów technologicznych dla studentów. W tym roku studentów będą wspierały takie tuzy polskiego biznesu jak firma Comarch, Artifex Mundi, Billennium czy Agencja Rozwoju Przemysłu. Kapitanem konkursu został w tym roku Waldemar Sielski - pierwszy prezes i założyciel Microsoft w Polsce.
Kim jest Waldemar Sielski? Uznany za Człowieka Roku '99 w dziedzinie osiągnięć biznesowych ma swój wkład w rozwój polskiego rynku oprogramowania. Zasiadał w wielu zarządach i radach nadzorczych spółek kapitałowych, a obecnie jest przewodniczącym rady fundacji Multis Multum. Jak sam o sobie mówi, jest "łącznikiem idei" z bogatym doświadczeniem z różnych segmentów rynku, poczynając od technologii, poprzez nieruchomości, usługi medyczne, na rolnictwie kończąc. Nowy Kapitan w sposób komplementarny - "z lotu ptaka" - przyjrzy się projektom studentów i poprowadzi prace komisji sędziowskiej.

- Objęcie stanowiska Kapitana konkursu Microsoft Imagine Cup w Polsce to dla mnie świetna okazja, aby robić to, co najbardziej lubię, czyli przyczyniać się do przekuwania dobrych pomysłów w realne wejście na rynek - mówi Waldemar Sielski. - Z dużym zaciekawieniem czekam na spotkanie ze studentami i przyjrzeniu się ich pomysłom. Oczekuję mnóstwa inspiracji i festiwalu innowacyjnych idei. Interesują mnie projekty o najwyższym potencjale społecznym i biznesowym - dodaje.

Uczestnicy 13. edycji Imagine Cup oprócz szansy na reprezentowanie Polski w światowych finałach w Seattle mogą liczyć również na szereg cennych nagród ufundowanych przez partnerów konkursu. Firma Comarch - partner technologiczny tegorocznej edycji turnieju - to polski producent oprogramowania, dostarczający swoje rozwiązania w ponad 40 krajach. Trzem wybranych drużynom finałowym firma zaoferuje płatne staże, a jeden zespół wyróżni nagrodą specjalną w wysokości 5000 zł.

Do grona partnerów konkursu dołączyła również Agencja Rozwoju Przemysłu. Ta spółka skarbu państwa odpowiada za pobudzanie rozwoju polskiego przemysłu poprzez spójny system wsparcia innowacji łączący biznes i środowiska innowacyjne, finansowanie procesów restrukturyzacji i projektów rozwojowych oraz podnoszenie wartości aktywów.

13. edycję Imagine Cup wspiera także Artifex Mundi - deweloper gier komputerowych, w którego portfolio znalazło się ponad 20 gier przygodowych, dostępnych na wielu platformach. Od 2011 roku gry Artifex Mundi zostały pobrane ponad 12 milionów razy.

Kolejny rok z rzędu wśród partnerów wspierających Imagine Cup znalazła się firma Billennium, która od ponad 10 lat specjalizuje się w zwiększaniu wydajności przedsiębiorstw oraz dostarczaniu najlepszych specjalistów w ramach outsourcingu zasobów ludzkich. Od trzech ostatnich lat firma trafia na prestiżową listę Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, skupiającą najszybciej rozwijające się innowacyjne przedsiębiorstwa. Billennium ufunduje nagrodę specjalną dla jednej drużyny z finałowej piętnastki.

Swoje wyróżnienia przyzna również firma ILC, zajmująca się tworzeniem oprogramowania, która wraz z zespołem Kinect ufunduje zestawy Xbox One dla wszystkich członków zwycięskich drużyn w każdej z trzech kategorii konkursowych.

Do tegorocznej edycji konkursu dołączył również fundusz Zernike Meta Ventures, wchodzący w skład europejskiej grupy kapitałowej Meta Group, która specjalizuje się w doradztwie w zakresie komercjalizacji biznesu oraz finansowania projektów start-upowych. Inwestycyjna część funduszu zarządza aktywami wartymi kilkaset milionów euro i posiada ponad 20-letnie doświadczenie przy wspieraniu projektów na wczesnych etapach rozwoju. Fundusz Zernike Meta Ventures przedstawi wybranym zespołom propozycję wsparcia biznesowego.

Od lat współorganizatorem konkursu Imagine Cup jest również Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Podobnie jak w poprzednich edycjach swoje wsparcie dla konkursu zadeklarowało Ministerstwo Gospodarki, obejmując nad całym wydarzeniem patronat honorowy.

Użytkownicy serwisu Facebook mogą na bieżąco sprawdzać informacje na temat konkursu na oficjalnym profilu na portalu Facebook. Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można także znaleźć na stronie polskiej edycji konkursu: www.imaginecup.pl.Komentarze (3)
Jesteś studentem i masz pomysł na biznes? Taka szansa zdarza się bardzo rzadko. Startuje Imagine Cup 2015. Co musisz wiedzieć?
Zaloguj się
  • anka_ameli

    0

    świetnie, że firmy prywatne się angażują w pomoc młodym przedsiębiorcom! innowacyjność młodych Polaków jest naprawdę niezwykła! dobrze, że mają siłę i pomysły do działania, teraz trzeba im dać narzędzia! bo finansowanie swoich pasji nie musi być trudne cenabiznesu.pl/-fundusze-na-start-f...od-czego-zaczac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX