10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie [INFOGRAFIKA]

Cztery z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a najbardziej oblegane obsługuje rocznie prawie 100 mln pasażerów.
Infografika stworzona przez Jishai Evers z serwisu Dadaviz pokazuje dziesięć najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie. Co ciekawe, cztery z nich znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Największą liczbę pasażerów obsługuje rocznie międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson Atlanta (96 mln 18 tys. 899 osób). Polskie lotniska są daleko w tyle. Największe z nich - lotnisko Chopina na Okęciu - w 2014 r. obsłużyło 10,6 mln pasażerów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (29)
10 najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • noel24

  Oceniono 51 razy 27

  Wysoki poziom dziennikarstwa: Infografika, bo wiekszość ciemnych mas jest wzrokowcami. Tabele i listy z takimi danymi są wystawiane w internecie przez rządowe agencje, a później agregowane np. w wikipedii. Po co się podpierać jakąś infografiką kogoś tam. Napisać własną notkę to 15 minut. No ale to by wymagało pracy i przede wszystkim odrobinę wiedzy gdzie zacząć szukać. Nie ten poziom dziennikarstwa co afera Watergate. Amerykańskie oczywiście z największym ruchem bo kraj bogaty, rozległy a szybkich kolei nie ma nawet między pobliskimi miastami. Tam się lata na święta do rodziny nawet 100km. Atlanta jak i wszystkie największe lotniska świata to oczywiście punkty przesiadkowe. Przy okazji, wasza infografika zabiła mi sterownik karty graficznej. Wrzucajcie więcej niedorobionych flashy z gó...anych źródeł na stronę, ludzie będą was jeszcze mocniej kochać.

 • pct3

  Oceniono 35 razy 21

  sto razy lepiej lądować na kameralnym lotnisku, oczywiście mam na myśli lotnisko cywilizowanego świata, spełniające kryteria bezpieczeństwa, niż wisieć nad wielkim hubem lotniskowym czekając na zgodę na lądowanie.
  Lądowanie w Krakowie? Podejście, lądowanie, można nie zauważyć.
  Lądowanie we Frankfurcie? Obniżanie, wznoszenie, zakręcanie, obniżanie, człowiek nie wie - wszystko dobrze, czy jakiś problem, wylądujemy, czy nie?
  Nie mówiąc o kilometrach do przejścia z bramki do bramki na takim dużym lotnisku.
  Zdecydowanie cieszmy się małymi lotniskami!

 • marekatlanta71

  Oceniono 16 razy 8

  Lotnisko w Atlancie, pomimo rozmiaru jest łatwiejsze do przesiadki niz Okęcie. Szybciej takze pojawiają sie bagaże po wylądowaniu. Ktoś pomyślał budując to lotnisko - od poczatku było zaprojektowane tak by mozna było je rozbudować.

 • aa1000

  Oceniono 11 razy 5

  A aeroport Zielona Góra z siedzibą w Babimmoście?

 • bukiewicz

  Oceniono 10 razy 4

  odwróć tabelę,a ujrzysz Falubaz na czele :)

 • garko_siura

  Oceniono 2 razy 2

  W/g Airports Council International (ACI) lotnisko Hartsfield-Jackson Atlanta najwięcej pasażerów liczonych jako:
  - przybywających
  - odlatujących
  - oraz tych "tranzytowych"

  Jednak najwięcej pasażerów ma Londyn, gdyż posiada 5 lotnisk w systemie!

 • abcacy

  0

  A za to w Polsce to kazdy moze miec lotnisko za publiczne pieniadze 😛

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX