Frank poniżej 4 zł, euro poniżej 4,20 zł. Inwestorzy zadowoleni z porozumienia ws. Grecji

Dobra wiadomość dla wszystkich frankowiczów i osób wybierających się na zagraniczne wakacje - inwestorzy z zadowoleniem przyjęli informacje o dojściu do porozumienia między strefą euro a Grecją. Frank spadł poniżej 4 zł, euro kosztuje poniżej 4,15 zł, a dolar poniżej 3,75 zł.


Około godz. 8.40 premier Belgii Charles Michel ogłosił na Twitterze, że udało się osiągnąć porozumienie ws. Grecji. Na tę informację od razu bardzo pozytywnie zareagował rynek walutowy. Szwajcarska waluta spadła poniżej 4 zł i była najtańsza od końca czerwca.Podobnie zareagowało euro, które spadło poniżej 4,16 zł i znalazło się na najniższym poziomie od ponad dwóch tygodni.Również amerykańska waluta jest najtańsza od końca czerwca. Po informacjach o greckim porozumieniu dolar spadł do poziomu 3,75 zł.Z kolei na rynku międzynarodowym euro umocniło się do dolara i znalazło się bardzo blisko kursu 1,12 euro za dolara.Z porozumienia zadowolone są także rynki giełdowe. Indeks warszawskiej giełdy WIG20 rozpoczął dzień na solidnym plusie.Jeszcze lepiej zakończenie negocjacji przyjęli inwestorzy z zachodniej Europy. Indeks giełdy francuskiej CAC40 od początku notowań znajduje się na solidnym, niemal 2-procentowym plusie.Podobnie jest w Niemczech.Informacja o porozumieniu bardzo przypadła do gustu inwestorom z Wall Street, kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy po godz. 8.40 znalazły się na plusach. Najwięcej zyskuje kontrakt na indeks NASDAQ, który jest na ponadpółprocentowym plusie.Na nieco mniejszym plusie znalazł się kontrakt na indeks S&P500 orazA także na indeks Dow Jones.

Więcej o:
Komentarze (38)
Frank poniżej 4 zł, euro poniżej 4,20 zł. Inwestorzy zadowoleni z porozumienia ws. Grecji
Zaloguj się
 • w.s3

  Oceniono 63 razy 35

  Ropa tanieje, waluty tanieja a u 'nasz' benzyna drożeje.
  Cóż, takie są prawa polskiego rynku.
  W stosunku do zarobków, najdroższe paliwa i autostrady.
  Prawo tak zawiłe, że biurokraci dla premii zawsze wydymaja obywatela.
  Jak długo ludzie to jeszcze wytrzymaja.
  Na miejscu PiS wcale bym się nie rwał do władzy, bo wiadomo, że nie dotrzyma obiecanek i społeczeństwo może się toralnie wqrwić.

 • mietek1910

  Oceniono 36 razy 32

  Euforia! Frank ponizej 4 PLN! Pewnie "Frankowicze" w calym kraju po tym newsie wyszli z pracy hucznie swietowac na ulicach!

 • quad76

  Oceniono 18 razy 18

  "specjaliści od finansów" z gejzety tak ustawili skalę pionową że zmiana kursu o 1-2 grosze wygląda tak stromo jak conajmniej klif w gdyni orłowie:)
  ale ciemny lud się ucieszy z takiego wykresu, wygląda rewolucyjnie, będzie klikalność,

  cenisz dobre dziennikarstwo? gw już na dnie, chyba wp jest bardziej wiarygodne:)

 • zbychus1

  Oceniono 20 razy 14

  Panie redaktorze, prosze nie podniecac. Rynki reaguja dokladnie tak jak Pan. Jest news, jest reakcja, o Boze ... 0.5% !!!!!! a pozniej wszystko wraca do fundamentow, a czy te sa dobre dla PLN czas pokaze.... ida wybory ...

 • leszekwarszawa

  Oceniono 16 razy 12

  sranie w banie. CHF potaniał o 4 grosze. też mi zniżka. za najdalej godzinę motyl piardnie w Zimbabwe (albo inne cudo) i PLN wróci na poprzednie miejsce.

 • piechuzg

  Oceniono 20 razy 12

  Dobra wiadomość! Sprywatyzujemy wszystko co mają Grecy a w przyszłym roku pozwolimy im upaść

 • Black Swan

  Oceniono 11 razy 9

  rzeczywiście ... Fantastyczna wiadomość bo na jednym franku aż całe trzy grosze oszczędzę... Rewelka... :-)

 • skomand2010

  Oceniono 11 razy 7

  i co teraz z naszymi biednymi politykami, którzy mieli tak pomagać frankowiczom ..

 • fields1

  Oceniono 6 razy 6

  Nie bardzo rozumiem co znaczy "reagują pozytywnie". Z punktu widzenia Euro chyba raczej negatywnie. Pozytywnie z punktu widzenia złotówki. Na szczęście nie jesteśmy w strefie euro i nie musimy dokładać do tego burdelu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX