Komentarze (549)
Jeden wykres, który pokazuje, jak bardzo rozwinęliśmy się od '89
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • emcza

  Oceniono 11 razy 7

  Oj gazeta, gazeta!
  Przyciągnięcie się wykresów. Przecież on tęczowy. A tęczowy to wiadomo co. Najlepiej jakby był czarno biały. Od razu byłoby wiadomo, gdzie "my" patrioci, prawdziwi Polacy itd..., a gdzie "oni" czyli reszta.:-)

 • big_gadu

  Oceniono 20 razy 6

  Fakt kraj prawdziwa ruina !!!
  Za PRL to była mrożona chińska świnia na kartki,
  a teraz ja emeryt nie jadłem dziś z moja panią obiadu,
  tylko paczka holenderskich muli za 10 złotych z lidla i butelka wina białego z biedronki,
  i jeszcze dwie bułeczki fitness z carefura,
  bo musimy dbać o linię i moje serce po operacji !
  Znajomy mnie emeryt i czlonek PIS to je tylko chleb serek bialy i papryke,
  ale ma nowego Saba, zaliczyl wczasy na kanarach twierdzi i ze kraj w ruinie !
  Pozdrawiam

 • Kot Morski

  Oceniono 18 razy 6

  W latach 70-tych i 80-tych jeździłem na d Bałtyk na wakacje. Na plażach było miejsce. Nikt nie siedział sobie na głowie. Popatrzcie dzisiaj. Przecież ludzi w Polsce nie przybyło, tylko ludziom się lepiej powodzi i więcej osób może pozwolić sobie na wyjazd na wakacje. Narzekają tylko ci , którzy mieli przywileje w PRL, a teraz złapała ich nostalgia do niby lepszych czsów. Ale tamte czasy były lepsze tylko dla PZPR, UB itp....

 • po_matador

  Oceniono 16 razy 6

  To nie jest polska gospodarka, tylko gospodarka w Polsce. A to zupełnie coś innego.

 • ksobier

  Oceniono 5 razy 5

  Ah wiec statystyki... Tak. Wedlug statystyk w 2005 roku Lodzkie lotnisko bylo najszybciej rozwijajacym sie lotniskiem na swiecie bo... otworzylo jedna trase do Londynu. Dalo to przyrost kilkutysiecy procent wzrostu liczby pasazerow. Tak sam jest z Polska. Latwo jest statystycznie rozwijac cos co nie istnieje bo statystyki wykazuja kilkutysieczny wzrost procentowy nie znaczy to wcale, ze jestesmy lepsi od Niemcow (ktorzy zapewne ogromny wzrost mieli w latach 1945-1980).

 • coolas77

  Oceniono 17 razy 5

  Na rynek pracy wszedłem w roku 2000, zaczynałem pracę na stacji benzynowej z pensją najniższa krajowa (760) + 100 (bo Warszawa), czyli 860 brutto. Od tego czasu moje zarobki wzrosły 7-krotnie. Jak ktoś ma ambicję i wiedzę to nie doprowadza swojego życia 'do ruiny'. Polska PISiorków może jest w ruinie, moja ma się całkiem dobrze.

 • xdevx

  Oceniono 11 razy 5

  Hasło "Polska w ruinie" ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co "niezależni" czy "niepokorni" dziennikarze (Karnowskie, Lisickie itd.) z niezależnością czy niepokornością, katastrofa smoleńska z "zamachem", a obecny rząd z "totalitaryzmem". Słowem: wśród polskiej twardej prawicy panuje pojęciowa inflacja. Dziś każdy kto "walczy" z rządem porównuje się co najmniej do AK, jest "prześladowany" przez "totalitarny reżim", a jego "istnienie jest zagrożone". Co prawda "walkę" toczy głównie w internecie, nie grożą mu za to nawet najmniejsze sankcje, nawet jeśli kłamie, a owe "prześladowania" ograniczają się do tego, że jego pełen wyzwisk post jest przez moderatorów "reżimowego portalu" jest po prostu usuwany. Stanąłby taki jeden czy drugi oko w oko z prawdziwym kombatantem z AK czy nawet osobą prześladowaną za PRL-u, to tamci chyba umarliby ze śmiechu słysząc jego utyskiwania.

  Problem w tym, że w tym procesie tracimy wszyscy - pojęcia się dewaluują, aż w końcu przestają w ogóle cokolwiek znaczyć. Zostają puste epitety, które ukrywają to, że Polska jest totalnym grajdołem.

 • hhesse

  Oceniono 8 razy 4

  Strasznie musi być w tym Luksemburgu i w Niemczech skoro PKB przez ostatnie 25 lat rosło tam tak marnie. Bida z nędzą.
  Co tylko pokazuje jakim idiotyzmem jest pokazywanie tylko jednego wskaźnika i wyciąganie z tego daleko idących :-) wniosków.

 • artur737

  Oceniono 4 razy 4

  Problem jest taki, ze jest grupa wielkich bogaczy i jeszcze wieksza grupa nędzarzy. Srednia wychodzi niezle.

 • antoniferdynand

  Oceniono 4 razy 4

  A może kluczowy jest tu punkt wyjścia i stan gospodarki A.D. 1990?

 • 99makabra1977

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawe co osiągnie żydowski PIS.

 • Wiktor Janus

  Oceniono 10 razy 4

  Mozna calkiem niezle zaciemnic obraz podajac wartosci procentowe. Polska gospodarka wzrosla o 130% a Niemiecka tylko o 38% hmm. z tym ze wzrost o 130 % na prawie 300 mld PLN jak przewiduje budzet na 2015 rok to wzrost o 170 mld PLN. Budzet Niemiec to prawie 300 mld euro i wzrost o 38% to wzrost o 83 mld euro przy kursie euro - PLN 4,14 na dzien dzisiejszy to 343 mld PLN.

 • kudlaty_z_broda

  Oceniono 54 razy 4

  Dziękuję, administratorze tego forum, że skasowałeś mój post. Okazał on się niewygodny dla lansowanej tezy, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący.
  Czuję się niezwykle przez to dowartościowany.
  Przekonałeś mnie do tego, abym wszędzie udowadniał, że zarówno rządzący jak i aspirujący to czyrak na zdrowym ciele narodu.

  Proszę wszystkich o popchnięcie tego postu do góry - niech dojdzie do adresata.

  Dziękuję

 • 1-mark-adams

  Oceniono 3 razy 3

  Oczywiście , że Polska w ruinie. Tyle, że PiS zapomniał dodać, że będzie, po jej rządach.

 • Paweł Kowalik

  Oceniono 5 razy 3

  Urosła i co z tego? Jak 10 lat temu mogliśmy kupić 0,8 m2 mieszkania za średnią pensję tak teraz możemy też kupić za średnią pensję 0,8 m2! A wielu artykułów takich jak chleb, benzyna czy cukier możemy kupić dziś mniej niż 10 lat temu. Kilkanaście procent ludzi w Polsce żyje w biedzie i skrajnej biedzie wg GUS. Co mi z tego, że PKB cały czas rośnie skoro zyski są wyprowadzane zagranicę przez właścicieli firm. Różnica między PKB, a PNB w 2013 roku wynosiła ok. 70 mld zł! To są ogromne pieniądze. A w TV i w GW propaganda, że się niby rozwijamy? Jak i gdzie? Zwijanie polskiego przemysłu i zastępowanie go zagranicznymi montowniami gdzie ludzie pracują za grosze to jest rozwój?? Jesteśmy tylko zwykłymi robolami i do tego jednymi z najtańszych w Europie. Rozwój:) Propaganda dla ograniczonych umysłowo.

 • Lukasz Macczak

  Oceniono 21 razy 3

  Prawda jest taka, że ruiny nie ma, ale kosztem społeczeństwa, które jest dociskane w szaleńczym pędzie za zachodem. Beneficjentem przemian jest kapitał, a nie społeczeństwo. W efekcie nie mamy żadnej klasy średniej, tylko biedota i przeskok do ultra-bogaczy. Umówmy się, że 7k pln, uznawane za bogactwo w Polsce, to zaledwie 1,5k$. Tyle pieniędzy zarabia zmywacz talerzy na zachodzie przy 4x większej sile nabywczej (paliwo), w porywach do 20x przy części towarów. Cena paliw wpływa też na stan całej gospodarki, wiadomo, im wyższa, tym wyższe ceny w sklepach i tak mamy błędne koło. Jeśli chcielibyśmy wprowadzić kilkunastoprocentowy wzrost gospodarczy, należy natychmiast zlikwidować VAT i akcyzę na paliwo, ustawiając sztywny narzut do 5% dla dystrybutorów (już teraz mają znacznie mniej). ZUS i PIT natychmiast zlikwidować, przynajmniej dla młodych do 30 roku życia, nie przynosi on żadnych korzyści, a jest jedynie hamulcowym gospodarki. Jeśli wpływy z VATu będą po takiej operacji zadowolające, stopniowo podnosić progi wiekowe, do których podatki nie obowiązują. Wspierać polskie firmy, a nie kopać je, jednocześnie proponując ulgi i zwolnienia dla zagranicznego kapitału. Wprowadzić ranking porządnego pracodawcy, w którym top 100 firm rocznie, uzyska zwolnienie podatkowe na polepszenie warunków pracy.

 • antypopis2

  Oceniono 15 razy 3

  Polska się rozwija, to prawda, panie michnik. Tylko co z tego, skoro z tego rozwoju korzystają tylko tłuste świniaki przy korycie, a cała reszta jest dymana w kakao?

 • zizotrzy1

  Oceniono 13 razy 3

  w dwudziestoleciu międzywojennym po wojnie światowe,po wojnie z bolszewią oraz po zaborach zbudowano Gdynię i COP, przez 25 lat od obalenia komuny przemysłu z prawdziwego zdarzenia mamy zero,kolej jeździ wolniej niż przed II wojna. Staliśmy się krajem konsumentów,który nawet zakupy robi w nieswoich sklepach(sieciach handlowych). Kraj nasz niby się rozbudowuje,tylko,że nasze firmy na tym nie zyskują a wręcz plajtują.Proszę pomyśleć np. ile cementu jest do tego potrzeba,a on też produkowany jest przez firmy nie nasze.Jasne zawsze można powiedzieć,że jest pięknie i kolorowo,bo jest,ale co my zostawimy następnym pokoleniom?

 • bonifacy_40

  Oceniono 11 razy 3

  a jaki dział będący w zakresie państwa polskiego funkcjonuje poprawnie i zadawalająco ?
  służba zdrowia ?
  sądownictwo ?
  a może komornicy ?
  prokuratorzy ?
  szkolnictwo ?
  istnije coś takiego jak odpowiedzialność urzędnicza ?
  kazdy inny podatnik ma pełno obowiązków i jest karany za byle goowno tylko nie urzędnik państwowy

  dziękuję za uwagę

 • borsuk07

  Oceniono 5 razy 3

  SUPER ! ! - TYLKO DLACZEGO PRACODAWCY PŁACĄ NA UMOWACH ZLECENIA I ŚMIECIÓWKACH i to jeszcze na bardzo wątpliwych prawnie umowach / rząd RP doskonale o tym WIE ! ! / po 4 - 5 zł czyli 1 Euro ! za
  1 godz. PRACY / i to równiez sprzeczne z prawem ponieważ są stałe godziny pracy, pod nadzorem i takie same czynności /.

  Średnio za 1 godz. przy umowie o pracę wynosi 9,94 zł. ( 1750 zł. / 176 godzin pracy w m-cu / = 9,94 ) czyli likwidując zniewolenie finansowe POLAKÓW i ustalając obowiązkowe min. wyn. za godz. pracy w wys. 9,94 zł. na RYNEK trafia DUŻO pieniędzy które dodatkowo zwiększają sprzedaż a nie zasilaja konta BANKÓW ! !

 • alert789

  Oceniono 9 razy 3

  Ale z was debile. A ruina to tylko tyczy się budowli? Polacy mają ruinę w portfelach !

 • aron2004

  Oceniono 9 razy 3

  W okresie rządów PO wzrosła długość autostrad i dróg ekspresowych o 2000 km ( za PiSu było 1000 km). Dziś jest 3000 km autostrad i dróg ekspresowych.

  Tylko co z tego, skoro ludzi nie stać na jazdę tymi autostradami? W wakacyjne weekendy na polskich autostradach nie ma korków - są puste - po prostu ludzi nie stać na jazdę tymi autostradami. Porównajcie jakie masakryczne korki są we Francji i Włoszech na autostradach w lecie. Tam ludzi stać. A POlska w ruinie.

 • aron2004

  Oceniono 17 razy 3

  Co z tego, jak wzrosły kontrasty społeczne?
  Za komuny robotnik jechał do pracy autobusem PKS wartym 10 razy więcej niż Polonez sekretarza PZPR. Dziś robotnik jedzie do pracy Golfem albo Audi 80 wartym 10 razy mniej niż służbowy samochód ministra z PO.

 • micant45

  Oceniono 13 razy 3

  Bardzo chciałbym zobaczyć porównanie ile procent wzrosła gospodarka Polski w latach 1991-2000, 2001-2010 i 2011-2015 (ewentualnie 2005-2015 dla porównania) Wyniki mogłby by wielu zaskoczyć. To że mamy w Polsce wzrost gospodarczy nie podlega dyskusji, ale to że szczególnie dla ludzi młodych brak jest dziś perspektyw, także. Ponad dwumilionowa emigracja to też fakt. Rozwój gospodarczy jest procesem naturalnym, nie ma w nim żadnej zasługi rządu. Jedyne co państwo może zrobić, to ten rozwój ograniczać, mieszając się do gospodarki. Jeśli to zrozumiemy, będziemy się mogli rozwijać 7-10% rocznie bez problemu, a emigrację zastąpi imigracja. Tylko trzeba to najpierw zrozumieć.

 • robinchud1492

  Oceniono 19 razy 3

  ten wykres poraża czytelnością przekazu i daje stanowczy odpór twierdzeniom rewizjonistów
  jest jak przysłowiowy dyktafon Ziobry - gwóźdź do trumny niedowiarkom i krytykom Zielonej Wyspy
  jeszcze tylko trzeba go okrasić jakąś wypowiedzią złotoustego Schetyny i Biernata

 • eryklot

  Oceniono 2 razy 2

  Polska w ruinie wg PiS:
  Bezrobocie w środku rządów PiS w styczniu 2006 roku 18% !
  Bezrobocie w czerwcu 2015 po 8 latach "rujnowania gospodarki przez PO": 10,3%.
  Ludzie, czy wy potraficie czasem odróżnić prawdę od robienia wody z mózgu ?
  Jeszcze ?

 • ksks3

  Oceniono 2 razy 2

  Spokojnie , spokojnie !
  Nie ubyło nam ale przybyło. Ale nastroje społeczne pokazały przy wyborach, że mogło i powinno być lepiej !
  Spróbujmy porównać 26 lat III RP i I taki sam okres w historii Niemiec, po upadku III Rzeszy. Jako rok porównawczy wychodzi nam 1971. Czym wtedy były Niemcy ? Potęga gospodarczą na skalę światowa i eldorado dla emigrantów ekonomicznych z różnych stron świata w tym nawet dla Brytyjczyków (!), że o Turkach, Jugosłowianach czy naszych Ślązakach nie wspomnę. Jaki był punkt startu Niemców do takiego sukcesu ? Kraj w gospodarczej demograficznej i mentalnej (to po faszyzmie) ruinie.
  A u nas ? Komuna nie zostawiła zrujnowanych miast i wsi, sytuacja demograficzna doskonała. Piętno komunizmu odcisnęło się co prawda na nas ale to nie da się porównać z tym co Niemcom zostawił faszyzm.
  Tylko że Niemcy po wojnie wybrali na przywódców geniuszy (Adenauer Erhard). U nas styropianowi bohaterowie uznali ze władza należy się im za zasługi i to do końca ich dni. A co umieją to widać na co dzień mimo, że od Unii dostajemy większa pomoc niż swego czasu Niemcy w ramach planu Marshalla.
  Reasumując, chcemy mądrzejszej władzy niż ta co została po Solidarności.

 • Slepy Pedro

  Oceniono 2 razy 2

  Jakoś nikt nie bierze pod uwagę, że gdyby nie korupcja, afery, marnotrawienie, wyprowadzanie do rajów podatkowych, złe ustawodawstwo, fiskalizm itd. to mogło by być trzy cztery razy LEPIEJ....

 • fakit.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Wzrost PKB pokazuje tylko jak urosła gospodarka, nie mówi nic o tym czy ludziom żyje się lepiej.

 • David Falconer

  Oceniono 2 razy 2

  To podajcie ile wynosilo bezrobocie w 1989 roku i o ile wzroslo w nastepnych latach.
  Wzrost gospodarczy z ktorego korzysta 10% spoleczenstwa a reszta emigruje jest bezrobotna badz blaga o przedluzenie smieciowiki-doprawdy jest z czego sie cieszyc.

 • Paweł Wiercioch

  Oceniono 6 razy 2

  Polska jest w ruinie. NIE ZASŁANIAJCIE SIĘ WSKAŹNIKAMI DODATNIMI GOSPODARKI!!! Nie w tym rzecz. Bo to co te wyniki przedstawiają, nijak ma się do zasobności portfela Polaka. Mówiąc o ruinie, myślimy o 3 milionach Polaków, którzy uciekli z kraju za chlebem. Niektóre rejony Polski przez to się wyludniły. Mówiąc o ruinie, myślimy o 3 milionach kolejnych Polaków, żyjących w skrajnej nędzy. Mówiąc o ruinie, myślimy o 2 milionach bezrobotnych zarejestrowanych i kolejnych 2 milionach w szarej strefie. Mówiąc o ruinie, myślimy o pustych lokalach pod działalność gospodarczą, największej ilości od czasów kiedy rządy sprawuje PO. Mówiąc ruina, myślimy o największej ilości upadających firm. A teraz tak powiem. Polska to piękny kraj, mimo, że kamienice w miastach popadają w ruinę. Ale Polska rozwija się, chociaż to co jest budowane, szybko niszczeje, bo jest tanio i źle zrobione. Taka jest prawdziwa odpowiedź na zagadnienie Polska w ruinie.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 4 razy 2

  Zaciągnij kredyt na 40 milionów. Na gminę. Weź 60 milionów z UE.
  Zainwestuj w Muzeum Przesypywania Gminnego Piasku.
  Gratulacje. Właśnie zwiększyłeś PKB Polski o 100 milionów złotych.
  Tak to działa. I wy dobrze o tym wiecie, więc nie rżnijcie idiotów.

 • cehaem

  Oceniono 2 razy 2

  Pare tygodni temu w GieWu wolno bylo wypowiedziec sie kilku ludziom, ktorzy podkreslali, ze PKB to nic innego, jak wielkosc statystyczna, nie majaca nic wspolnego z zamoznoscia spolecznenstwa. Widac, ze skoro nadchodza wybory, to musi wrocic stara spiewka o oszalamiajacym sukcesie. Na dodatek, za punkt wyjsciowy bierze sie pokryzysowy rok 1989.

  Jak tak kochacie PKB, to dlaczego nie zachwycacie sie sukcesem Angoli? Jedna z Gwinei tez ma PKB/obywatela ma poziomie jednego z biedniejszych panstw europejskich. Co nie zmienia faktu, ze obydwa kraje zamieszkale sa w glownej mierze przez biedote.

 • rudy_63

  Oceniono 2 razy 2

  W komunie do PKB zaliczało się głównie przemysł i rolnictwo. W 3 RP głównymi filarami PKB są usługi bankowe, ubezpieczeniowe, szkolenia z zakresu dopłat z UE, usługi medyczne i lekarstwa. Ponad rok temu doszła do PKB prostytucja i nielegalny hazard. Proste pytania jak to jest że PKB rośnie a wpływy z Vat maleją ?

 • Braa Ericsson

  Oceniono 2 razy 2

  może jeszcze do tych słupków dodać wzrost cen wszystkich produktów, inflacje ... nie będzie już tak różowo ? w 89r nie było iPhona w Polsce i LCD 42cale więc była bieda ?

 • lotto_1

  Oceniono 2 razy 2

  A taki jeden z drugim poseł jeździ BMW X6 i mówi że Polska w ruinie bo mu nie starcza na kochanki.

 • Michal Xinski

  Oceniono 4 razy 2

  Zadłużenie Polski w 1989 roku - 40 miliardów dolarów (nominalne).
  Zadłużenie Polski w 2015 roku - 280 miliardów dolarów (nominalne).
  Polska urosła o 700 procent w ostatnich 26 latach. To jest sukces na miarę naszych możliwości.

 • tomizami

  Oceniono 2 razy 2

  Dziennikarzu. a jaki jest stosunek wydajności pracy Polaka do wynagrodzenia. Opowiem
  mamy 60 % wydajności UE a zarabiamy 25 % UE. Wszystko na temat.

 • slimslider

  Oceniono 2 razy 2

  @misiaszm
  Niestety, nie żyjemu już w czasach feudalizmu, tylko w globalnej ekonomii.
  Zalecam umysłowe dostosowanie do teraźniejszości.

 • wilq9

  Oceniono 6 razy 2

  11 lat temu ojciec kupował nowego SEATa Ibiza. Kosztował wtedy 20 średnich pensji brutto. Dzisiaj za nowego SEATa Ibiza w podobnej wersji (a nawet trochę bogatszej, bo plus np klima) trzeba zapłacić 10 średnich pensji brutto.Czy przemawia to do wyborców PISu? Z tego co wiem to dla tej grupy istotne jest czy mogą kupić sobie auto. Moze podac jakis prostszy przykład na zmianę poziomu zycia? - np masowe wyjazdy milionów zwykłych Polaków na wczasy zagranicę do egzotycznych krajów?

 • montagnes44

  Oceniono 10 razy 2

  To nie są wiarygodne dane. Sukces kraju należy mierzyć:
  1) ilością modlitw prezydenta;
  2) ilością pocałunków na pierścieniach biskupich;
  3) zawartością kopert wręczanych Rydzykowi
  4) natężeniem bluzgów rzucanych na PO.

 • libero2015

  Oceniono 2 razy 2

  Cała dyskusja o tym czy Polska poczyniła postęp (PO) czy jest w zapaści (PIS) zupełnie jest chybiona. Jedna partia wpada w samozachwyt (przypisując sobie wiele nieswoich zasług), druga w negację oczywistych faktów.
  Polska poczyniła postęp i to spory (szczególnie na tle innych krajów europejskich - choć jak tu ktoś szłusznie zauważył, Europa jest ogólnie w stagnacji, więc porównywanie się do emerytki nie jest osiągnięciem - są kraje na świecie o wiele dynamiczniej się rozwijające). Problemem w Polsce od lat jest rosnąca przepaść między tymi, którzy korzystają z postępu pełnymi garściami (mniejszość), a tymi, którzy pomimo wysiłków nie są w stanie się odbić. Głównym benficjentem Polskich zmian jest wąska grupa - i to jest problem. Większość społeczeństwa staje się krajem wysoko wykwalifikowanych, ale wyrobników. Istnieje pewien szklany sufit, którego uczciwy człowiek swoją pracą nie jest w stanie przekroczyć. A poza tym coraz więcej zysków i najlepszych przedsiębiorstw ląduje w obcej kieszeni. Tu jest sedno problemu.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 12 razy 2

  PISowcy maja to w 4 literach

  ich nikt nie przekona ze białe jest białe

  skoro centrala zarzadziła, ze ruina - to ruina i koniec...

 • hen-live

  Oceniono 8 razy 2

  Jak PiS przejmie władzę to czas na zwijanie.

 • slimslider

  Oceniono 8 razy 2

  Największym problemem demokratycznej, rozwijającej się Polski są "prawdziwi malkontentci", którym katolicyzm wylączył mózgi...

 • poppers68

  Oceniono 8 razy 2

  No... Polska w ruinie to dopiero będzie....
  Scenariusz "pisowskiego modelu zarządzania" kasami SKOK jest dosyć wymowny...
  Fuchta rozkradziona - reszta zmarnowana i Polacy złożyli się na te 4 miliardy...
  A kto złoży się na Polskę za parę lat? Bruksela? Jakim kosztem?
  Żegnaj zdrowy rozsądku Polaków. Właśnie się zakończyłeś w oparach buczenia na zegarki po 12 tysi / sztuka czy idiotycznych i bez znaczenia dla Polaków ośmiorniczek z ku...waniem w tle.
  Poważne kłopoty to dopiero przed nami....

 • plutoniczna

  Oceniono 8 razy 2

  nie cieszmy sie, za 3 miesiace PIS wprowadzi nam program naprawczy "Węgry Bis" i skurczą gospodarkę do poziomu 58%

 • Marek Pawlik

  Oceniono 6 razy 2

  Pewnie molo kto z was wie ze Bratysława jest jednym z najbogatszych okręgów w EU. PKB na głowę jest tam wyższe niż w Londynie. Statystyki a rzeczywistość to nie zawsze to samo. Prawda Gazeto?

 • vanad48

  Oceniono 6 razy 2

  Oj zabolało PiS-owskich i putinowskich trolli, prawda buk-humor-dziczyzna.???, masz naprawdę niezłą kartotekę - sporo ci się uzbierało i wiesz jest taka granica zdrady ojczyzny, której się nie przekracza.....pamiętajcie o tym pomioty toruńskiego ojca z NRD i pomioty z Belwederskiej 49

 • iraklis1

  Oceniono 8 razy 2

  a teraz dodajcie drugi wykres jak roslo zadluzenie i zrobmy podsumowanie. Jezeli mam chatke kryta strzecha i wezme sobie kredyty i difinansowanie unijne na zagospodarowanie terenow wiejskich, wyrownanie szans etc. to i ja bede mial szklana chate z basenem zadluzona na chipoteke i co tam jeszcze na lat i generacji wiele......nie zebym krytykowal wszystko jak leci ale chwalic sie orlikami, aquaparkami i innymi takimi to nie bardzo jest czym.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX