Niemcy ratują warszawską giełdę, Europa na solidnych plusach. Inwestorzy odrabiają wczorajsze spadki

Po wczorajszej rzezi na rynkach finansowych wtorek rozpoczął się solidnymi plusami w Europie. Odrobinę gorzej wyglądała sytuacja na warszawskim parkiecie, jednak po dobrych danych z niemieckiej gospodarki inwestorzy ruszyli do kupowania.
Lepsze od oczekiwań dane z niemieckiej gospodarki ratują sesję na warszawskiej GPW, indeks Ifo obrazujący nastroje przedsiębiorców za naszą zachodnia granicą był w sierpniu wyższy od oczekiwań i wyniósł 108,8 pkt.

Główny indeks warszawskiej GPW - WIG20 - rozpoczął dzień na minusie, jednak już po 15 minutach znalazł się po zielonej stronie. Po publikacji danych z Niemiec wzrósł jeszcze mocniej.Również na minusie wystartował indeks średnich spółek MWIG40, jednak po dobrych danych z Niemiec znalazł się na ponad 1-proc. plusie.Podobnie zaczął indeks małych spółek SWIG80, który po godz. 10 przekroczył poziom wczorajszego zamknięcia.Europa

W dużo lepszych nastrojach dzień rozpoczęli inwestorzy w Europie. Indeks Stoxx50, który grupuje 50 największych spółek na europejskich giełdach, zaczął notowania na solidnym, niemal 1,5-proc. plusie. A po publikacji indeksu Ifo podwoił te wzrosty.

Indeks Stoox50Bloomberg.com

Giełda w Londynie wystartowała na ponad 1,5-proc. plusie, aby po godz. 10.00 znaleźć się na ponad 2-proc. plusie.

Indeks FTSE100Bloomberg.com

Także na zielono wystartowały notowania na niemieckiej giełdzie. Indeks DAX zaczął dzień na 1.5-proc. plusie, a po publikacji danych zaczął rosnąć jeszcze mocniej.Na blisko 2-proc. plusie sesję rozpoczęli inwestorzy we Francji. Publikacja niemieckich danych jeszcze bardziej poprawiła ich nastroje.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Zainstaluj wtyczkę Gazeta.pl na Chrome >>>

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (10)
Niemcy ratują warszawską giełdę, Europa na solidnych plusach. Inwestorzy odrabiają wczorajsze spadki
Zaloguj się
 • ohayoo

  Oceniono 13 razy 11

  a wczoraj ogłoszono gigantyczny krach. fortuna kołem się toczy tudzież golenie owiec

 • gr_ub_y

  Oceniono 12 razy 4

  Jedyne co Niemcy ratują to swoją giełdę.

  Jak na dłoni widać jak marna jest ta spekulancka polska giełdzina.

 • dr.abdullah

  Oceniono 2 razy 2

  Piekło zamarzło! Gazeta.pl zatrudniająca pewnie z 666 osób wstawia wykrese ze stooq*pl Jednoosobowej działalności gospodarczej z południa. Szapoba panowie i panie

 • smiki48

  Oceniono 8 razy 2

  ktoś, kto mial wczoraj WŁAŚCIWE informacje, to kupował a dziś sprzedawał i dzieki temu zarobił w ciągu jednego dna pare procent. A jak kupował na kredyt, to znacznie wiecej. A kto wiedział? Ten, kto decyduje jakie mają być kursy na giełdzie i ma na nie wpływ.

 • dziadwawelski

  Oceniono 1 raz 1

  A Leszek Kaczyński uśmiecha się i patrzy na to wszystko popijając swoją ulubioną polską wódeczkę ;-)

 • zet_over

  Oceniono 5 razy 1

  Nie tylko Niemcy, dla każdego inwestora to była okazja. Akcje KGHM po 70 zł to czysty zysk. (obniżki) były wynikiem ucieczki Żydów z USA na swoją giełdę, musieli ratować tyłki i dolara. Stąd wyprzedaż na warszawskiej giełdzie. Nie mam dla nich dobrych wiadomości Chiny im nie odpuszczą. :)

 • Kamil Bielski

  Oceniono 1 raz 1

  Powinno być "Niemcy ratują niemiecką giełdę w Warszawie". Niemcy mają gdzieś wszystko co polskie oprócz pieniędzy a ratować to można rozbitka, to nie jest to akt altruizmu wobec braci Polaków.

 • Nick Bezimenny

  Oceniono 3 razy 1

  kocham te komentarze analityków-hazardzistów. nieważne że wczoraj dostali po dooopie, że od początku roku są na minusie, że indeks jest na poziomie kryzysu z 2009 roku... ważne że dziś jest HOSSAanna

 • tata3ki

  Oceniono 1 raz 1

  Nadchodzi okres selektywnych wzrostów na giełdach. Tym razem kryzys nie będzie globalny. Recesja w Chinach dotknie oczywiście najbardziej kraje "uzależnione" od tamtejszej gospodarki. Także panika na wszystkich rynkach światowych spowoduje, że pojawi się wiele długoterminowych okazji inwestycyjnych, gdzie głównym dochodem z inwestycji będzie dywidenda, zaś drugorzędnym będzie zwrot z inwestycji ze strony wzrostu ceny akcji. Wyprzedaż akcji dopiero przed nami.

  Pozdrawiam
  Niezależny Doradca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX