Komentarze (56)
Od stycznia urośnie minimalne wynagrodzenie. Wiesz, jak zmieniało się przez ostatnie 12 lat? Sprawdzamy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ninananu

  Oceniono 2 razy 0

  wbrew pozorom wyższa płaca minimalna pogorszy sytuację pracowników. Wyższa płaca, to wyższe koszty pracodawcy (bo do pensji brutto pracodawca doplaca), a firma też musi na siebie zarobić. w związku z wyższymi kosztami, moga być gdzie indziej cięcia np. brak podwyżki, zwolnienie kogoś etc. każdy kij ma 2 końce. Gwoli wyjaśnienia - nie, nie jestem pracodawcą. jestem zatrudniona o pracę, ale wiem jak to wygląda i staram sie patrzeć na to realnie. Kto za to zapłąci? Pan zapłaci, pan i i pani też.

 • basia484

  Oceniono 2 razy 0

  czy zwiazkowcy i rzadzacy wyliczyli co mozna za takie pieniadze? Miliony ludzi w Polsce pracuje za 1500 zl .Rzad winien jest biedy miliony Polakow majacych prace za nedzne ochlapy.Albo oplacisz rachunki brak na jedzenie,albo jesz i masz dlugi....droga bez wyjscia.Niech mi tu nikt nie rysuje tabelek jak wzrastala najnizsza pensja,niech pokaza sondaze ile ludzi za to zyje,ilu jest chorych,ilu umarlo.Biada wam politycy!!!!

 • Józef Paczenko

  Oceniono 4 razy 0

  Podawanie pensji brutto, to jak podawanie długości przyrodzenia razem z kręgosłupem, a podawanie pensji średniej, to jak mówienie, że połowa mężczyzn jest w grupie "aktorów filmów dla dorosłych". Jedynie płaca minimalna mówi nam o tym, jak daleko jesteśmy od europejskiego dobrostanu.

  Dzięki pis - oddalamy się jeszcze bardziej, kierunek: Mińsk.

 • bartuzii bartuzii

  Oceniono 1 raz -1

  A teraz analiza wzrostu cen w analogicznym okresie i wtedy dopiero będzie widać ile to naprawdę się poprawiło.

 • giggitygoo

  Oceniono 3 razy -1

  Jak można żyć za 1350zł? Ja 900 płacę za wynajem pokoju. Reszta to chyba na tydzień biedronkowego jedzenia.

 • dejot7

  Oceniono 1 raz -1

  Wzrost jest i bardzo dobrze, ale:

  1) takie dane niewiele mówią, jeżeli nie mamy podanego miarodajnego punktu odniesienia (np. do zmian cen w koszyku zakupowym ludzi niezamożnych – bo to ich dotyczy najbardziej wynagrodzenie minimalne),

  2) takie dane mówią jeszcze mniej, jeżeli nie uwzględnimy zwiększania się w kolejnych latach grupy osób, których nie obejmuje gwarancja minimalnego wynagrodzenia, tj. wszystkich pracujących na umowy zlecenia i dzieło oraz „przymusowo” samozatrudnionych.

  Z samego wykresu o zmianach kwot minimalnego wynagrodzenia wychodzi obraz piękny, ale mający niewiele wspólnego z rzeczywistością. Zróbcie porządne zestawienie, to może pomożecie zrozumieć Platformie, dlaczego przegrała wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX