Niemcy chcą wprowadzić limit dla transakcji gotówkowych. Będą w ten sposób walczyć z terroryzmem

Niemiecki rząd rozważa wprowadzenie limitu 5 tys. euro dla transakcji gotówkowych. Ma to pomóc walce z praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem terroryzmu.
Wiceminister finansów Michael Meister powiedział, że Niemcy chciałyby aby rozwiązanie takie przyjęto w całej Europie, ale jeśli nie uda się tego osiągnąć, możliwe będzie zastosowanie go na szczeblu krajowym.

Meister powiedział, że gdy duże transakcje przeprowadzane są anonimowo, istnieje duże ryzyko finansowania w ten sposób terroryzmu, a Niemcy mają również problem z wyjaśnianiem przestępstw prania brudnych pieniędzy.

Sprzeciw pomysłowi rządu wyraził Konstantin von Notz z opozycyjnej Partii Zielonych, który na twitterze napisał, że próba wprowadzenia limitu transakcji gotówkowych jest "atakiem na ochronę danych osobowych i prywatność".

Jak podaje agencja AP, Niemcy używają gotówki znacznie częściej od reszty Europejczyków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (4)
Niemcy chcą wprowadzić limit dla transakcji gotówkowych. Będą w ten sposób walczyć z terroryzmem
Zaloguj się
 • ncc74656

  Oceniono 3 razy 1

  Z praniem pieniędzy czy terroryzmem ma to niewiele wspólnego, z goleniem zwykłych ludzi już całkiem sporo.

 • synthesian

  Oceniono 1 raz 1

  I tak powoli zbliżamy się do kolejnego ograniczenia wolności wyboru i zwiększonej kontroli działań obywateli pod przykrywką walki z terroryzmem. Po niechęci władz francuskich to odwołania stanu wyjątkowego i najnowszej dyrektywie komisji europejskiej o dalszym ograniczaniu dostępu do broni to kolejne działanie dla "naszego dobra".

 • wojtem

  0

  absurd czyniacy z ludzi niewolnikow

 • Alejaja Izbak

  0

  BUAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA!

  Czyli jusz nie kupie okazyjnie audi od niemca za gotuweczke ? Bende musial bankom zaplacic za transferek i spread? Bo terrorysta kupi kalasznikowa ?

  Ja whol ! Los Los ! Hende HO !

  BUAAHHAHAHAHAHAHHAAAHAHAHHAHAHA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX