Czechy mają największy na świecie luksusowy schron dla bogaczy

W Czechach powstał ośrodek Oppidum. To największy na świecie bunkier, który ma służyć najbogatszym w przypadku wojny, katastrofy naturalnej, ataku chemicznego czy biologicznego.
Oppidum znajduje się w pobliżu Pragi w miejscu, gdzie za czasów zimnej wojny rozpoczęto budowę potężnego schronu. W 1994 roku wojsko wycofało się z tego terenu, a obiekt stał się łakomym kąskiem dla inwestorów, którzy stworzyli tam coś w rodzaju azylu dla osób obawiających się naturalnych zagrożeń czy wojny.

Sale konferencyjne, kasyno, a nawet winnica

Wnętrze ukryte za pancernymi drzwiami, chroniącymi mieszkańców na wypadek ataku chemicznego czy biologicznego, prezentuje się iście luksusowo. Na szukających schronienia czeka apartament o powierzchni 630 m2 i sześć mniejszych pomieszczeń o powierzchni 160 m2 każdy.

Konstruktorzy nie zapomnieli o wypoczynku. Na liście wyposażenia schronu znajdziemy kino domowe, strefę relaksu z kasynem, barem i salonem gier, a także strefę sportową z basenem, sauną i siłownią. Konstruktorzy zadbali nawet o winnicę czy ogrody z lampami imitującymi światło słoneczne.Bunkier zawiera także część biznesową, którą wyposażono w sale konferencyjne i bankietowe. Goście mogą korzystać z internetu oraz telefonii komórkowej.

100 proc. samowystarczalności

Obiekt, dzięki odpowiednim zapasom żywności, stałemu dostępowi do wody, energii czy opieki medycznej, jest w 100 proc. samowystarczalny. Dzięki lądowisku dla helikopterów, podróż z najbliższego lotniska, czyli Portu Wacława Hawla w Pradze, zajmuje zaledwie 15 min.

Oppidum to dzieło czeskiego biznesmena Jakuba Zamrazila, szefem bezpieczeństwa obiektu jest gen. Andor Šándor, emerytowany szef czeskiego wywiadu.

Komentarze (16)
Czechy mają największy na świecie luksusowy schron dla bogaczy
Zaloguj się
 • piekarnik80

  Oceniono 2 razy 2

  Machulski na potrzeby seksmisji zbudowal taki bunkier 30 lat temu i jeszcze same kobiety tam mial! :)

 • adin_null_adin

  Oceniono 2 razy 2

  Zombi i tak zeżrą ich żywcem.

 • mrrrwrrr

  Oceniono 2 razy 2

  W razie "W" i tak przejmie to rząd, służby i armia. A wydymani frajerzy będą mogli sobie co najwyżej połazić po okolicznych krzakach.

 • onepiotrek

  Oceniono 1 raz 1

  i jeszcze pewnie własna agencja towarzyska...

 • Damian czernowski

  0

  ale luksus: www.blesk.cz galerie zpravy-udalosti 462094 ?foto=2
  lokalizacja tajna: 50°01'58.6"N+14°49'25.2"E
  czy ktoś sprawdza co gazeta wypisuje?

 • antykwarium

  0

  P: jak zrobic tekst z d...?
  O: youtube
  p.s. biznesmenom w Czechach polecam ksiazke "The Forge of God" :D

 • qqror

  0

  Przypomina mi się Dr Strangelove. Taki luksusowy bunkier aż kusi żeby wywołać wojnę.

 • zapiski_dziada

  0

  W czasie wojny atomowej siłownia i sale konferencyjne są nieodzowne. internet oraz telefonia komórkowa także. A jakże.

 • wiadomosci.gazeta

  0

  "Na liście wyposażenia schronu znajdziemy kino domowe, strefę relaksu z kasynem, barem i salonem gier, a także strefę sportową z basenem, sauną i siłownią.
  ...
  Bunkier zawiera także część biznesową, którą wyposażono w sale konferencyjne i bankietowe. Goście mogą korzystać z internetu oraz telefonii komórkowej."

  Czyli bogacze po kataklizmie beda prowadzili takie zycie jak przed - kasyna, konferencje, bankiety i silownie. Tak jakby nic sie nie stalo. A ciekawe do kogo beda sie chcieli dodzwonic przez te telefonie komorkowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX