Konta oszczędnościowe: pękła granica 8 proc.!

Deutsche Bank PBC przebił wszystkich konkurentów: płaci na koncie oszczędnościowym aż 8,1 proc. w skali roku! Sprawdzamy, czy w tej ofercie są jakieś haczyki
Choć bankowcy zgodnym chórem zapewniają, że pieniędzy wpłacamy do ich skarbców tak dużo, iż na powrót wojny depozytowej sprzed trzech lat nie mamy co liczyć, to liczby zdają się mówić co innego. Oprocentowanie depozytów w niektórych bankach zbliża się już do magicznej granicy 10 proc. w skali roku, której po raz ostatni w erze niskiej inflacji dotknęliśmy właśnie trzy lata temu. Najpierw bank BGŻ Optima, nowo powołane do życia internetowe ramię BGŻ-u, zaproponował klientom lokaty antypodatkowe na 6,5 proc., co oznacza dochód porównywalny z klasyczną lokatą na 8 proc. Teraz Optimę przebił Deutsche Bank PBC, który znów - jak w najciemniejszych chwilach poprzedniej odsłony kryzysu - płaci za nasze oszczędności 10 proc. A ściślej pisząc - 8,1 proc. bez podatku, co daje dochód porównywalny z 10-procentową lokatą obciążoną podatkiem Belki.

Owe 8,1 proc. to promocyjne oprocentowanie db Konta Oszczędnościowego z dzienną kapitalizacją odsetek. Takie konto można sobie założyć, tylko mając już w Deutsche Banku PBC rachunek osobisty db NET. I od razu uwaga: promocja obejmuje tylko nowych klientów, czyli takich, które db NET jeszcze nie mają i zdecydują się je otworzyć. Tylko im bank zapłaci na koncie oszczędnościowym te 8,1 proc. bez podatku. Konto db NET jest darmowe, choć płaci się za nieużywaną kartę debetową.

To obecnie najlepsza oferta konta oszczędnościowego na rynku - mówi Monika Szlosek, szefowa Departamentu Bankowości Detalicznej w Deutsche Banku PBC. Oferta dostępna jest wyłącznie w internecie; aby z niej skorzystać, należy złożyć wniosek na stronie www.dbnet24.pl. Są i dodatkowe warunki. Otóż posiadacz konta db NET może otworzyć tylko jedno konto oszczędnościowe. A promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla salda poniżej 10 tys. zł. W przypadku wyższych kwot oprocentowanie wyniesie 4,09 proc. (co odpowiada 5,05 proc. dla lokat tradycyjnych). No i jeszcze najważniejsze - oprocentowanie promocyjne obowiązuje tylko do 28 lutego przyszłego roku. A więc tylko przez niecałe trzy najbliższe miesiące.

To mniej więcej ten sam typ manipulacji świadomością klientów, który zastosował niedawno Bank Millennium, który zaoferował na koncie oszczędnościowym 7 proc. odsetek w skali roku i była to - do czasu ogłoszenia promocji Deutsche Banku - najlepsza na rynku oferta. Wyższe oprocentowanie będzie naliczane jedynie do 9 stycznia 2012 r.

Jak oprocentowany jest Twój ROR?