Nie mogła wypłacić pieniędzy z lokaty, bank nie zmienił jej danych

Pani Joanna chciała wypłacić pieniądze z lokaty. Złożyła więc stosowną dyspozycję. Przy okazji uaktualniła w banku swoje dane osobowe, ponieważ zmieniła dowód osobisty. W dniu, kiedy przyszła po pieniądze, okazało się, że nowe dane nie zostały wprowadzone do systemu i nie mogła odebrać pieniędzy. Co więcej, naszej czytelniczce bank naliczył opłatę za niepodjęcie zamówionych środków

Podyskutuj o artykule na Forum
Pod koniec września pani Joanna postanowiła wypłacić gotówkę z lokaty założonej w mBanku.

W rozmowie telefonicznej konsultantka przyjęła dyspozycję i zwróciła jej uwagę na to, że po odbiór gotówki musi przyjść z dowodem osobistym.

- Wtedy przypomniałam sobie, że przecież niedawno zmieniłam dowód osobisty, bo zmienił się mój adres zameldowania. Podczas tej samej rozmowy zaktualizowałam moje dane - pisze pani Joanna.

Niestety, okazało się, że wypłata środków w umówionym wcześniej terminie jest niemożliwa. Dane na dyspozycji nie zgadzały się z danymi w dowodzie. - Okazało się, że konsultantka, aktualizując moje dane osobowe w systemie, nie zaktualizowała ich na przyjętej dyspozycji, mimo iż wszystko odbywało się podczas tej samej rozmowy - żali się nasza czytelniczka.

W rezultacie pani Joanna nie mogła wypłacić pieniędzy w oddziale MultiBanku i dodatkowo została obciążona karą 180 zł za niepodjęcie wcześniej zamówionej gotówki (liczona procentowo od wypłacanych środków).

Masz problem? Napisz: finanse@wyborcza.biz Więcej listów
- Postanowiłam złożyć reklamację. Było to 5 października. Po 30 dniach oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji - ponoć standardowego - czyli 4 listopada, dostałam odpowiedź, że sformułowanie przez bank odpowiedzi wymaga podjęcia dodatkowych czynności wyjaśniających, co skutkuje przedłużeniem prac nad reklamacją - pisze pani Joanna

- Kolejne 30 dni minęło na początku grudnia i nic - dodaje.

Czytelniczka postanowiłam interweniować. Zadzwoniła na infolinię, gdzie dowiedziała się, że rzeczywiście taka reklamacja była składana, jednak obecnie posiada status przeterminowanej.

Poproszony o wyjaśnienie sytuacji bank tłumaczy, że po złożeniu przez klientkę za pośrednictwem mLinii wniosku o wypłatę gotówkową, do placówki bankowej została wysłana stosowna informacja wraz z numerem dowodu osobistego osoby mającej wypłacić pieniądze. Ponieważ podany w dyspozycji numer dokumentu tożsamości chwilę później został zmieniony na wniosek klientki, w placówce doszło do nieporozumienia.

- Niestety, pracownik banku w trakcie rozmowy telefonicznej nie poinformował o tym, jak klientka może przeprowadzić transakcję wypłaty, pomimo zmiany dokumentu tożsamości - tłumaczy Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku.

- Klientka została przez bank przeproszona, a niesłusznie pobrana prowizja za niepodjęcie awizowanej wypłaty gotówkowej została anulowana - dodaje Krzysztof Olszewski.

Podyskutuj o artykule na Forum
Więcej o: