Jedno konto, a różne warunki zwolnienia z opłaty?

?Pakiet Avocado to nowoczesne połączenie usług bankowych z telefonią przynoszące konkretne korzyści oraz szereg udogodnień? - zachęcają na swoich stronach internetowych Bank Zachodni WBK i operator sieci Plus. Jak zauważyła nasza czytelniczka, warunki zwolnienia z opłat wyglądały tam inaczej. W grę wchodziło 500 zł.

Masz problem z bankiem? Napisz: finanse@wyborcza.biz Więcej listów
Podczas przedłużania umowy na abonament w sieci Plus pani Eliza skusiła się na założenie konta Avocado, które jest wspólnym produktem tej sieci i BZ WBK.

Chcąc dowiedzieć się więcej o nowym koncie, weszła naoficjalną stronę internetową Avocado .

- Wynikało z niej, że opłata za kartę nie jest pobierana w przypadku dokonania co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej w poprzednim miesiącu kalendarzowym. W przeciwnym razie wynosi 5 zł - opowiada czytelniczka. I dodaje, że nie ma tam informacji o wartości transakcji bezgotówkowej.

Natomiast nastronie BZ WBK pani Eliza wyczytała, że opłata za kartę nie będzie pobierana dopiero wtedy, gdy dokona się transakcji bezgotówkowych za co najmniej 500 zł.

- Czy w tym przypadku mogę zgłosić się do banku, aby anulowali opłatę za kartę na przykład przy jednej transakcji bezgotówkowej za 10 zł? - zastanawia się nasza czytelniczka.

O rozbieżne informacje zamieszczone na stronach internetowych zapytaliśmy bank, który odsyła nas to taryfy opłat i prowizji dla klientów indywidualnych. Zgodnie z nią "opłata za kartę nie będzie pobierana w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych za minimum 500 zł".

- Zawsze najpewniejszym źródłem informacji jest dokument banku - przekonuje Radosław Różycki z biura prasowego BZ WBK. - Taryfa została wysłana na podany w chwili sprzedaży konta adres e-mail, w każdej chwili można ją otrzymać też w dowolnym oddziale banku oraz placówce sieci sprzedaży Plus, a także znaleźć na stronach banku i Avocado - zapewnia.

Skąd się wzięły jednak na stronach różne informacje, mogące wprowadzać klientów w błąd? - Tutaj mamy do czynienia z błędem na stronie m-avocado.pl. Zarekomendowaliśmy już odpowiednie zmiany w celu jego usunięcia - dodaje Różycki.

Kontomierz.wyborcza.biz Zaloguj się i znajdź konto dla siebie