Wyspa w cenie domu w Londynie? Oto 10 najtańszych wysp do kupienia w Grecji

W ramach porozumienia z wierzycielami, grecki rząd zgodził się na utworzenie wartego 50 mld euro funduszu prywatyzacyjnego, z którego zyski zostaną przekazane m.in na spłatę długów. Według medialnych doniesień w jego skład mają także wejść wyspy należące do państwa. Jednak, póki co grecki parlament ledwo jest w stanie dogadać się ws. ustaw dotyczących pierwszych reform, a co dopiero sprzedaży wysp. Do kupienia są natomiast te pozostające w rękach prywatnych. Oto 10 najtańszych wysp do kupienia w Grecji.
Wyspa Omfori, Grecja Wyspa Omfori, Grecja privateislandsonline.com

Wyspa w cenie domu w Londynie? Oto 10 najtańszych wysp do kupienia w Grecji

W ramach porozumienia z wierzycielami, grecki rząd zgodził się na utworzenie wartego 50 mld euro funduszu prywatyzacyjnego, z którego zyski zostaną przekazane m.in na spłatę długów. Według medialnych doniesień w jego skład mają także wejść wyspy należące do państwa. Jednak, póki co grecki parlament  ledwo jest w stanie dogadać się ws. ustaw dotyczących pierwszych reform, a co dopiero sprzedaży wysp. Do kupienia są natomiast te pozostające w rękach prywatnych. Oto 10 najtańszych wysp do kupienia w Grecji.

10. Wyspa Omfori

Cena: 50 mln euro

Lokalizacja: Morze Jońskie

Powierzchnia: 450 ha

Na wyspie obecnie znajduje się tylko jeden budynek, jednak zabudować można 20 proc. jej powierzchni. Według Private Islands Online grecki rząd zgodzi się na więcej budynków, jeśli właściciel udowodni, że to dobra inwestycja.

Wyspa Dulichium, Grecja Wyspa Dulichium, Grecja privateislandsonline.com

9. Wyspa Dulichium

Cena: 40 mln euro

Lokalizacja: Morze Jońskie

Powierzchnia: 540 ha

Aktualnie największa prywatna wyspa na sprzedaż w Grecji. Najwyższy punkt na wyspie znajduje się 250 m n.p.m. i roztacza się z niego fantastyczny widok na okolicę. Wyspa jest niezabudowana, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybudować na niej np. luksusowy hotel.

Wyspa Egejska Północna, Grecja Wyspa Egejska Północna, Grecja privateislandsonline.com

8. Wyspa Egejska Północna

Cena: 35 mln euro

Lokalizacja: Morze Egejskie

Powierzchnia: 34,8 ha

Wysepka znajduje się zaledwie 30 minut łodzią od greckiej stolicy - Aten. W związku z tym interesuje się nią wiele międzynarodowych firm deweloperskich.

St. Thomas, Grecja St. Thomas, Grecja privateislandsonline.com

7. St. Thomas

Cena: 15 mln euro

Lokalizacja: Zatoka Sarońska

Powierzchnia: 121 ha

St. Thomas jest częścią malowniczego łańcucha wysp Diapori - uważanych za jedne z najpiękniejszych w Grecji. Dużą zaletą wyspy jest położenie - St. Thomas od Koryntu dzieli zaledwie 20 minut łodzią i 45 minut od Aten.

Wyspa Nafsika, Grecja Wyspa Nafsika, Grecja privateislandsonline.com

6. Wyspa Nafsika

Cena: 6,9 mln euro

Lokalizacja: Morze Jońskie

Powierzchnia: 499 ha

Górzysta wysepka na Morzu Jońskim jest ostatnim niezabudowanym miejscem w tym regionie. Na wyspie znajduje się kilka osłoniętych zatoczek, 3 naturalne przystanie i wzniesienia - idealne do obserwowania widoków otaczających to miejsce.

Wyspa Kardiotissa, Grecja Wyspa Kardiotissa, Grecja privateislandsonline.com

5. Wyspa Kardiotissa

Cena: 6,5 mln euro

Lokalizacja: Morze Egejskie

Powierzchnia: 113 ha

Znajdująca się po środku Morza Egejskiego wyspa to fantastyczne miejsce do żeglowania, nurkowania i innych sportów wodnych. Kardiotissa znajduje się zaledwie 10 minut od wysp Folegandros i Sikinos, z których codziennie odpływają promy do Pireusu.

Wyspa Nissos Sofia, Grecja Wyspa Nissos Sofia, Grecja privateislandsonline.com

4. Wyspa Nissos Sofia

Cena: 5,5 mln euro

Lokalizacja: Morze Jońskie

Powierzchnia: 17,6 ha

Wyspa objęta jest konwencją ramsarską, która chroni obszary wodno-błotne o szczególnym znaczeniu międzynarodowym, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego. Dzięki temu potencjalny nabywca może liczyć na ciszę, spokój i wysoki poziom prywatności, ponieważ komercyjne łodzie mają zakaz pływania po wodach otaczających wyspę.

Wyspa Kythnos, Grecja Wyspa Kythnos, Grecja privateislandsonline.com

3. Wyspa Kythnos

Cena: 5 mln euro

Lokalizacja: Morze Egejskie

Powierzchnia: 19,2 ha

Na oddalonej godzinę drogi od Aten wyspie znajduje się już 25 małych domków oraz drogi. wprawdzie Kythnos nie jest na sprzedaż, tylko do wydzierżawienia, ale dzięki temu, że jest już zabudowana nie będzie wymagała zbyt wielu inwestycji od potencjalnego inwestora.

Wyspa Stroggilo, Grecja Wyspa Stroggilo, Grecja privateislandsonline.com

2. Wyspa Stroggilo

Cena: 4,5 mln euro

Lokalizacja: Morze Egejskie

Powierzchnia: 21,8 ha

Dużą zaletą wyspy jest bliskość, popularnych wśród turystów, wysp Patmos oraz Marathos. Czysta woda i piaszczyste plaże to największa zaleta tej wyspy.

Wyspa Gai, Grecja Wyspa Gai, Grecja privateislandsonline.com

1. Wyspa Gai

Cena: 3 mln euro

Lokalizacja: Morze Jońskie

Powierzchnia: 17,4 ha

Położona w malowniczej okolicy, wyspa to idealne miejsce do żeglowania, nurkowania i wędkowania. Dużym plusem jest pozwolenie na budowę 6 wilii na terenie wyspy.

Do tego kupienie całej wyspy kosztuje, mniej więcej tyle samo co dom w jednej z ekskluzywnych dzielnic Londynu.

Więcej o: