Aż 3 nazwiska z Bollywood, jednak Hollywood trzyma się mocno. Lista najlepiej zarabiających aktorów 2015

Przyciągają miliony ludzi przed ekrany, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że ich zarobki także liczone są w milionach. Jak co roku magazyn Forbes przygotował zestawienie najlepiej opłacanych gwiazd kina. Ranking został stworzony na podstawie szacunków zarobków pomiędzy czerwcem 2013 a czerwcem 2014. Który aktor może w takim razie pochwalić się najwyższymi zarobkami?
Daniel Craig Daniel Craig STEFAN WERMUTH / REUTERS / REUTERS

Aż 3 nazwiska z Bollywood, jednak Hollywood trzyma się mocno. Lista najlepiej zarabiających aktorów 2015

Przyciągają miliony ludzi przed ekrany, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że ich zarobki także liczone są w milionach. Jak co roku magazyn Forbes przygotował zestawienie najlepiej opłacanych gwiazd kina. Ranking został stworzony na podstawie szacunków zarobków pomiędzy czerwcem 2013 a czerwcem 2014. Który aktor może w takim razie pochwalić się najwyższymi zarobkami?

15. Daniel Craig (ex aequo)

Zarobki: 27 mln dol.

Ranking otwiera Daniel Craig, który wrócił na listę Forbesa, dzięki roli agenta Jej Królewskiej Mości - Jamesa Bonda. Craig podpisał kontrakt na kolejne dwa filmy o przygodach agenta 007, w tym wchodzący w tym roku na ekrany kin obraz "Spectre".

Thor: Mroczny Świat Thor: Mroczny Świat Fot. JAY MAIDMENT

15. Chris Hemsworth (ex aequo)

Zarobki: 27 mln dol.

Na 15. miejscu wraz z filmowym Bondem znalazł się Chris Hemsworth. Australijskiemu aktorowi udało się to przede wszystkim, dzięki roli Thora w filmach Marvela. Ostatnio można go było zobaczyć w 2 części przygód Avengersów. W najbliższym czasie aktora zobaczymy w filmie "The Huntsman", który jest sequelem filmu "Królewna Śnieżka i Łowcy".

W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Channing Tatum (Stan spoczynku) W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Channing Tatum (Stan spoczynku) fot. Facebook

13. Channing Tatum (ex aequo)

Zarobki: 29 mln dol.

Channing Tatum uplasował się na miejscu 14. Aktor znany jest głównie z lekkich komedii młodzieżowych i filmów akcji, jednak w ostatnich latach coraz częściej pokazuje, że stać go na więcej. W 2012 r. był producentem i gwiazdą filmu "Magic Mike", który był sporym hitem i finansowym strzałem w dziesiątkę - film zarobił 167 mln dol., a kosztował tylko 7 mln dol. Do kin jakiś czas temu weszła druga część filmu "Magic Mike XXL", której Tatum także był producentem i gwiazdą. Aktor zagra także w najnowszym filmie Braci Coen, a także w nowej produkcji Quentina Tarantino.

Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio Francois Mori / AP (AP Photo/Francois Mori, File)

13. Leonardo Dicaprio (ex aequo)

Zarobki: 29 mln dol.

Gwiazda filmu "Wilk z Wall Street" w 2015 r. zagrał w bardzo oczekiwanym filmie "Zjawa". Western reżysera "Birdmana" Alejandro Gonzalesa Inaritu. Zresztą według ekspertów ten obraz może w końcu przynieść aktorowi upragnionego Oscara. Poza występami na wielkim ekranie, Dicaprio ma także podpisany wieloletni kontrakt z serwisem Netflix na serię filmów dokumentalnych.

Johnny Depp Johnny Depp FABRIZIO BENSCH / REUTERS / REUTERS

12. Johnny Depp

Zarobki: 30 mln dol.

Johnny Depp m.in. dzięki roli kapitan Jacka Sparrowa w piątej części "Piratów z Karaibów", znalazł się na 12. pozycji. Deep zagrał także w filmie "Black Mass", w którym wciela się rolę brutalnego przestępcy Whitey'a Bulgera, który zostaje informatorem FBI.

Dwayne Dwayne "The Rock" Johnson w filmie "San Andreas" Fot. mat. prasowe

11. Dwayne Johnson

Zarobki: 31,5 mln dol.

Tuż za pierwszą dziesiątką znalazł się Dwayne Johnson - lepiej znany jako "The Rock". Aktor udowodnił w tym roku, ze jest prawdziwą gwiazdą kina akcji, dzięki występowi w filmie "San Andreas". Obraz zarobił imponujące 385 mln dol. "The Rock" próbuje swoich sił także na małym ekranie w serialu "Gracze" - opowiadającym o zawodnika NFL. Johnson jest nie tylko gwiazdą, ale także producentem serialu.

10. Mark Wahlberg

Zarobki: 31,5 mln dol.

Pierwszą 10. otwiera Mark Wahlberg, który w 2015 r. zagrał w drugiej części przygód mówiącego pluszowego misia - "Ted 2". Film zarobił 168 mln dol., jednak nie był aż takim sukcesem jak część pierwsza, która zarobiła 549 mln dol. Aktor zagrał także w filmie "Gracz" oraz w "Transformers: Wiek Zagłady". Oprócz aktorstwa, Wahlberg jest również właścicielem firmy produkcyjnej odpowiedzialnej za serial "Ekipa"czy współprodukcje (wraz z Dwaynem Johnsonem) serialu "Gracze".

Akshay Kumar z żoną Akshay Kumar z żoną Akshay Kumar z żoną

9. Akshay Kumar

Zarobki: 32,5 mln dol.

Gwiazda Bollywood - Akshay Kumar wystąpił w ponad 150 filmach od swojego debiutu w 1992 r. Aktor jest jedną z najbardziej zapracowanych indyjskich gwiazd, kręcąc średnio 4 filmy rocznie. Oprócz wielkiego ekranu, Kumar prowadzi taneczny reality show "Dare 2 Dance", a także występuje w reklamach.

Aktor Salman Khan, bożyszcze Bollywood, przyleciał do Warszawy Aktor Salman Khan, bożyszcze Bollywood, przyleciał do Warszawy Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

7. Salman Khan (ex aequo)

Zarobki: 33,5 mln dol.

Salman Khan to jeden z największych gwiazdor Bollywood. Od 1989 r. zagrał w ponad 80 filmach, w tym największych hitach Bollywood. Oprócz aktorstwa, Khan zajmuje się także produkcja filmów, a także występuje na małym ekranie. Aktor jest prowadzącym w programie "Bigg Boss" i indyjskiej wersji "Big Brothera".

7. Amitabh Bachchan (ex aequo)

Zarobki: 33,5 mln dol.

Kolejny gwiazdorem Bollywood na liście jest Amitabh Bachchan. Aktor przez 50 lat kariery zagrał w ponad 50 filmach. Chociaż produkcje Bollywood przynoszą znacznie mniejsze pieniądze, niż filmy z Hollywood, to jednak nadrabiają sprzedażą praw do wyświetlania w kanałach telewizyjnych. Kolejną różnicą jest to, że gwiazdy pokroju Bachchana mają udziały w sprzedaży biletów do kina. Bollywódzka gwiazda wysokie zarobki zawdzięcza także prowadzeniu indyjskiej wersji programu "Who Wants to Be A Millionare?".

Tom Cruise Tom Cruise Chris Pizzello / AP / AP

6. Tom Cruise

Zarobki: 40 mln dol.

Tom Cruise tak wysokie zarobki zawdzięcza przede wszystkim roli Ethana Hunta w kolejnej odsłonie w serii "Mission: Imposible Rogue Nation", która właśnie wchodzi do polskich kin, a także filmowi "Na Skraju Jutra".

Adam Sandler Adam Sandler MARK RALSTON / AFP/EAST NEWS

5. Adam Sandler

Zarobki: 41 mln dol.

Wprawdzie minęło wiele lat od ostatniego kasowego hitu z jego udziałem, Adam Sandler wciąż jednak inkasuje spore kwoty za występy w takich filmach, jak choćby tegoroczny obraz "Piksele". Filmy z udziałem Sandlera zarabiają spore pieniądze dzięki serwisom VOD i dzięki sprzedaży na DVD. Aktor podpisał także w tym roku kontrakt z serwisem Netflix na 4 filmy.

Bradley Cooper Bradley Cooper JORDAN STRAUSS/INVISION/AP/Jordan Strauss

4. Bradley Cooper

Zarobki: 41,5 mln dol.

Bradley Cooper swój sukces zawdzięcza umiejętnemu łączeniu gry w lekkich komediach romantycznych takich jak "Witamy Na Hawajach" i oskarowych obrazach jak "Snajper". Firma założona przez Coopera i reżysera serii "Kac Vegas" Todda Philipsa, była zresztą producentem tego filmu.

Vin Diesel Vin Diesel MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

3. Vin Diesel

Zarobki: 41,5 mln dol.

Vin Diesel znalazł się na podium, dzięki roli Dominica Toretto w serii "Szybcy i Wściekli". 7. część filmu okazała się olbrzymim sukcesem i zebrała ponad 1,5 mld dol. ze sprzedaży biletów.

Jackie Chan Jackie Chan Getty Images/Kiyoshi Ota

2. Jackie Chan

Zarobki: 50 mln dol.

Największy gwiazdor chińskiego kina - Jackie Chan drugie miejsce w rankingu zawdzięcza występowi u boku Adriena Brody'ego i Johna Cussacka w filmie "Wojna Imperiów", który tylko w samych Chinach zarobił ponad 120 mln dol. Oprócz aktorstwa Chan ma własną linię ubrań, przedstawicielstwo firmy Segway i sieć kin. W tym roku zobaczymy go także w filmie "Skiptrace", a także usłyszymy w filmie animowanym "Kung Fu Panda 3".

Robert Downey Jr. Robert Downey Jr. wikicommons

1. Robert Downey Jr.

Zarobki: 80 mln dol.

Pierwsze miejsce na liście Forbesa zajął trzeci raz z rzędu Robert Downey Jr., dzięki roli Iron Mana. W tym roku udało mu się zagrać w dwóch filmach ze świata Marvela - "Avengers: Czas Ultrona" i "Kapitan Ameryka: Wojna Domowa", za który zainkasował okrągłe 40 mln dol. Wprawdzie Marvel był oskarżany o zbyt niskie płacenie swoim aktorom, jednak aktor jest największą gwiazdą komiksowego świata superbohaterów i należące do Disneya studio filmowe nie ma wyboru i musi płacić mu odpowiednie pieniądze.

Więcej o: