Zakładasz biznes w branży gastronomicznej? Poznaj 6 kroków dzielących Cię od sukcesu

Zakładasz małą kawiarenkę? A może masz sieć lokali gastronomicznych? Rozmiar to nie wszystko. Za to pomysły marketingowe - już tak. Przyciągnij do siebie klientów, buduj wierną grupę odbiorczą. Spraw, by ludzie byli świadomi tworzonej przez ciebie marki. Sprawdź jak to osiągnąć!
Kitchen Kitchen Michael Browning

Po prostu gotuj!

Chcesz odnieść sukces w branży gastronomicznej? Przede wszystkim dobrze gotuj - to absolutna podstawa! Jeśli twoje dania będą niesmaczne nie pomogą ci żadne reklamy. Ludzie przyjdą raz i nigdy więcej nie wrócą. Na początek stwórz wyważone menu. Pamiętaj, że lepsze jest kilka dopracowanych potraw niż całe mnóstwo byle jakich. Zaskocz swoich klientów niebanalnym połączeniem smaków, atrakcyjnym podaniem i sensownymi porcjami. Chcesz pójść o krok dalej? Stwórz menu lunchowe - oferuj codziennie inny zestaw dań po niższej cenie. Jesteś już na tym etapie? Super! Nadeszła pora na marketing!

Social Media ISIS Social Media ISIS EVAN VUCCI / AP

Social media

Załóż konta na portalach społecznościowych. Facebook to podstawa - twój biznes musi mieć własny fanpage. Opracuj strategię marketingową - zdecyduj do kogo chcesz dotrzeć i jaki wizerunek chcesz wykreować. Wymyśl serie wpisów - ciekawostek, ofert, zdjęć. Pokazuj pracę lokalu od podszewki - poranne przygotowania do otwarcia, zdjęcia w trakcie pracy. Daj się poznać i polubić - bądź kojarzony z profesjonalną i miłą obsługą. Poza tym, utrzymuj kontakt ze swoimi odbiorcami - odpowiadaj na ich wiadomości i komentarze. Dzięki temu dotrzesz do szerszej grupy odbiorczej i zbudujesz społeczność wiernych klientów.

Food Food Joanna Boj

Fotografie

Zdjęcia to podstawa. Większość ludzi jest wzrokowcami - dotrzyj zatem przez fotografię do ich żołądka. Od niego już niedaleko do serca. Wykorzystaj do tego swoje kanały w mediach społecznościowych. Publikuj zdjęcia potraw, które można zjeść w twoim lokalu. Szczególnie, jeśli codziennie masz unikalną ofertę lunchową. Ludzie to docenią. Ale pamiętaj - fotografowanie żywności nie jest wcale proste. Zadbaj, aby prezentowany przez ciebie materiał był estetyczny i atrakcyjny. Inaczej zamiast zachęcić klientów skutecznie ich odstraszysz.

Restaurant Restaurant Serge Esteve

Programy lojalnościowe

Chcesz budować lojalność klientów? Daj im motywację - zaoferuj programy lojalnościowe. Załóż oddzielną aplikację mobilną albo skorzystaj wielu platform, takich jak Freebee. Jeśli nie masz takich możliwości wydrukuj tekturowe plansze, na których klienci będą mogli zbierać pieczątki. Ktoś kupił 9 kaw? 10-ta gratis! Poza tym, oferuj okazjonalne promocje. Przykładowo, pół litra piwa w piątki za pół ceny. Im częściej będziesz je zmieniał, tym lepiej. Zmotywujesz klienta, by zaglądał na twoją stronę internetową i kanały social media.

Blog Blog Bench Accounting

Blog

Masz konto na Facebooku, Twitterze, Instragramie, Pinterest i wciąż czujesz niedosyt? Załóż bloga! Opisuj na nim zabawne historie, zasłyszane podczas pracy dowcipy. Dziel się ciekawymi przepisami, które właśnie wypróbowujecie w lokalu. Uchyl rąbka tajemnicy i dopuść klienta nieco bliżej siebie. Dzięki temu wzbudzisz w odbiorcy pozytywne emocje. Od nich do przywiązania do marki już niedaleko. Wykorzystaj to!

Dostawa Dostawa Pedurariu Alexandru

Dostawa

Żyjesz w pośpiechu i nie masz czasu jadać na mieście? Wielu innych również! Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry. Kup skuter, albo dwa i zaoferuj dowóz zamówienia w obrębie twojej dzielnicy. Masz większy budżet? Nawiąż współpracę z firmami i serwisami dostawczymi. Spraw, by twoje towary zagościły w biurach i domach klienta. Nie pożałujesz.