Ma 71 lat. Pochodzi z najbogatszej dynastii w Europie. Studiował kierunek o charakterze ekonomicznym. Pewnie dlatego, gdy w latach 70. jego ojciec powierzył mu reorganizację majątku rodzinnego, zrobił to tak dobrze. Całość dóbr w jej posiadaniu przeszła pod kontrolę Fundacji Lichtenstein. Zgodnie z jej statutem fundacją zawsze kieruje książe Lichtensteinu. Jan Adam II jest też w posiadaniu kolekcji drogocennych dzieł sztuki, wielu nieruchomości, a do tego on i jego bracia to jedyni udziałowcy Banku Liechtenstein. Wartość jego majątku w oszacowano na około 3.5 miliarda dolarów.
Ma 66 lat. Od 2006 roku emir Dubaju. Uważany za jednego z najważniejszych reformatorów na skalę regionalną - zainicjował obecną formułę rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich opartą o zasadę federalizmu. Pełni funkcję wiceprezydenta ZEA. Dzięki jego inicjatywie emirat Dubaju przekształcił się w jedno z głównych center finansowych świata. Przyczynił się do powstania wielu rozpoznawalnych firm, takich jak linie lotnicze Emirates Airline. Obecnie jako ich akcjonariusz czerpie z nich korzyści majątkowe w postaci dywidend. Dodatkowo, jego zasoby finansowe pomnażają się dzięki dochodom z ropy naftowej. Jego luksusową słabostką są konie wyścigowe. Ponadto, jest jednym z najbardziej znanych kolekcjonerów luksusowych samochodów na świecie. Jak szacuje Forbes, majątek emira Mohammeda bin Rashid al Maktoum jest wart około 4.5 miliardów dolarów.
Ma 68 lat. Emir Abu Dhabi a zarazem prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pełni funkcję przewodniczącego firmy Abu Dhabi Investment Authority, która zarządza rezerwami ropy naftowej ZEA - ich wartość szacuje się na około pół biliona dolarów. Tym samym decyduje o niemal 10 proc. światowej podaży tego surowca. Jego majątek Forbes szacuje na 15 miliardów dolarów.
Dynastia, z której wywodzi się Hassanal Bolkiah, od kilkuset lat panuje Brunei - niewielkim państwem w Azji Południowo-Wschodniej. Kraj zajmuje powierzchnię zaledwie 1/7 województwa mazowieckiego. Jako sułtan Hassanal Bolkiah skupia w swoich rękach zarówno władzę ustawodawczą, jak i wykonawczą. Ma 69 lat, a sułtanem został 49 lat temu. Jest najbardziej znanym kolekcjonerem drogich samochodów - posiada po kilkaset Ferrari, Bentleyów, Jaguraów, Porsche, Rolls-Royców i "zaledwie" kilkadziesiąt Lamborghini. A to wszystko dzięki wpływom ze sprzedaży ropy naftowej i gazu. Na terenie Brunei ropy poszukuje między innymi spółka należąca do rodziny Kulczyków. Zdaniem Forbes majątek sułtana Brunei jest wart niemal 20 miliardów dolarów.
Ma 88 lat i jest najdłużej sprawującym władzę monarchą w świecie - jego rządy sięgają 1946 roku. Kiedy wstępował na tron był zaledwie osiemnastolatkiem. Urodzony w USA, wychowany w Szwajcarii przejął tron po swoim zmarłym bracie. W międzyczasie jednak, chcąc ukończyć studia, powołał na stanowisko regenta swojego wuja. Stanowi pewien paradoks - z jednej strony przyczynił się do demokratycznych transformacji w państwie w drugiej połowie XX wieku. Z drugiej - za obrazę jego majestatu grozi od kilku do kilkunastu lat więzienia, a media w Tajlandii podlegają ścisłej cenzurze. Zgodnie z zestawieniem Forbes majątek monarchy w szacuje się na około 30 miliardów dolarów.