Te same produkty, zupełnie inne ceny. Zobacz, jak nie przepłacić za świąteczne prezenty [PORADNIK]

Ponad 100 zł na mieczach ze Star Wars, portfelach Wittchen i 80 zł na Monopoly - te kwoty pokazują, że nie warto robić świątecznych zakupów tylko w jednym sklepie. Różnice w cenach tych samych produktów są bardzo wysokie. Sprawdźcie, by nie przepłacać.
Miecz świetlny Miecz świetlny Gazeta.pl

Miecze Star Wars - nawet 110 zł mniej

Zaczynamy od hitu tej Gwiazdki. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem kocyków, skarpetek, mieczów, gier planszowych, puzzli, a nawet majtek ze znaczkiem Star Wars. Marka jest wszędzie. Okazuje się jednak, że nie wszędzie opłaca się ją kupić.

Na przykład, na kupnie miecza świetlnego sygnowanego Star Wars można zaoszczędzić nawet 110 zł. Podczas gdy w popularnym Matrasie kosztuje on blisko 260 zł, w Carrefourze jego cena już dużo mniejsz...

adaGazeta.pl

...bo wynosi 149 zł. Co ciekawe, cena przed obniżką jest i tak dużo niższa niż w sieci Matras. Jeśli pokusimy się o zakup zabawki w Empiku lub Smyku, czeka nas wydatek rzędu 200 zł.

sadfsaGazeta.pl


asdf asdf Gazeta.pl

Elektroniczna maska Chewbacca - blisko 60 zł mniej

Pozostajemy w klimacie Gwiezdnych Wojen. Jednym z pozytywnych bohaterów sagi był Chewbacca, dzielny wojownik i zdolny pilot-mechanik z rasy Wookieech. Możemy na chwilę przeistoczyć nasze dziecko w Chewbaccę, kupując elektroniczną maskę postaci Star Wars. Prezent nie będzie jednak tani.

Za zabawkę w Empiku będziemy musieli zapłacić 217,99 zł.

asdfGazeta.pl

Na szczęście ta sama rzecz w hipermarkecie Carrefour jest przeceniona o blisko 60 zł. Kosztuje dokładnie 159 zł.

asdfGazeta.pl

asdfwe asdfwe Gazeta.pl

Protfele Wittchen - ponad 100 zł różnicy

Marka Wittchen w sieci Lidl to już legenda. Polacy nieraz tratowali się, biegnąć po produkty polskiego producenta, który gościł na półkach niemieckiego dyskontu z torebkami, rękawiczkami i portfelami w dużo niższych cenach.

W te święta jest podobnie. W dyskoncie znajdziemy kilka rodzajów męskich i damskich portfeli w bardzo okazyjnej cenie 159 zł.

aerfGazeta.pl

Cena identycznych portfeli w stacjonarnych sklepach Wittchen rośnie o 100 zł. Jeden z najtańszych męskich portfeli (było ich kilka, ceny najdroższych wynosiły nawet 350 zł), jakie udało nam się znaleźć kosztował 259 zł.

asfserGazeta.pl

Jak informuje biuro firmy, Wittchen wprowadził kilka dni temu świąteczną przecenę na niektóre rodzaje męskich oraz damskich portfelów. Można je obecnie dostać w podobnej cenie, co w niemieckim dyskoncie.

asfdfase asfdfase Gazeta.pl

Perfumy Hugo Boss - 86 zł różnicy

Co ciekawe, nie zawsze również opłaca się robić zakupy w internecie. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej klasycznym zapachem męskim marki Hugo Boss jest nr 6 tzw. "Boss szary".

50 ml butelka tych perfum w sklepie internetowym Sephory kosztuje niemało, bo 275 zł.

afsefsaSephora.pl


Znacznie bardziej opłaca się ją kupić w drogerii Rossmann, gdzie cena szarego Bossa topnieje do 189 zł. W kieszeni zostaje nam 86 zł.

asfaseGazeta.pl

asdfsa asdfsa Gazeta.pl

Gra planszowa Monopoly Polska - 85 zł różnicy

Kto z nas nie zna Monopoly? Ta gra planszowa to marzenie niejednego dziecka i prawdziwa legenda wśród planszówek. Została wymyślona w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu i daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się na handlu nieruchomościami. Absolutny klasyk.

Ceny za Monopoly od lat utrzymują się na podobnym poziomie. Jednak i w tym przypadku możemy zaoszczędzić nawet 85 zł. W Empiku za patriotyczną wersję z 22 polskimi miastami przyjdzie nam zapłacić 149,99 zł.

asdfGazeta.pl

Wybierzmy się jednak do Biedronki. A tam? Cena tego samego rodzaju Monopolu Polska topnieje do 64,90 zł. W portfelu zostaje sporo na pozostałe świąteczne wydatki.

asdfaweGazeta.pl

asdfs asdfs Gazeta.pl

My Little Pony - 70 zł mniej

Oprócz wysypu wszystkiego do czego można przyczepić znaczek Star Wars, mamy do czynienia z prawdziwym armageddonem zabawek Hasbro My Little Pony, opartych na serialu animowanym o tej samej nazwie. Bajka pierwszy raz ukazała się w 1983 r. i do dzisiaj cieszy dzieciaki na całym świecie. Firma nie mogła więc nie zainwestować w okołoserialowe gadżety.

W polskich sklepach różnica w cenie My Little Pony Księżniczka Celestia sięga nawet 70 zł. W sklepie Smyk za zabawkę zapłacimy 139,99 zł.

aasdgrGazeta.pl

Podczas gdy dokładnie ten sam produkt w hipermarketach Carrefour kosztuje znacznie mniej, bo 69,99 zł.

asfgerGazeta.pl


asdaw asdaw Gazeta.pl

Klocki Lego - 30 zł mniej

Mamy też niezłą okazję dla fanów Lego. Wysokie ceny klocków duńskiego producenta nie powinny nikogo dziwić. Najdroższe modele potrafią kosztować nawet do kilkuset złotych. Można jednak zaoszczędzić i na tym prezencie.

Zestaw klocków Lego Wóz Techniczny w Smyku kosztuje 99,99 zł.

asfeaGazeta.pl

Za ten sam zestaw klocków w Carrefourze zapłacimy 30 zł mniej, bo 69,99 zł.

avwefawGazeta.pl


asfeas asfeas Gazeta.pl

Książki - nawet 24 zł

Jeśli mamy ochotę kupić na prezent jakąś książkę, ciekawą ofertę ma dla nas Lidl. Wśród wielu pozycji znaleźliśmy m.in zapewniającą kilkanaście godzin czytania biografię J.D. Salingera wydawnictwa PWN za 54,90 zł.

afaseGazeta.pl

Jeśli zdecydowalibyśmy kupić ją w Matrasie, musielibyśmy zapłacić 79 zł, ponad 24 zł więcej niż w niemieckiej sieci.

afseaGazeta.pl

Podobnych promocji na pewno jest więcej, miejcie więc oczy szeroko otwarte. Jeśli zdecydujecie się kupować w sklepach stacjonarnych warto odwiedzić kilka z nich i mieć pewność, że nie przepłaciliśmy. Powodzenia w świątecznych zakupach!