Najbardziej wypadkowe ulice w Polsce. Bez niespodzianek...

W każdym mieście są miejsca, w których do wypadków i kolizji dochodzi częściej niż zwykle. Z analiz towarzystwa ubezpieczeniowego Ergo Hestia wynika, że w zeszłym roku w Warszawie najwięcej wypadków zdarzyło się w Alejach Jerozolimskich. Według statystyk to najbardziej niebezpieczna ulica w Polsce.

Z raportu Ergo Hestii wynika, że Aleje Jerozolimskie są najbardziej wypadkową ulicą w całej Polsce. Tam zdarzyło się 3 proc. wszystkich stłuczek, jakie miały miejsce w Warszawie w ubiegłym roku. W doszło wtedy w stolicy do ponad 12 tysięcy wypadków i kolizji. Relatywnie wiele wydarzyło się też na ulicy Puławskiej (2 proc.) i w alei Jana Pawła II (1 proc.).

Chociaż najwięcej stłuczek zarejestrowano w Warszawie, to w każdym większym mieście jest sporo "kolizyjnych" miejsc. I zazwyczaj są to po prostu najbardziej ruchliwe miejsca w danej dzielnicy, przez które przewija się największa liczba pojazdów. Przykład? Ulica Grunwaldzka w Gdańsku, aleja Wojska Polskiego w Szczecinie oraz ulica Głogowska w Poznaniu to miejsca, w których bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji.

Jakie są najczęściej ich powody? - Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej do kolizji dochodzi m.in. z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowej zmiany pasa ruchu - mówi Filip Nerc, zastępca dyrektora biura likwidacji szkód w Ergo Hestii. - Wśród przyczyn można również wymienić niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz rutynę, zmęczenie i nieuwagę kierowców.

Więcej o: