Uwaga na fałszywe SMS-y z Loterii Paragonowej. Ministerstwo: "Wysyłają je oszuści"

- Oszuści wysyłają SMS-y, wykorzystując popularność Narodowej Loterii Paragonowej - ostrzega Ministerstwo Finansów. Jak działają?

Oszuści podają się za organizatorów loterii i wysyłają fałszywe SMS-y o treści: "NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyż masz SZCZĘŚLIWY PARAGON i możesz zamienić go na ZWROT KWOTY 500ZŁ! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177"

Ministerstwo zaznacza, że żadnych SMS-ów związanych z popularną wśród Polaków Loterią Paragonową nie wysyła, a dzwoni bezpośrednio.

"Organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie" - czytamy w specjalnym komunikacie resortu Pawła Szałamachy. 

Loteria Paragonowa

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego.

Biorąc paragon wspiera się uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem: od października do grudnia Polacy zarejestrowali prawie 46 milionów paragonów fiskalnych.