Jest list gończy za 20-letnim milionerem. "Nie wykluczamy poszukiwania go europejskim nakazem aresztowania"

Piotr Kaszubski jest już oficjalnie poszukiwany listem gończym. Śledczy stracili cierpliwość do 20-letniego milionera. Szuka go policja w całym kraju.

"Najmłodszy polski milioner" ma poważne kłopoty - prokurator wydał postanowienie o poszukiwaniu go listem gończym. Spełnione zostały przesłanki poszukiwania: wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu oraz w naszej ocenie ta osoba ukrywa się - informuje prokurator Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kaszubski już raz siedział w areszcie. W czerwcu spędził tam jeden weekend i został zwolniony po wpłaceniu 200 tys. zł, ponieważ sąd zastrzegł wówczas możliwość uchylenia tymczasowego aresztowania za poręczeniem majątkowym. Na początku sierpnia uwzględnione jednak zostało zażalenie prokuratury na tę decyzję i sąd wydał postanowienie o zastosowaniu bezwzględnego tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Kaszubski ma zakaz opuszczania kraju, prokuratorzy w lutym odebrali mu paszport. W praktyce jednak może swobodnie poruszać się po strefie Schengen, gdzie paszport nie jest wymagany. Zatem, czy jest pewność, że przebywa na terenie Polski? - Nie wiemy. Jeśli będziemy mieli informacje, że przebywa poza krajem, na terenie Unii Europejskiej, nie wykluczamy w przyszłości poszukiwania go europejskim nakazem aresztowania - odpowiada prokurator Nowak.

Sześć zarzutów dla 20-letniego milionera

Piotrowi Kaszubskiemu postawiono w sumie sześć zarzutów. Najważniejsze dotyczą oszustwa i usiłowania popełnienia oszustwa. - Wiele osób, które składały zawiadomienia do prokuratury i zostały przesłuchane w charakterze pokrzywdzonych, zeznało, że otrzymały suplementy diety inne, niż zamawiały, lub nie otrzymały ich wcale - wyjaśniał nam w czerwcu zastępca prokuratora rejonowego dla Warszawy-Mokotów Wojciech Sołdaczuk.

Drugi zarzut - usiłowania oszustwa - dotyczy wysyłania egzekucyjnych wezwań do zapłaty za różnego rodzaju suplementy diety do osób, które tych specyfików wcale nie zamawiały. Trzeci zarzut dotyczy oszustwa na szkodę konkretnej osoby na kwotę 60 tys. zł. Do tego dwa zarzuty z ustawy o prawie farmaceutycznym i jeden z ustawy o kosmetykach (chodzi o wprowadzenie do obrotu bez zezwolenia preparatu wybielającego zęby WhiteTime).

"Jestem niewinny"

20-letni milioner od pewnego czasu próbuje wybielić się w mediach. W nagranym przez siebie filmie, opublikowanym we wrześniu w internecie, przekonuje, że jest niewinny, i jednocześnie przeprasza "za interesy, które były czasem nie do końca moralne".

Przypomnijmy: przygoda Kaszubskiego z mediami rozpoczęła się w 2013 r., kiedy zasłynął jako "najmłodszy polski milioner" i właściciel kliniki medycyny estetycznej. W telewizji śniadaniowej opowiadał historię, jak za ciężko zapracowane pieniądze otworzył ten dochodowy biznes. Klinika okazała się później zwykłym gabinetem kosmetycznym w bloku na warszawskim Mokotowie. To odkrycie dokonane przez jednego z internautów nie zdołało przerwać dobrej passy Piotra, który właśnie wtedy wprowadził na rynek promowany swoją twarzą żel do wybielania zębów WhiteTime. Zarobił na nim podobno kilka milionów złotych.

Jeszcze większych pieniędzy dorobił się na handlu suplementami diety, w tym tabletkami na odchudzanie, kuracją wzmacniającą serce czy różnego rodzaju kremami i maściami.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: