"500 zł na dziecko". Uważaj na wyłudzaczy. W sieci pojawiły się fałszywe wnioski o przyznanie świadczenia

W sieci pojawiły się fałszywe wnioski o pomoc finansową. Ministerstwo przestrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od nieświadomych rodziców.

W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. startuje program "500 złotych na dziecko". Internauci kierowani są na strony, z których po podaniu swojego numeru telefonu mogą pobrać gotowy wniosek o przyznanie świadczenia. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przestrzega, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku, niemająca nic wspólnego z działaniami resortu.

Podanie numeru telefonu i postępowanie zgodnie z dalszymi instrukcjami na stronie skutkuje zamówieniem usługi subskrypcyjnej, kosztującej 79 zł miesięcznie.

MRPiPS przypomina, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Wniosek będzie można złożyć przez internet lub osobiście w gminie, a na stronie resortu zostanie udostępniony dopiero w momencie startu programu.

Projekt ustawy o programie "Rodzina 500 plus" jest w trakcie prac legislacyjnych. Zakończony już został etap uzgodnień międzyresortowych i aktualnie projekt znajduje się w konsultacjach społecznych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: