Wielki ranking polskich blogerów 2015. Nie zgadniecie, na ile wyceniana jest Maffashion

Na ile wyceniana jest blogerka Maffashion? Ile kosztuje na rynku reklamy marka Ekskluzywnego Menela? Oto wielki ranking polskich blogerów 2015.

Bloger JasonHunt vel. Kominek jak co roku opublikował ranking najbardziej wpływowych osób polskiej blogosfery. Swoje pięć groszy dodał Press-Serwis, który na zlecenie znanego blogera policzył wartość poszczególnych marek blogowych na rynku reklamy. Która jest najlepiej wyceniana?

1. Maffashion - 39 048 103 zł

sadfsadf asdf

Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, to bezsprzecznie najbardziej wartościowa blogowa marka w Polsce. Wyceniana jest na blisko 40 mln zł. "Jeśli ktoś w blogosferze 'napędzał' rozwój Snapchata, to była to właśnie Julia, ale kilkaset tysięcy fanów na blogu, Instagramie i fanpage'u dowodzi, że gdziekolwiek się pojawi, idą za nią tłumy, a reklamowane towary znikają ze sklepowych półek" - napisał o niej JasonHunt.

2. Jemerced - 37 410 312 zł

asdaasda sdfa

Jessica Mercedes Kirschner zaczynała tworzyć swojego bloga modowego w wieku kilkunastu lat. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej wycenianych szafiarek w Polsce. "Najbardziej wyrazisty i najmniej poprawny politycznie symbol blogosfery modowej. 400 tysięcy obserwatorów na Instagramie i kilkadziesiąt tysięcy na Snapchacie to w blogosferze inna - nieosiągalna dla większości - galaktyka" - pisał o niej JasonHunt.

3. Ekskluzywny Menel - 17 463 093 zł

asdaasda asd

Ekskluzywnym Menelem i jedynym mężczyzną na pudle rankingu blogerów 2015 jest Kamil Pawelski. Marka, jaką stworzył, wyceniana jest na rynku reklamy na ponad 17 mln zł. "W swoim gatunku bezkonkurencyjny. Najjaśniejsza, najsympatyczniejsza, a przy tym najbardziej wpływowa gwiazda blogosfery modowej 2015 roku" - chwalił blogera JasonHunt.

Dalsze miejsca, więcej zróżnicowania

Chociaż trzy pierwsze blogi są stricte modowe, dalej robi się dużo ciekawiej. Na czwartym miejscu znajduje się Marta Dymek ze swoim topowym blogiem kulinarnym Jadłonomia, której marka wyceniana jest na ponad 10 mln zł. Następne dwa miejsca zajmują Przemysław Pająk ze Spider's Web (6 mln zł) oraz Michał Szafrański z Jak Oszczędzać Pieniądze? (4,8 mln zł).

Jakie są kolejne miejsca? Zobacz cały ranking:

asdasd asda

Ekwiwalent reklamowy jest jednym ze sposób wyceny danego znaku towarowego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: