Adam Jasser został dziś odwołany ze stanowiska prezesa UOKiK. Funkcję tę pełnił od 20 marca 2014 r., kiedy zastąpił Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel.
Biuro prasowe UOKiK nie komentuje tej decyzji, chociaż według Przemysława Wiplera z partii KORWIN, urzędnicy już wcześniej mieli dostać mail z wiadomością o odwołaniu.
Czy były jakieś konkretne zastrzeżenia do pracy Jassera czy chodzi o motywy czysto polityczne? Tego nie wiemy, a biuro prasowe UOKiK milczy.
Sprawę krótko komentuje dziennikarz Gazety Wyborczej Maciej Samcik: "Dobrze działał, ale był za blisko jądra zła".
Od marca 2010 r. Jasser był sekretarzem i podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2011 r. nadzorował Departament Analiz Strategicznych KPRM, był także koordynatorem Zespołu Programowania Prac Rządu i pełnomocnikiem premiera w zakresie oceny skutków regulacji. W ramach swoich obowiązków był zaangażowany w realizację kluczowych projektów rządu, w tym reform systemu emerytalnego, deregulacji, nauki, prawa energetycznego oraz wdrożenia nowych standardów oceny skutków regulacji w administracji rządowej.
W latach 2009-10 pełnił funkcję dyrektora programowego i członka zarządu Fundacji DemosEuropa - Centrum Strategii Europejskiej. Jego specjalizacją były sprawy europejskie, w tym zwłaszcza kwestie gospodarcze.
Jasser przez lata był dziennikarzem. Od czasów studenckich był związany z Agencją Reutersa. W 1992 r. został szefem warszawskiej redakcji ekonomicznej agencji, w której kierował zespołem dziennikarzy zajmujących się tematyką gospodarczą i finansową. W latach 1996-97 pracował jako redaktor w Londynie, w kolejnych latach był szefem biura Reutersa w Helsinkach i we Frankfurcie. W październiku 2003 roku objął posadę szefa agencji na Europę Centralną, Bałkany i Turcję.
Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas