Noc w sypialni Van Gogha i to za 10 dolarów?... Takie rzeczy tylko w Chicago

Prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i Vincenta Van Gogha. Za jedyne 10 dol. (ok. 39 zł) można spędzić noc w replice sypialni malarza. A wszystko dzięki Instytutowi Sztuki w Chicago (Art Institute of Chicago).

"Pokój van Gogha w Arles" taki tytuł mają 3 niemal identyczne obrazy sypialni malarza w tzw. "żółtym domu", w którym Van Gogh mieszkał we Francji w latach 1888-89. Teraz, dzięki Instytutowi Sztuki w Chicago, każdy ma szansę poczuć się jak słynny artysta i spędzić noc w niemal identycznej sypialni. I to za jedyne 10 dol. Muzeum postanowiło uczcić rozpoczęcie wystawy poświęconej Van Goghowi w nietypowy sposób i wybudowało dokładną replikę pokoju i wystawiło ją do wynajęcia w serwisie Airbnb .

Replika pokoju Van Gogha w Chicago na AirBnBReplika pokoju Van Gogha w Chicago na AirBnB AirBnB

Noc w obrazie

- "Ten pokój sprawi, że poczujesz się jakbyś mieszkał w obrazie. Jest urządzony w stylu post-impresjonistycznym, przypominający południową Francji i dawno minione czasy. Umieszczone w nim meble, jasne kolory i obrazy sprawią, że zapamiętacie to doświadczenie na całe życie." - można przeczytać w ogłoszeniu w serwisie AirBnB.

Oprócz niesamowitego wrażenia potencjalni klienci mogą liczyć także na wygodę. Chociaż sypialnia jest wierną repliką pokoju z 1888 roku, to jednak nie brakuje w niej takich nowoczesnych udogodnień jak Wi-Fi, telewizja czy nawet klimatyzacja. Oprócz tego każdy kto zdecyduje się na wynajęcie pokoju otrzyma wejściówki na wystawę do muzeum.

Obraz Van Gogha i replika stworzona w ChicagoObraz Van Gogha i replika stworzona w Chicago Reuters

Olbrzymie zainteresowanie

Pomysł muzeum był strzałem w dziesiątkę i klienci dosłownie rzucili się do rezerwowania pobytów. W zaledwie kilka minut po pojawieniu się ogłoszenia, wszystkie wolne terminy, czyli do końca lutego, zostały zajęte. Na szczęście dla wszystkich chętnych, wynajęcie pokoju będzie możliwe do 10 maja, a nowe rezerwacje na marzec, kwiecień i maj, będą możliwe już niebawem.

Na szczęście wynajęcie sypialni Van Gogha nie jest jedyną możliwością, aby go zobaczyć, ponieważ muzeum oprócz pokoju na wynajem, przygotowało także drugą replikę, która będzie dostępna dla zwiedzających wystawę w Instytucie Sztuki w Chicago.

Więcej o: