Domena Ebola.com na sprzedaż. Właściciel chce za nią min. 150 tys. dol. Zarobi na śmiertelnym wirusie?

Jak zarobić na eboli? Pomysł na zdobycie sporej sumy ma właściciel domeny internetowej Ebola.com. Chce sprzedać ten adres za nie mniej niż 150 tys. dol., ale nie wyklucza, że uda mu się osiągnąć siedmiocyfrową kwotę. Na razie bezskutecznie próbuje zainteresować domeną koncerny farmaceutyczne.

Nie jest niczym niezwykłym, że firmy farmaceutyczne kupują domeny internetowe z nazwami chorób. Johnson & Johnson jest właścicielem Cancer.com (rak) i Obesity.com (otyłość), a Pfizer zarządza adresem Arthritis.com (artretyzm). Jednak czy ktoś zdecyduje się na zakup domeny Ebola.com?

- Mieliśmy o nią wiele zapytań w ciągu ostatnich kilku lat - mówi jej obecny właściciel Jon Schultz cytowany przez CNBC. - Ebola.com byłaby świetną domeną dla firmy, która pracuje nad szczepionką przeciwko temu wirusowi - dodaje. Jak informuje, kupił wspomnianą domenę w 2008 r. za 13,5 tys. dol.

Handlują domenami z nazwami chorób

Firma Schultza posiada również inne domeny z nazwami chorób lub środków medycznych i chemicznych, m.in. BirdFlu.com (ptasia grypa) i PotassiumIodide.com (jodek potasu). Biznesmen kupuje domeny, które - według niego i jego wspólnika Chrisa Hooda - mogą przynieść zysk w przyszłości, a następnie drogo je sprzedaje.

Cena wywoławcza za domenę Ebola.com wynosi 150 tys. dol. i jak uważa Schultz, nie jest zbyt wygórowana. - Fakt, że wirus ebola jest obecnie jednym z głównych tematów wszystkich wiadomości na świecie, sprawia, że domena mogłaby zostać sprzedana nawet za siedmiocyfrową sumę - twierdzi właściciel, przypominając, że w tym roku adres Whisky.com znalazł nowego właściciela za 3,1 mln dol.

DigitalDNA, firma pośrednicząca w handlu domenami i reprezentująca Schultza, wysłała już zapytania do kilku dużych koncernów farmaceutycznych i mniejszych firm biotechnologicznych. Żadna z nich jednak na razie nie wyraziła zainteresowania domeną Ebola.com.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o: