Scripps Networks Interactive chce kupić pozostałe akcje TVN i wycofać spółkę z GPW

Scripps Networks Interactive, który w marcu podpisał umowę zakupu 52,7 procent akcji Grupy TVN od ITI i Canal+, zamierza ogłosić wezwanie na pozostałe akcje spółki, a następnie wycofać ją z obrotu na GPW - poinformował Scripps.

Cena, jaka zostanie zaproponowana w wezwaniu, nie została określona. SNI podawał w maju, że gdyby przeprowadził wezwanie na wszystkie akcje TVN, to przy zakładanej cenie na poziomie 20 złotych za sztukę wydałby na ten cel około 852 miliony dolarów.

- Przejęcie pełnej kontroli nad TVN umożliwi Scripps Networks Interactive wykorzystanie w pełni strategicznych i finansowych szans wynikających z zakupu spółki - powiedział prezes Scripps Kenneth W. Lowe cytowany w komunikacie.

Scripps Networks Interactive kupuje TVN

W połowie marca Scripps poinformował, że należąca do niego spółka Southbank Media kupi od Grupy ITI i Grupy Canal Plus 52,7-procentowy pakiet akcji TVN za 584 miliony euro, przejmując przy tym dług o wartości nominalnej 840 milionów euro.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami Scripps w ciągu trzech miesięcy od finalizacji transakcji powinien ogłosić wezwanie, które umożliwi mu zwiększenie udziału w akcjonariacie spółki do co najmniej 66 procent.

Kupno TVN przez SNI było nie lada zaskoczeniem. Wprawdzie jeszcze tydzień przed sfinalizowaniem transakcji media obiegły doniesienia, że to właśnie oni są liderem w walce o TVN, jednak niemal nikt nie brał tego na poważnie, traktując tę informację jako element nacisku na pozostałe firmy biorące udział w negocjacjach. Zaskoczenie było tym większe, że SNI w swojej ofercie ma przede wszystkim kanały lifestyle'owe - głównie kulinarne i podróżnicze.

Nie planują zwolnień, nie będą zamykać kanałów, nie mają problemu z umową z Polsatem i zrobią wszystko, by prezes TVN nie odchodził ze stanowiska. Brzmi jak bajka, ale to słowa nowego właściciela grupy TVN. Czy pracownicy mogą spać spokojnie? I co czeka widzów? O tym rozmawiamy z Joe NeCastrem, dyrektorem rozwoju Scripps Networks Interactive >>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: