Amerykański gigant odzieżowy wkracza do Polski. Otworzy u nas kilka sklepów

Piąty pod względem wielkości dystrybutor odzieży w Stanach szykuje megaofensywę - pisze Pb.pl. Marka Forever 21, bardzo popularna za oceanem, zamierza w ciągu dwóch lat otworzyć w Polsce kilka sklepów. Czeka nas odzieżowa rewolucja?

- W ciągu najbliższych trzech lat otworzymy 50 sklepów w największych miastach Francji, Niemiec, Portugalii, Włoch, Niderlandów, Czech oraz Polski - poinformowało kilka dni temu Forever 21.

Według informacji Pb.pl pierwsze dwa, trzy sklepy marki mają się pojawić nad Wisłą w 2017 r.

Czym jest Forever 21?

Firma jest amerykańską siecią odzieżową skierowaną przede wszystkim do młodszych klientów. Wystartowała w 1984 r. w Los Angeles i bardzo szybko zyskała dużą popularność. Obecnie Forever 21 obraca miliardami dolarów (przychód w 2014 r. sięgnął 3,8 mld dol.) oraz ma ponad 500 sklepów na całym świecie. Sieciówka znana jest przede wszystkim z niewysokich cen i odważnych stylizacji.

Będzie rewolucja?

- Forever 21 to odzieżowy gigant, więc nawet dla takich marek jak Reserved może się okazać groźną konkurencją. Z drugiej strony, polski rynek jest bardzo konkurencyjny, a najlepsze lokalizacje handlowe są zazwyczaj zajęte - mówi Pb.pl Beata Kokeli z CBRE, firmy zajmującej się m.in. wynajmem powierzchni handlowych. Czy nowy konkurent może zamieszać na rynku?

Na razie konkurencja śpi spokojnie. - Biorąc pod uwagę trudności z pozyskaniem atrakcyjnych lokalizacji powyżej 2000 mkw., szczególnie w galeriach handlowych, można przypuszczać, że ekspansja marki nie będzie zbyt dynamiczna - mówi Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP, producenta takich marek, jak Reserved, House i Cropp. Trzeba również dodać, że polski rynek odzieżowy jest już dzisiaj bardzo rozdrobniony i trudno znaleźć firmę, która może pochwalić się 5-proc. udziałem w sprzedaży odzieży.

Czy marka zdecyduje się w takim razie postawić na jakość produktu czy pójść z polskimi firmami na wojnę cenową? Przedstawiciele Forever 21 nie chcą na razie komentować swoich planów.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: