Tytoniowy gigant wchodzi na rynek e-papierosów. Szykuje się przejęcie największego sprzedawcy w Polsce

Właściciel marek Pall Mall, Vogue i Lucky Strike poszerza horyzonty. Chce sprzedawać elektroniczne papierosy i kupuje w tym celu największego polskiego importera.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek British American Tobacco Investments z Londynu o przejęcie kontroli nad spółką Dziurłaj, Urban i Wspólnicy wraz z grupą zależnych od niej spółek, które razem tworzą grupę kapitałową Chic. Jest ona największym w Polsce importerem i sprzedawcą elektronicznych papierosów i akcesoriów do nich.

Do grupy Chic należą takie marki, jak: Volish, Mild, Liqueen i Provog. Z kolei British American Tobacco oferuje w Polsce papierosy Lucky Strike, Pall Mall, Vogue czy Viceroy.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Oceniając koncentrację, UOKiK może jej zakazać, wydać zgodę lub zgodę warunkową, czyli uzależnić ją od spełnienia przez przedsiębiorcę dodatkowych warunków.

Grupa Chic już we wrześniu informowała o zawarciu warunkowej umowy nabycia 100 proc. jej udziałów przez BAT. - Mocno zaangażowaliśmy się w rozwój produktów nikotynowych nowej generacji, już teraz mamy silne kompetencje i ofertę w tej kategorii. Mamy ambicje być liderem i potencjał Chic Group wzmacnia naszą ofertę dla dorosłych palaczy na rynku, który jest dla nas strategiczne ważny - mówił wówczas Nicandro Durante, dyrektor generalny BAT.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: