Polskie start-upy na "TechCrunch Disrupt 2015"

"TechCrunch Disrupt" to jedno z najważniejszych wydarzeń światowej sceny startupowej. Tegoroczna europejska edycja odbyła się na Copper Box Arena - londyńskim stadionie i centrum wystawienniczym zlokalizowanym w dawnym miasteczku olimpijskim.

Na konferencji można było wysłuchać rozmów z założycielami najbardziej interesujących światowych przedsiębiorstw czy prezentacji innowacyjnych produktów w ramach konkursu Startup Battlefield. Przede wszystkim jednak była to okazja do odwiedzenia stoisk prowadzonych przez początkujące start-upy - w tym kilka przedsiębiorstw z Polski. Oto niektóre z nich:

Neuroon mask

Neuroon Mask to ciekawa propozycja dla osób, które wiele czasu spędzają w podróży. Inteligentne urządzenie zaprojektowane przez Intelclinic pomaga zachować prawidłowy cykl snu pomimo częstych zmian stref czasowych. Ci, którym regularnie zdarza się podróżować między Europą a USA czy Azją, wiedzą, że jet lag potrafi być naprawdę wyczerpujący i uniemożliwić normalne funkcjonowanie nawet przez kilka dni. Ta kosztująca 299 dolarów inteligentna maska manipuluje docierającymi do nas bodźcami w sposób, który umożliwia zachowanie maksimum energii podczas wyczerpujących podróży.

Revealo

Flagowy produkt Revealo to mały gadżet, który pozwala zlokalizować należące do nas przedmioty czy urządzenia za pomocą internetowej aplikacji. Samo to, chociaż wygodne, nie jest przełomowym rozwiązaniem. Najbardziej interesującą cechą Revealo jest to, że urządzenie w inteligentny sposób chroni naszą prywatność. Każde zwykłe urządzenie posiadające możliwość łączności bezprzewodowej pozostawia za sobą unikalny ślad, z powodu którego można nas z łatwością wyśledzić. Revealo stworzyło technologię, która pozwala ukryć ten odcisk bez rezygnowania z zalet łączności bezprzewodowej.

Skylable

Skylable to opensource'owe narzędzie służące do budowania klastrów danych z wykorzystaniem dostępnych na rynku usług typu IaaS, takich jak Amazon Web Services. Stworzono je z myślą o firmach, które pracują na ogromnych zbiorach informacji. Dzięki łatwej instalacji i intuicyjnej (dla zajmujących się infrastrukturą) obsłudze ze Skylable mogą korzystać również początkujące start-upy. To niepierwszy opensource'owy projekt twórców Skylable, wcześniej stworzyli oni m.in. ClamAV, popularne narzędzie do filtrowania e-maili pod kątem niebezpiecznych treści, np. malware'u.

Sugester

Sugester to stworzone przez twórców popularnego serwisu Fakturownia.pl narzędzie do codziennego zarządzania małą firmą. Łączy w sobie cechy oprogramowania CRM i helpdesk. Za pomocą Sugestera można zarządzać pocztą e-mail, projektami i zadaniami w firmie, dodać do strony live chat, prowadzić bazę klientów, a nawet stworzyć dla swojej firmy bazę wiedzy i forum produktowe. To pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz także czas, bo wszystkie moduły Sugestera są dostępne z poziomu jednego, przejrzystego interfejsu. Sugester jest sprzedawany w modelu abonamentowym, podstawowa subskrypcja kosztuje 9 zł miesięcznie za użytkownika.

Mimo solidnej reprezentacji polskich start-upów konferencja była zdominowana przez firmy z Europy Zachodniej, a szczególnie z Wielkiej Brytanii. Zwycięzcą tegorocznej edycji Startup Battlefield jest Jukedeck - aplikacja pozwalająca za darmo generować ilustracyjne utwory muzyczne o dowolnej stylistyce, długości i nastroju. To interesująca propozycja dla osób zajmujących się produkcją treści wideo, takich jak reklamy czy filmy publikowane na Youtubie, Vimeo czy Twitch.tv.

Więcej o: