Orange bierze Open'era, a Alter Art zrobi Orange Warsaw Festival. Dwa z największych festiwali w jednych rękach

Zaskakujące ruchy na rynku festiwali muzycznych. Dwa z najważniejszych letnich wydarzeń muzycznych będą od teraz organizowane i sponsorowane przez te same firmy.

Orange poinformował dziś, że został głównym sponsorem Open'er Festival, czyli drugiego największego wydarzenia muzycznego w naszym kraju. Od 7 lat telekom sponsoruje również Orange Warsaw Festival, który w ostatnich latach rozrósł się na tyle, że stał się miejskim odpowiednikiem nadmorskiego eventu.

Open'er od dwóch lat pozostawał bez sponsora tytularnego (do 2013 r. była nim marka Heineken). Przyszłość obu festiwali, sponsorowanych przez pomarańczową firmę, wydaje się być jeszcze bardziej interesująca dzięki drugiej informacji, podanej dziś przez Orange - OWF od przyszłego roku organizować będzie firma Alter Art, czyli realizator Open'era.

- Alter Art będzie organizował kolejną edycję Orange Warsaw Festival, największego miejskiego festiwalu, a Orange staje się głównym sponsorem Open'er Festival - od lat najważniejszego letniego festiwalu w naszym kraju - potwierdza Mikołaj Ziółkowski z Alter Art.

Były organizator w upadłości

Od 2013 r. organizatorem OWF była firma Rochstar Events, której współwłaścicielem jest producent telewizyjny Rinke Rooyens. Spółka została jednak postawiona w stan upadłości układowej. Jak pisał w ubiegłym tygodniu "Puls Biznesu" , jest winna niemal 20 mln zł ponad 200 wierzycielom. Właściciele firmy powód porażki biznesowej widzą głównie w niedostatecznej popularności OWF.

- Orange Warsaw Festival, nasz flagowy projekt, nie przyniósł zakładanych zysków. Przeinwestowaliśmy, wierząc, że warszawski rynek jest na tyle wyporny, że udźwignie tego typu wydarzenie - mówił Sławomir Nowaczewski, współwłaściciel Rochstar Events w rozmowie z "PB".

Orange Warsaw Festival odbędzie się w pierwszy weekend czerwca 2016 r., już po raz dziewiąty. W ośmiu dotychczasowych edycjach festiwalu wzięło udział prawie pół miliona fanów muzyki i ponad 120 artystów.

Natomiast przyszły rok to już 15. edycja Open'era, który rozpoczął swoją historię w lipcu 2002 r. Od 14 lat organizowany jest w Gdyni, rozrastając się z jednodniowego festiwalu do 4 dni wypełnionych muzyką blisko setki artystów i stając się największym i najważniejszym tego typu wydarzeniem w tej części Europy. Na Open'er Festival 2016 wystąpią m.in.: Red Hot Chili Peppers, Florence & The Machine, Wiz Khalifa, Sigur Rós, Beirut i Dawid Podsiadło. Przyszłoroczne daty festiwalu to 29 czerwca - 2 lipca. W tym roku w Open'erze udział wzięło ponad 185 tysięcy osób w ciągu czterech dni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: