Nowe możliwości przesyłania pieniędzy. Duża sieć wprowadza szybki przekaz między bankomatami

Euronet wprowadza szybkie przekazy bankomatowe. Wpłacasz pieniądze we wpłatomacie, a odbiorca wyciąga je w dowolnym bankomacie w Polsce.

Usługa przekazu gotówki z urządzenia jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w 5310 bankomatach oraz wpłatomatach Euronet na terenie całego kraju. - Proces realizacji przekazu bankomatowego został uproszczony do niezbędnego minimum, a nadawca przekazu i odbiorca są proszeni wyłącznie o podanie danych niezbędnych do przetworzenia transakcji - powiedział Paweł Trocki, dyrektor sprzedaży produktów innowacyjnych w Euronet Polska.

Jak to działa?

- Jedną z głównych zalet jest brak konieczności posiadania karty płatniczej w momencie odbioru. Wystarczy jedynie telefon komórkowy, na który odbiorca otrzymuje informacje niezbędne do wypłaty gotówki z urządzeń Euronet - powiedział Trocki.

Jak nadać przekaz bankomatowy? Należy umieścić kartę płatniczą w bankomacie bądź wpłato-bankomacie należącym do sieci Euronet, wprowadzić kod PIN oraz wybrać opcję "Przekaz Bankomatowy". Następnie nadawca przekazu zostanie poproszony o podanie: swojego numeru PESEL, swojego numeru telefonu komórkowego, numeru telefonu komórkowego odbiorcy przekazu bankomatowego oraz kwoty przekazu.

Po zatwierdzeniu danych przekaz zostaje nadany, a nadawca przekazu otrzymuje wydruk z potwierdzeniem nadania, na którym widnieje indywidualny numer transakcji, który należy przekazać odbiorcy przekazu. Jest on niezbędny do wypłaty środków. Dodatkowo odbiorca przekazu otrzyma SMS z kodem PIN do autoryzacji transakcji wypłaty.

Aby zrealizować wypłatę, odbiorca przekazu powinien w bankomacie lub wpłato-bankomacie wybrać opcję "Wypłata bez karty" na ekranie urządzenia, a następnie "Przekaz Bankomatowy" oraz "Wypłać Przekaz Bankomatowy" i podać: indywidualny numer transakcji, swój numer PESEL oraz kod PIN transakcji.

Co ważne, za nadanie i odbiór przekazu bankomatowego Euronet nie pobiera żadnych opłat. Minimalna kwota przekazu wynosi 50 zł, a maksymalna 2 tys. zł. Jest jednak jedno obostrzenie: maksymalna kwota wszystkich przekazów zleconych do danego odbiorcy nie może przekroczyć 4 tys. zł w roku kalendarzowym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: