Amerykańska firma zapłaciła za tygodniowe wakacje wszystkich pracowników fabryki... w Chinach

"Imprezowa gra dla okropnych ludzi", czyli "Cards Against Humanity", prezentuje oryginalne podejście do prowadzenia biznesu i wymyślania promocji. Tym razem jej twórcy przy okazji świątecznej akcji postanowili zrobić dobry uczynek i pomóc pracownikom chińskiej fabryki, w której ta gra powstaje.

W tym roku twórcy "Cards Against Humanity" z okazji świąt zorganizowali specjalną ofertę: "Osiem rozsądnych prezentów na chanukę". 150 tys. klientów, którzy biorą w niej udział, przez cały grudzień otrzyma osiem prezentów niespodzianek). Przy okazji postanowili zrobić też dobry uczynek. Firma zapłaciła za tygodniowe wakacje pracowników fabryki w Chinach, w której gra jest produkowana.

"Krok w dobrym kierunku"

"To w żaden sposób nie cofa tego, że wszyscy czerpiemy korzyści z nieuczciwych warunków pracy na całym świecie, jednak jest to krok we właściwym kierunku " - napisali na swojej stronie internetowej twórcy gry.

Co ciekawe, aby móc zapewnić wszystkim chińskim pracownikom wakacje, musieli zapłacić za tydzień pracy fabryki, ponieważ w tym kraju nie ma czegoś takiego jak płatny urlop.

"Drukarnia nie ma żadnych formalnych procedur dotyczących płatnych urlopów. Dlatego pokryliśmy koszty pracy fabryki, aby przez tydzień nic nie produkowała, dając w ten sposób ludziom, którzy wytwarzają 'Cards Against Humanity', nieoczekiwaną szansę na odwiedzenie rodziny czy cokolwiek innego, na co mieli ochotę" - czytamy na stronie internetowej "gry dla okropnych ludzi'.

Podziękowania

Twórcy "Cards Against Humanity" zaprezentowali także kilka kartek z podziękowaniami od pracowników chińskiej fabryki. Wdzięczni robotnicy napisali także, jak spędzili niespodziewane wakacje zafundowane przez amerykańską firmę.

Jeden z nich zabrał swojego syna na ryby, a jedna z pracownic wykorzystała wolny czas, aby wraz z mężem odwiedzić syna w jednostce wojskowej.

Podziękowania od chińskich pracowników dla Cards Against HumanityPodziękowania od chińskich pracowników dla Cards Against Humanity cardsagainsthumanity.com

Inny pracownik, dzięki urlopowi, mógł wrócić do rodzinnego miasta na szóste urodziny córki, a kolejny pojechał na wyprawę wędkarską z przyjaciółmi.

Podziękowania od chińskich pracowników dla Cards Against HumanityPodziękowania od chińskich pracowników dla Cards Against Humanity cardsagainsthumanity.com

Nic za 5 dolarów...

To już nie pierwszy raz, kiedy producenci "Cards Against Humanity" robią coś dobrego w oryginalny sposób. Na początku tego miesiąca firma w ramach wyprzedaży z okazji czarnego piątku, zaoferowała klientom nic za 5 dol., a zarobione w ten sposób ponad 71 tys. dol. przeznaczyła na premie dla swoich pracowników.

Więcej o: